رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان‌ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص محسوب می‌شود. پس اگر از رابطه جنسی لذتی نمی‌برید، باید علت آن را شناسایی کرده و درجهت رفع آن اقدام کنید. رابطه جنسی به روش‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود اما معنایی فراتر از آمیزش جنسی دارد؛ با یادگیری روش صحیح رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را ارتقا داده و به اوج لذت برسید.

رابطه جنسی هم می تواند باعث لاغری شود. یکی از راه های عجیب و غیرمعقول لاغری رابطه جنسی می باشد.

ارتباط جنسی به مدت 30 دقیقه، در حدود 85 کالری انرژی مصرف می کند. این مقدار انرژی شاید قابل توجه نباشد اما در دراز مدت اثرات مفیدی بر سلامتی دارد. این میزان مصرف کالری، تقریبا معادل پیاده روی ملایم است..با رابطه جنسی کالری بسوزانید و لاغر شوید!!به نظر می رسد مردان انرژی بیشتری برای فکر یا صحبت درباره امور جنسی صرف می کنند تا خود روابط زناشویی!

مطالعات دانشگاه مونترال بر روی ۲۱ زوج، اطلاعاتی ارائه می دهد که نتایج تازه ای درباره میزان سوزاندن کالری ها در طول رابطه جنسی مطرح می کند. در واقع بر اساس این مطالعه که در مجله PLOS ONE چاپ شده است، مشخص شد که مردان در حین رابطه جنسی به طور متوسط، حدود ۱۰۰ کالری می سوزانند؛ در حالی که این مقدار در بین خانم ها به ۶۹ کالری می رسد.

این مقدار برای رابطه جنسی نرمالی است که از معاشقه تا ارگاسم حدود ۲۵ دقیقه طول می کشد، اما بعضی رابطه ها کم تر یا بیشتر هستند و ممکن است در فاصله زمانی ۱۰ تا ۵۷ دقیقه قرار بگیرند.

در واقع هرچه مدت زمان رابطه جنسی بیشتر شود، کالری بیشتری سوزانده می شود. در این مطالعه، ضمن این که رابطه جنسی افراد تحت نظارت قرار داشت، از افراد خواسته شد تا حدود ۳۰ دقیقه بر روی تردمیل بدوند، تا مقایسه ای بین فعالیت ورزشی و فعالیت جنسی آنان انجام شود.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی

رابطه جنسی علاوه بر مزایای روحی و روانی، یک فعالیت بدنی پرشور برای سوزاندن مقدار قابل توجهی از کالری است. هر چه در اتاق خواب فعال تر باشید؛ انرژی بیشتری به دست آورده و میزان کالری بالاتری را می سوزانید. آمیزش جنسی قلب را فعال تر کرده و متابولیسم را افزایش می دهد که این عوامل باعث کاهش وزن می شوند.

از نظر میزان کالری سوزی مقاربت جنسی به راحتی با ورزش بدنی با شدت متوسط ​​قابل مقایسه است. بنابراین اگر وقت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی را ندارید؛ نگران نباشید. به طوری که کافی است که با شریک زندگی خود بیشتر وقت بگذرانید. علاوه بر این با انجام حرکات لگنی یا کگل، علاوه بر کاهش وزن موضعی به عملکرد بهتر در اتاق خواب خود کمک می­ کنید.

تماس جنسی و کاهش هورمون های استرس

 

یکی از مهم ترین عواملی که در روند افزایش وزن نقش دارد؛ هورمون کورتیزول است که به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می ­شود. هر چه کورتیزول بیشتری در بدن آزاد شود؛ بیشتر استرس خواهیم داشت و این امر باعث ایجاد اشتهای کاذب شده و افزایش وزن را به دنبال دارد.داشتن ارتباط جنسی به صورت منظم تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش داده و در حد طبیعی حفظ می کند. بنابراین از مراجعه شما به غذا در زمان استرس محافظت کرده و مشکل ایجاد اشتهای کاذب را از بین می برد.

تاثیر انتشار اکسی توسین

 

یکی از مهم ترین مواردی که باعث افزایش وزن و چاقی می شود؛ خواب ناکافی و نامنظم است. رابطه جنسی با آزاد سازی اکسی توسین که معمولا در انتهای رابطه اتفاق می افتد؛ منجر به ترشح این هورمون مهم شده و باعث تقویت خواب خوب می شود.

خواب خوب و کافی در کم کردن وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کمبود خواب در بیشتر موارد با افزایش وزن همراه است. بنابراین هرچه بهتر بخوابید؛ در کاهش وزن در زمان رژیم موفق تر خواهید بود.

تقویت اعتماد به نفس و درمان چاقی

 

یکی از راه هایی که رابطه جنسی به شما در کاهش وزن کمک می­ کند؛ عزت نفس است. زمانی که مقاربت جنسی را به صورت منظم و برنامه ریزی شده تجربه کنید؛ ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه­ گذاری می ­کنید.

همین موضوع منجر به یک زندگی جنسی رضایت بخش شده و انگیزه ای برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن می شود. رضایت از زندگی جنسی به صورت غیرمستقیم باعث می شود که عادت های غذایی سالم تر و ورزش بدنی منظمی را برای تناسب اندام خود انتخاب کنید.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

 

چاقی و افزایش وزن باعث بالارفتن سطح هورمون ها به صورت غیرطبیعی می ­شود. این امر تاثیر منفی بر میل جنسی افراد گذاشته و بسیاری از مشکلات دیگر را به همراه خواهد داشت. اما افزایش رابطه جنسی به مرور باعث بالارفتن سطح تستوسترون و لذت بخشی روابط زناشویی و به طبع باعث کالری­ سوزی بیشتر برای کاهش وزن می شود.

مقاربت جنسی و سلامت قلب

 

بین سیستم قلبی و چاقی ارتباط زیادی وجود دارد. در حقیقت افرادی که وزن آن ها روزبه روز بالاتر می ­رود؛ خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری هایی مثل فشارخون بالا و سایر شرایط مشابه دارند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را برطرف می ­کند. در زمان برقراری تماس جنسی به طور هم­زمان متابولیسم افزایش پیدا می کند. از این طریق رگ های خونی، خون موردنیاز خود را برای ادامه پمپاژ تامین کرده و با پیشگیری از گرفتگی عروق قلب سالم تر می مانند.

میزان کالری سوزی و کاهش وزن در رابطه جنسی

 

کارشناسان تخمین می زنند که هر ۳۰ دقیقه تماس جنسی باعث می شود که حدود ۸۵ تا ۱۵۰ کالری بسوزانید. اگر دفعات و مدت زمان این ارتباط افزایش داده شود؛ این میزان بیشتر می ­شود و روند کاهش وزن سرعت بیشتری خواهد داشت.

میزان کالری سوزی به این صورت است که برای کاهش یک پوند وزن بدن که تقریبا معادل نیم کیلوگرم است؛ باید حدود ۳۵۰۰ کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر بار تماس جنسی ۱۰۰ کالری مصرف کرده باشید؛ با ۷۰ بار رابطه تقریبا یک کیلوگرم وزن از دست می دهید.

نتیجه گیری

رابطه جنسی یک تمرین ورزشی نیست؛ اما به صورت مکمل به کاهش وزن شما کمک می کند. اما نباید تصور کنید که مقاربت جنسی جایگزین ورزش های سنگین و زمان سپری شده در سالن ورزشی برای شما است. اگرچه این فعالیت کمک زیادی به سوخت و ساز بدن می­کند و روند چربی سوزی را سرعت می ­خشد.

همانطور که اشاره شد؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و شادابی باعث آزاد شدن اندورفین و سایر هورمون های مفید می شود که از ایجاد اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. آمیزش جنسی خطرات قلبی مرتبط با روند افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین در بهبود سطح تستوسترون مفید است. به طوری که به نوبه خود به شما در از کاهش وزن بیشتر نیز کمک می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: