سیب زمین منبعی برای پروتئین، کربوهیدرات های پییده، پتاسیم، ویتامین C، ویتامین B6، نیاسین و تیامین است که ما هنگام پوست کندن سیب زمینی به این خواص فکر هم نمی کنیم. پوست سیب زمینی، باعث می شود تمام این خواص چند برابر شود. مطلب را مطالعه کرده تا از مواد مغذی موجود در پوست سیب زمینی و سایر خواص آن مطلع شوید.

مواد مغذی

پوست سیب زمینی منبع بی نظیری از پتاسیم است. استفاده از آنبه بدن توان انجام واکنش های شیمیایی از جمله واکنش های سوخت و ساز و بازسازی سلول ها را می دهد. پوست سیب زمینی همچنین مملو از آهن است که یکی دیگر از مواد معدنی ضروری برای حمایت از گلبول های قرمز خون محسوب می شود.

پوست سیب زمینی منبع خوبی برای ویتامین B3 است که به سلول ها کمک می کند مواد مغذی را تجزیه کرده و انرژی مورد نیاز خود را دریافت کنند. همچنین ویتامین B3 به سلول ها کمک می کند از استرس های فیزیولوژی در امان بمانند و دچار تخریب نشوند. همچنین پوست سیب زمینی مقادیر زیادی از فیبر را دارا است. فیبر کمک می کند سوخت و ساز بدن در حال عادل قرار گیرد و همچنین ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ، بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 را کاهش می دهد.

کنترل قند خون

چون غنی از کربوهیدرات های پیچیده است، در دسته سبزیجاتت نشاسته ای قرار می گیرد. کربوهیدرات های پیچیده موجود در سیب زمینی پوست کنده شده در مقایسه با کربوهیدرات موجود در غلات، لوبیا و سبزیجات به راحتی تجزیه شده و به قند های ساده تبدیل می شود که می تواند باعث افزایش ناگهانی قند خون شود. از طرف دیگر خوردن پوست سبزیجات فیبر بیشتری را به بدن رسانده و قند خون را در حالت تعادل نگه می دارد. هنگامی که غذای هضم شده مدت بیشتری در معده باقی می ماند، قندهای ساده بیشتری وارد جریان خون شده و سطح قند خون را افزایش می دهد. فیبر موجود در پوست سیب زمینی باعث می شود غذای هضم شده زودتر از معده خارج شود.

مراقبت از پوست

پف چشم دارید؟ پوست سیب زمینی همان چیزی است که نیازمندید. از پوست سیب زمینی برای روشن کردن پوست و از بین بردن لک های پوستی، کنترل چربی پوست، درمان آکنه، جوش های سرسیاه و سرسفید کمک بگیرید.

مراقبت از مو

پوست سیب زمینی می تواند موها را درخشنده کرده و باعث افزایش رشد موها شود. پوست سیب زمینی را له کرده و آب آن را روی پوست سر به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. سپس 15 دقیقه صبر کرده و با آب نیمه گرم شستشو دهید.

لکه بری و براق کردن ظروف استیل و نقره

اگر روی سطوح استیل و ظروف نقره لک به وجود آمد، می توانید آنها را با سطح درونی سیب زمینی پاک کنید. اسید های موجود در سیب زمینی نه فقط لکه ها، بلکه در واقع می تواند زنگ زدگی را نیز در خود حل کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: