رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان‌ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص محسوب می‌شود. پس اگر از رابطه جنسی لذتی نمی‌برید، باید علت آن را شناسایی کرده و درجهت رفع آن اقدام کنید. رابطه جنسی به روش‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود اما معنایی فراتر از آمیزش جنسی دارد؛ با یادگیری روش صحیح رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را ارتقا داده و به اوج لذت برسید.

با وجودی که انتقال بیماری های جنسی در افرادی که شریک جنسی متعدد دارند رو به افزایش است ولی اغلب مردان ترجیح می دهند هر از گاهی بدون کاندوم رابطه داشته باشند. بر اساس گزارش منتشر شده در سال ۲۰۱۷ در مورد بیماری های جنسی حدود ۲٫۳ میلیون نفر در آمریکا مبتلا به بیماری های جنسی کلامیدیا، گنوره و سفلیس هستند. با وجود این آمار حتما با خودتان می گویید مردان باید خودشان را ملزم به استفاده از کاندوم در رابط جنسی کنند ولی اغلب مردان هنگامی که می خواهند رابطه جنسی داشته باشند، کاندوم به همراه ندارند.

دلایل این مشکل متعدد است، بر اساس اعلام متخصصین سلامت جنسی نداشتن اطلاعات لازم جنسی مهم ترین دلیل برای این مشکل است.

یکی دیگر از دلایل آن را می توان رواج فیلم های غیر اخلاقی دانست که رابطه جنسی بدون کاندوم را نشان می دهند در حالی که بازیگران این فیلم ها همیشه باید ضوابط و معاینات پزشکی و بهداشتی منظمی را برای اطلاع از سلامت جنسی و جسمی خود پشت سر بگذارند.

ولی وجود بی اعتمادی به توصیه های بهداشت عمومی به خصوص در جوامع کم درامد مانع از استفاده از کاندوم می شود.

ولی مهم ترین عاملی که مردان برای امتناع استفاده از کاندوم بیان می کنند احساس لذت خیلی بهتری است که در صورت نداشتن کاندوم احساس می کنند.

اغلب مردان لذت رابطه جنسی بدون کاندوم را بیشتر می دانند که البته با وجود کاندوم های بسیا نازک امروزه این احساس می تواند بیشتر در اثر تلقین شخصی خودشان باشد و نباید تفاوت زیادی بین آن دو وجود داشته باشد و بیشتر تفاوتی که احساس می کنند دلایل روان شناختی دارد نه جسمی.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند برای عدم استفاده مردان از کاندوم نام برد دقت نداشتن و سهل انگاری درمراقبت از سلامت جنسی آن ها ست.

شاید اغلب مردانی که از کاندوم استفاده نمی کنند در صورت وجود آن و جلو دست بودنش ترجیح بدهند از آن استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: