رابطه جنسی یکی از مهم ترین بخش های زندگی شما به عنوان یک فرد متاهل است. یکی از مهم ترین نکات در این باره حفظ آرامش در رابطه جنسی است. داشتن آرامش در رابطه به حس صمیمت جنسی بین شما و همسرتان کمک می کند و هر دوی شما ارگاسم بهتری را تجربه خواهید کرد.

وجود استرس و اضطراب تاثیرات بسیار زیانباری بر روی آرامش در رابطه جنسی دارد. همه ی ما به طور روزمره با موجی از اتفاقات ناگوار و کار و استرس درگیر هستیم. این موارد در ذهن شما ماندگار می شوند و به مرور زمان روی کیفیت رابطه جنسی شما تاثیر می گذارند. بنابراین مهم است که آرامش در رابطه جنسی حفظ شود.

به طور کلی روش های زیادی برای کنترل استرس و اضطراب در رابطه جنسی وجود دارد و شما در هر شرایطی و هر سنی که باشید می توانید یک رابطه جنسی خوب و کامل را تجربه کنید.

روش هایی برای حفظ آرامش در رابطه جنسی :

1-آن چه را دوست دارید انجام دهید :

معمولا در بسیاری از موارد در رابطه جنسی تنها به ارگاسم رسیدن آقایان مورد توجه قرار می گیرد و رابطه جنسی در لحظه ارگاسم جنسی مرد به پایان می رسد. و نه مرد و نه حتی خود خانم ها به ارگاسم خود توجهی نمی کنند. این موضوع به مرور به رابطه جنسی شما آسیب می زند و آرامش در رابطه جنسی را از شما می گیرد. بنابراین سعی کنید از هر راه ممکنی به ارگاسم برسید و کارهایی که دوست دارید را انجام دهید. اگر یک رابطه جنسی کامل همراه با ارگاسم داشته باشید اضطراب شما در تمام بخش های زندگی کاهش می یابد.

2-آرام آرام پیش بروید :

یک رابطه جنسی خوب ابتدا از مرحله نوازش و ابراز علاقه آغاز می شود. شما باید تمام مراحل را به آرامی پیش ببرید تا هر دو طرف به سطح مناسبی از تحریک جنسی برسند و برای دخول آماده باشند. اینکه تنها در عرض زمان کوتاهی عمل دخول انجام شود و رابطه به پایان برسد نه تنها برای شما فایده ای ندارد و به حفظ آرامش در رابطه جنسی کمکی نمی کند بلکه ممکن است به اضطراب شما نیز بیافزاید.

3-با شریک خود ارتباط برقرار کنید :

برای حفظ آرامش در رابطه جنسی لازم است که با شریکتان صمیمی و راحت باشید و بتوانید علاوه مسائل روزمره و ابراز علاقه درمورد علایق جنسی و نیاز هایتان با او صحبت کنید. صحبت در مورد علایق جنسی بسیار به کیفیت رابطه شما کمک می کند و باعث شناخت بیشتر رفتارهای جنسی طرفین می شود. اگر شما به سطحی از صمیمیت رسیده باشید که در این باره به راحتی به گفتگو بپردازید می توانید مطمئن باشید یک رابطه جنسی کامل و خوب خواهید داشت.

4-اگر چیزی را نمی خواهید نه بگویید :

اگر شریک شما خواهان برقراری رابطه جنسی بود اما شما در آن لحظه به هر دلیلی آمادگی لازم را نداشتید بهتر است به او بگویید و او را از علت این امر مطلع سازید. این موضوع بسیار بهتر از این است که با بی میلی رابطه جنسی برقرار کنید و باعث ایجاد حس استرس و اضطراب در شریکتان شوید.

حتی در هنگام برقراری رابطه اگر از موضوعی در مورد شریکتان و یا یک عمل خاص در رابطه جنسی احساس نارضایتی دارید بهتر است به او گوشزد کنید و با گفتگو مشکل را حل کنید. با اینکار اضطراب خود را برای رابطه کاهش می دهید و به حفظ آرامش در رابطه جنسی کمک می کنید.

5-درباره مواردی که شما را نگران می کنند تحقیق کنید :

اگر نگران انتقال یک بیماری در رابطه جنسی هستید و یا در هنگام رابطه حس درد یا خونریزی دارید بهتر است به جای مضطرب شدن ابتدا در مورد این مشکل تحقیق کنید و یاد بگیرید. اگر شما علائم مربوط به یک بیماری جنسی را داشته باشید تنها کافی است به پزشک مراجعه کنید تا درمان شود. اغلب بیماری های جنسی قابل درمان هستند. بنابراین به حفظ آرامش در رابطه جنسی توجه کنید و اجازه ندهید تصورات اشتباه از بیماری ها آرامش شما را سلب کند.

6-خود ارضایی انجام دهید ! :

گرچه بسیاری از افراد با خود ارضایی مخالف هستند و آن را کار اشتباهی می دانند اما خود ارضایی به مقدار کم مفید نیز هست ! خود ارضایی در زمان هایی که امان برقراری رابطه جنسی را ندارید به شما کمک می کند تا از لحاظ ذهنی آرامش پیدا کنید و همچنین به شما کمک می کند علایق و نقاط عطف احساسات جنسی خود را پیدا کنید و بتوانید رابطه جنسی بهتری را تجربه کنید. البته دفعات زیاد خود ارضایی مشکل ساز خواهد بود.

7-فیلم های پورن را کنار بگذارید :

شما و شریکتان باید برای همیشه از دیدن فیلم های پورن خودداری کنید. زیرا تصاویری که در این فیلم ها وجود دارد اصلا در مورد انسان های عادی صدق نمی کند و هیچ فردی ویژگی های جسمانی و مهارت این افراد در برقراری رابطه جنسی را ندارد. اگر شما این افراد را الگو قرار دهید در رابطه جنسی به شدت دچار استرس و اضطراب می شوید و دائما احساس کمبود می کنید. بنابراین برای حفظ آرامش در رابطه جنسی بهتر است شریکتان را بهتر بشناسید و از دیدن این فیلم ها خودداری کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: