هیچ چیز بدتر از رو به رو شدن با بوی بد در یخچال نیست. ممکن است کمی زمان ببرد تا متوجه شوید این بوی بد از کدام قسمت یخچال است اما خارج کردن مواد غذایی گندیده از یخچال و پاکسازی یخچال ضروری است. بنابراین بهتر اس با روش های زیر یخچال را از بوی بد پاک سازی کنید.

یخچال را تمیز کنید

یکی از ساده ترین راه های رفع بوی بد یخچال، تمیز کردن آن است. فقط کافی است یخچال را از برق کشیده و مواد غذایی را از آن خارج کرده و آن را تمیز کنید. در این میان مواد غذایی خراب شده و یا در شرف خرابی را خارج کنید. سپس از محلول آب گرم و جوش شیرین استفاده کرده و سطوح را تمیز کنید. محلول جوش شیرین کمک می کند بوی بد به راحتی از بین برود.

بوی بد را رفع کنید

مرحله دوم از پاکسازی یخچال، رفع بوی بد آن است. می توانید در این مرحله نیز از جوش شیرین برای رفع بوی بد استفاده کنید. یک تکه کاغذ روغنی را برداشته و مقداری محلول آب و جوش شیرین روی آن اسپری کنید، سپس کاغذ را به مدت 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا بو را به طور کامل از بین ببرد. در حقیقت می توانید یک بسته جوش شیرین را بدون در در یخچال قرار دهید تا میشه بوی بد یخچال را جذب کند.

سایر مواد برای رفع بوی بد

قهوه نیز به عنوان یک بوگیر شناخته شده است. می توانید مقداری قهوه را با سرکه سیب مخلوط کرده و 24 ساعت در یخچال قرار دهید. همچنین می توانید سره سفید را نیز با آب مخلوط کرده و در یخچال بگذارید تا بوی یخچال را جذب کند. علاوه بر آنها، ذغال، وانیل و پوست پرتقال نیز همین کارایی را خواهند داشت.

غذاهای تازه را جلوی دید قرار دهید

به جای قرار دادن میوه ها و سبزیجات تازه در کشوها، می توانید آنها را در طبقه اول قرار دهید. این کار باعث می شود از خراب شدن آننها آگاهی پیدا کرده و قبل از گرفتن بوی نامطبوع آنها را از یخچال خارج کنید.

غذا ها را با سرپوش در یخچال قرار دهید

اگر می خواهید یخچال هیچوقت بوی نامطبوع نگیرد، سعی کنید غذاهای پخته شده را در ظرف های سربسته در یخچال نگهداری کنید. این کار باعث می شود بوی غذا در یخچال پخش نشود.

گردش هوا را در یخچال برقرار کنید

اطمینان حاصل کنید یخچال عمل خنک کنندگی را به طور کامل انجام می دهد. همچنین یخچال را به طور مرتب تمیز کنید تا هم عملکرد یخچال تضمی شود و هم بوی نامطبوع در آن حبس نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: