اگر پس از خوردن موز، پوست آن را در سطل زباله می اندازید، باید بدانید که خواص بی شمار موز را از دست خواهید داد.

پوست موز خوراکی است

شاید نتوانید فکر کنید که حتی تکه کوچکی از پوست موز را بخورید، اما در سایر مناطق جهان از آن در آشپزی استفاده می کنند. به نظر می رسد، غیر خوراکی است، اما بسیار مغذی است. پوست موز حاوی مقدار زیادی ویتامین B6 و B12، منیزیم و پتاسیم است. همچنین دارای فیبر و پروتئین نیز هست. پوست موز ها را شسته و سپس آن را به مدت 10 دقیقه بجوشانید تا نرم شود سپس می توانید در اسموتی های مختلف استفاده کنید.

گوشت را نرم و لطیف می کند

خوردن پوست موز به تنهایی سخت است. اما برای آنکه از منبع مواد مغذی آن استفاده کنید، هنگام سرخ کردن سینه بدون پوست مرغ، ابتدا یه تکه پوست موز در ماهیتابه انداخته و سپس مرغ ها را درون ماهیتابه قرار دهید. پوست موز از خشک شدن سینه مرغ هنگام سرغ شدن جلوگیری کرده و مرغ نرم و لطیف خواهد شد.

براق کننده کفش است

موز معروف به داشتن پتاسیم و مواد معدنی است که این مواد کلید براق شدن کفش ها است و در نتیجه پوست موز ارزانترین براق کننده برای کفش های شماست. رشته های اضافی داخل پوست موز را جدا کرده و سپس قسمت درونی آن را روی کفش ها  زده و آن ها را پاک کنید و سپس با دستمال کفش ها را تمیز کنید. و اینگونه است که از بوی بد واکس رها خواهید شد.

باغچه شما را تقویت می کند

باغبان ها دلایل مختلفی به نگهداری پوست موز علاقه دارند. دفن تکه ای پوست موز نزدیک ریشه گیاه، بیشتر مواد معدنی مورد نیاز گیاه را تامین خواهد کرد. همچنین با دفن کردن پوست موز دو سانتی متر زیر خاک، باعث دفع آفت شته نیز از باغچه و گلدان خواهد شد.

گیاهان شما را پاکیزه می کند

روی گیاهان آپارتمانی مانند سایر لوازم خانه، خاک و آلودگی می نشیند. کشیدن لایهدرونی پوست موز روی برگ های گیاهان آپارتمانی هم آنها را تمیز کرده و هم باعث سلامت گیاهان خواهد شد. پاشیدن آب روی برگ ها فقط باعث پخش شدن آلودگی ها در اطراف گیاه می شود، اما پوست موز آلودگی ها و گرد و خاک را جذب می کند.

درد را کاهش می دهد

برخی تحقیقات نشان داده است، پوست موز دارای خواص ضد التهابی است. به همین دلیل است که برخی هنگام گزش حشرات، یک تکه پوست موز را روی آن فشار می دهند تا سم خارج شده و التهاب کاهش یابد. وقتی خارش و درد ناشی از التهاب حس کردید، ارزان ترین و سالم ترین درمان آن می تواند پوست موز باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: