با محلول آب و نمک رقیق در حلق و بینی تان به ویروس حمله کنید قبل از آن که به ریه های شما حمله کند شست وشوی بینی و غرغره با محلول آب نمک رقیق، منطقه امن ویروس را از بین می برد

دکتر ابوالفضل روستایی شیردل پزشک عمومی در این خصوص می گوید: « نمک با داشتن یون کلر نقش اساسی در تقویت سیستم ایمنی نوتروفیل ها دارد. بنابراین می توان از نمک، هم به عنوان پیشگیری و هم سرکوب ویروس کرونا بهره جست».

نمک، حاوی موادی است که می تواند ویروس های وارد شده به دهان، حلق و بینی را از بین ببرد. ویروس کرونا، بعد از این که وارد دهان و بینی شد، مستقیم به ریه نمی رود. بلکه ابتدا در بینی و حلق، لانه گزینی می کند و تا 24 ساعت می ماند و روند تکثیر و قدرتمند شدنش را آغاز می کند و تازه بعد از آن، به ریه ها یا قسمت های دیگر مانند مغز، حمله می کند.

فرمول درست کردن آب نمک رقیق

برای درست کردن آب نمک رقیق، 9 گرم نمک را که تقریباً یک قاشق غذاخوری سرخالی است، داخل یک لیتر آب (حدود چهار لیوان) می ریزیم. اگر آب جوشیده و سرد شده باشد بهتر است. اگر آب جوشیده و سرد شده هم نبود، با آب شیر (ترجیحاً ولرم) محلول درست کنید. برای هر بار استفاده و شست وشوی بینی و دهان ، حدود 30 سی سی کفایت می کند. برای کودکان به جای 9 گرم در لیتر، 6 گرم در لیتر نمک به آب بیفزایید.

توصیه کاربردی

هر روز دو بار، یک بار (هنگام ورود به محل کار) و یک بار هنگام ورود به خانه، بعد از شست وشوی دست ها با آب و صابون، با محلول آب و نمک رقیق غرغره کنید و محلول را به داخل بینی تان بکشید.

فراموش نکنید استفاده از این محلول راه حل قطعی و نهایی نیست و در عین حال باید از حضور غیرضروری در محیط سربسته خودداری کنید. دراماکن عمومی هم از ماسک استفاده و فاصله اجتماعی را هم رعایت کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۳۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: