شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که باید بعد از انزال چه کنیم و آیا بعد از انزال رابطه نیز تمام می شود؟ باید بدانید رابطه جنسی یکی از مهم ترین بخش های زندگی مشترک می باشد. برخی از زوجین تصور می کنند رابطه جنسی پس از رسیدن به انزال تمام می شود. اما این تصور کاملا اشتباه است و پس از انزال نیز باید تماس زن و شوهر ادامه داشته باشد چراکه در غیر این صورت، به تدریج رابطه جنسی آن ها با سردی موجه می شود. همچنین نکات بهداشتی بسیار مهم در این زمینه وجود دارد و توصیه می شود که افراد پس از رسیدن به انزال به آن توجه کنند. در ادامه این مقاله به بررسی کامل نکات مهم بعد از انزال می پردازیم.

۱- تمیزکاری کنید

رابطه جنسی می تواند یک کار کثیف باشد. هیچ چیز بدتر از پیشنهاد ندادن برای پاک کردن بدن شریک تان و دور و اطرافتان از چیزهای مربوط به رابطه نیست. شریک شما ممکن است تصور کند که خجالت آور است اگر شما بدنش را تمیز کنید و پیشنهاد شما را رد کند به همین دلیل یک ایده خوب این است که برخی از لوازم جانبی تمیز کاری را دم دست داشته باشید. کمی دستمال کاغذی و یا پارچه های پاک کننده فوق العاده هستند که در دور و برتان داشته باشید و در صورت امکان با یک حوله گرم دوباره به اتاق خواب بروید. علاوه بر این که یک حوله آماده دم دستتان داشته باشید، با یادگیری بهترین راه برای تقویت جذابیت جنسی خود، برای یک شب بزرگ آماده شوید.

۲- ادرار کنید

شما بدون شک متوجه خواهید شد که بسیاری از زنان پس از رابطه جنسی سریعا از یک دستشویی استفاده می کنند و اغلب به این خاطر است که می خواهند احتمال ابتلا به عفونت ادراری یا UTI را کاهش دهند. برای یک مرد احتمال ابتلا به UTI کمتر است، بخشی از آن به این دلیل است که مجرای ادراری مردان طولانی تر و دورتر از باسن است. اگر از روش بیرون کشیدن استفاده می کنید، بین فواصل رابطه های جنسی تان ادرار کردن می تواند شانس رسیدن اسپرم را برای رسیدن به یک تخمک به میزان قابل ملاحظه ای کم کند. روش بیرون کشیدن بسیار موثر است. (برای هر ۱۰۰ زنی که از روش بیرون کشیدن استفاده می کنند، ۴ تای آن ها باردار خواهند شد)

جزء مولفه های عالی این است که پس از رابطه جنسی ادرار کنید که شانس از بین بردن اسپرمی که در مجرای ادرار آویزان است را دارد هر چند کاملا آن را نمی کشد به هر حال از احتمال باردار شدن شریک تان می کاهد.

۳- با هم دوش بگیرید

نه، دوش گرفتن پس از رابطه جنسی بعید است که شانس شما را برای ابتلا به STI کاهش دهد. با این حال، آنچه که احتمالا انجام می دهد، این است که باعث می شود که یک تجربه مشترک لذت بخش، راهی برای پایین آمدن از میزان اوجی که تجربه کرده اید و بالا بردن احساستان و انجام دادن کاری در روزتان داشته باشید “رابطه جنسی می تواند کثیف باشد، بنابراین بهتر است شما حمام کنید تا تمام مایعات و عرق را از بدن تان بشویید!”

کریستن لیلا یک سکس درمانگر ماهر می گوید: شما حتی می توانید این کار را با هم انجام دهید تا صمیمیت بین تان را طولانی تر کنید. اگر شما با یکدیگر لحظاتی قبل رابطه ای داشته اید، می توانید دوباره در حمام دوباره این کار را بکنید.

۴- کاندوم های استفاده شده را جمع کنید

اگر شما از کاندوم استفاده می کنید، انسان خوبی باشید و کاندوم های استفاده شده را جمع آوری کنید و آن ها را به درستی دور بیاندازید: به عبارت دیگر، آن ها را به این طرف و آن طرف پرتاب نکنید.

یک زوج درمانگر ماهر می گوید: این احترام گذاشتن است و نشان می دهد که شما به همان اندازه مسئولیت آنچه را که با هم انجام می دهید، بر عهده می گیرید، شما نمی خواهید آن مردی باشید که از زن تان انتظار دارید که خانه را مرتب کند و شما فقط دراز بکشید و استراحت کنید. این کار حسن نیت شما را نشان خواهد داد.

۵- غذا بخورید

همیشه متوجه شده اید که بعد از اینکه ورزش می کنید، غذا بهتر می چسبد؟ برای بسیاری از مردم این دو برابر همیشه در مورد رابطه جنسی درست است. بعد از رابطه جنسی همیشه غذا بیشتر می چسبد برخلاف همیشه.

سنگین بودن و باد کردن متضاد جذابیت است پس کم غذا بخورید و در صورت نیاز بیشتر مصرف کنید.

۶- متوقف نشوید تا او دیگر چیزی نخواهد

آیا شریک تان را در طول رابطه شما ارگاسم شد؟ آیا او دوست دارد ارگاسم دیگری داشته باشد؟ اگر واقعا می خواهید سوپر استار رابطه جنسی باشید، اطمینان حاصل کنید که او آن را می داند، فقط به این دلیل که برای مدت کوتاهی از نظر شما رابطه جنسی به پایان رسیده است، آماده هستید تا او را از شدت هیجان و ارگاسم از پا بیاندازید.

یک زوج درمانگر می گوید: به او نشان دهید که مشتاق هستید که بیشتر درگیر شوید. برخی از زنان احساس می کنند که باید عجله داشته باشند یا اینکه مدت ها طول بدهند. اجازه دهید او بداند که مایل هستید این کار را ادامه دهید. این کار او را آرام می کند و اضطراب مقدماتی را کاهش می دهد.

۷- یکدیگر را در آغوش بگیرید

یک شکایت رایج در میان زنانی که ما با آنان صحبت کردیم این است که بسیاری از مردان بعد از رابطه جنسی پشت شان را به آن ها می کنند و نمی خواهند آن ها را بغل کنند. شاید فردی که شما با او رابطه جنسی دارید، نمی خواهد یکدیگر را بغل کنید، اما ایده خوبی است که در صورت انجام این کار خود را در دسترس قرار دهید.

لیلا توضیح می دهد: پس از تجربه اندورفین از یک ارگاسم، شما آزاد شدن اکسی توسین، ماده شیمیایی پیوند را تجربه خواهید کرد. از آن به وسیله بغل کردن، پیوند خوردن، و احساس نزدیکی هر چه بیشتر به شریک تان استفاده کنید.

۸- از نظر احساسی ارتباط برقرار کنید

در آغوش گرفتن می تواند بخشی از ارتباط با شریک تان بعد از رابطه جنسی باشد، اما بسیاری از چیزهای دیگر که می توانید انجام دهید برای حفظ اتفاقات خوب پس از وقوع رویداد اصلی به پایان رسیده است. شما می توانید به چشمان یکدیگر نگاه کنید، تنفس تان را هماهنگ کنید، مثل نوجوانان یکدیگر را ببوسید یا احساسات خود را نسبت به او بیان کنید.

فاکس می گوید: مهم است که با یک زن پس از رابطه جنسی از نظر جسمی و احساسی همراه شویم. زنان به سادگی با داشتن رابطه جنسی با شما آسیب پذیر شده اند. متصل ماندن باعث می شود او احساس امنیت و ایمن بودن کند.

۹- از او بپرسید که او چه احساسی نسبت به رابطه جنسی با شما داشت

مشارکت کردن در برخی از تحقیقات، ممکن است به عنوان یک فعالیت عجیب و غریب بعد از رابطه جنسی به نظر بیاید، اما در این لحظه تجربه او تازه ترین اتفاق در ذهن اوست و می تواند به شما برخی اشاره های ارزشمندی را ارائه دهد. به او بگویید که از او انتطار دارید که کاملا با شما صادق باشد تا بتوانید رابطه جنسی تان را بهبود ببخشید. با در نظر داشتن آن، آماده باشید تا حقیقت جلا نخورده را جذب کنید بدون اینکه حالت دفاعی به خود بگیرید. حتی اگر او به شما می گوید که چیزی کم است، بر چشم انداز یک شریک شادتر و زندگی جنسی بهبود یافته تمرکز کنید.

۱۰- به او بگویید چه چیزهایی دوست دارید و چه چیزهایی را دوست ندارید

همه ما دارای ترجیحات شخصی هستیم، اما در حالی که آسان است به کسی بگویم که دیوانه سس مایونز نیستید، به نظر می رسد صحبت کردن در مورد دوست داشتنی ها و دوست نداشتنی های خود در اتاق خواب بسیار سخت تر است. خب، بعد از رابطه جنسی زمان مناسبی برای آن است.

لیلا می گوید: شما قطعا باید بعد از رابطه جنسی صحبت کنید، اما نه در حالی که هر دو هنوز برهنه هستید. صبر کنید تا زمانی که شما هر دو شما لباس پوشیده اید، در مورد آن در حالی که آماده خوردن یک میان وعده، در یک محیط خنثی مانند آشپزخانه، زمانی که شما خیلی برهنه و آسیب پذیر نیستید صحبت کنید. مردم بیشتر در محیط مناسب فیدبک می دهند. وقتی صحبت از چیزهایی را می کنید که دیوانه انجام دادن آن ها نیستید، زبان صحبت کردن خود را مدیریت کنید. به جای اینکه منفی صحبت کنید، چیزهایی مثل، من فکر می کنم اگر دفعه بعد این کار را انجام بدهی فوق العاده باشد…، یا بگویید، من فکر می کنم من ترجیح می دهم به جای نیشگون گرفتن نوک سینه هایم، باسن من را سیلی بزنی.

۱۱- از شریک تان تعریف کنید

یکی از راه های بهبود رابطه جنسی شما و شریک تان اعتماد به نفس دادن به آن است. مطالعات نشان داده اند که زنان دارای عزت نفس بیشتر از رابطه جنسی بیشتر لذت می برند. اگر هر لحظه از آن را دوست داشته باشید، لذت بیشتری از رابطه جنسی خواهید برد.

فاکس می گوید: زنان اغلب در مورد بدن و جذابیت خود احساس خود آگاهی می کنند. آن ها بارها و بارها روزانه با رسانه های تصویری به عنوان یک زن جذاب، که چند نفر تنها می توانند به آن صورت زندگی کنند، بمباران شده اند. در پس زمینه، به او بگویم که او زیبا است، او شما را تحریک می کند، و شما در مورد کارهایی که او انجام می دهد دیوانه هستید، بله. رمز این کار همین است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: