پیشنهاد خوبی است که به جای نگه داری انواع محصولات پوستی مختلف، یک یا دو روغن مناسب را در منزل خود داشته باشید. روغن رزماری یک روغن چند منظوره است که به دلیل داشتن ماده طبیعی محرک، ترمیم کننده و تقویت کننده، دارای ارزش فوق العاده ای برای قوی کردن موها، تسکین درد، سلامت دستگاه گوارش و تقویت سیستم ایمنی و حافظه به کار می رود. رزماری یکی از متداول ترین داروهای گیاهی است که در طب سنتی مدت ها اس که استفاده می شود.

استفاده از رزماری برای درمان و تقویت موها

ابتدا در 50 میلی لیتر روغن حامل مانند روغن زیتون یا روغن بادام، 3 قطره روغن رزماری اضافه کنید و برای تقویت موها از این مخلوط استفاده کنید. استفاده از آن قبل از خواب و در طول شب روی موها توصیه شده و باعث تقویت فولیکول های مو و درمان شوره سر می شود.

استفاده از روغن رزماری برای درمان دل درد

30 قطرهروغن رزماری را در 50 میلی لیتر روغن حامل مانند روغن کنجداضافه کرده و برای تاثیرسریعتر آن را روی ناحیه پایینی شکم ماساژ دهید.

روغن رزماری برای بهبود حال روحی

چند قطره روغن رزماری را در دستگاه بخور ریخته و آن را روشن کنید. آروماتراپی یکی از روش ها برای دستیابی به آرامش بیشتر و رسیدن به آرامش روحی است. همچنین برای تاثیر بیشتر می توانید چند قطره روغن پوست پرتقال نیز به آن اضافه کنید.

برای رفع سرماخوردگی و مشکلات تنفسی

یک حوضچه کوچک را با آب داغ پر کنید و چند قطره روغن رزماری به آن اضافه کنید. سپس صورت خود را مقابل آن قرار داده و روی خود را با حوله یا پتو بپوشانید و بخار آن را تنفس کنید. این کار را تا زمانی که راه تنفس شما گشوده شد انجام دهید.

ماساژ

ماساژ با این روغن باعث تسکین سردرد، کمردرد، درد عضلانی و التهابات می شود.

در 50 میلی لیتر روغن حامل مانند روغن زیتون یا روغن کنجد 25 قطره روغن رزماری اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس ناحیه دردناک را با این مخلوط ماساژ دهید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: