رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان‌ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص محسوب می‌شود. پس اگر از رابطه جنسی لذتی نمی‌برید، باید علت آن را شناسایی کرده و درجهت رفع آن اقدام کنید. رابطه جنسی به روش‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود اما معنایی فراتر از آمیزش جنسی دارد؛ با یادگیری روش صحیح رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را ارتقا داده و به اوج لذت برسید.

مطرح کردن خواسته های خود حین رابطه جنسی آن قدر ها هم که فکر می کنید آسان نیست. اگر به صورت ذاتی آدمی خجالتی باشید، بیان احساسات برای شما ممکن به امری محال تبدیل شود. اما ارضای جسمی و ذهنی در یک رابطه جنسی بسیار مهمتر است. در ادامه با روش های درمان خجالت در روابط زناشویی آشنا می شوید.

نواقص جسمی خود را رفع کنید:

تصویر منفی از بدن، بدریخت انگاری و بزرگ جلوه دادن نواقص ظاهری از اختلالات شایع در بین زنان است. زنان نسبت به ظاهر خود بسیار حساس تر از مردان هستند.

اگر شما نیز به دلیل یک خال بزرگ، بزرگ یا کوچک بودن یک عضو یا هر مشکل ظاهری دیگر از داشتن رابطه جنسی با همسرتان خجالت می کشید، به جای آنکه صورت مسئله را پاک کنید، مشکل را حل کنید.

خوشبختانه امروزه به لطف پیشرفت های پزشکی تقریبا تمام مشکلات و نواقص ظاهری قابل حل هستند. حتی اگر درمان مشکل شما چند سال هم طول می کشد، همین امروز اقدام کنید. اگر امروز برای درمان اقدام کنید، چند سال دیگر به فرم و ظاهر مورد نظر خود نزدیک خواهید شد. اما خجالت کشیدن از رابطه جنسی باعث می شود که شاید تا آخر عمر از زندگی مشترکتان لذت نبرید.

یک دوره سختی کوتاه مدت مسلما بهتر از یک عمر تنش و نارضایتی است.

به جای حرف زدن، از اشاره و لمس دست استفاده کنید:

وقتی زنی از رابطه جنسی خجالت می کشد، حرف زدن در مورد آن و نقطه یا حرکتی که از آن لذت برده است هزار بار سخت تر است.

در این صورت، به جای آنکه مستقیما به همسرتان بگویید از چه چیزی لذت می برید، دستش را به همان نقطه راهنمایی کنید یا هدایت رابطه جنسی را در دست بگیرید و در پوزیشن مورد علاقه خود قرار بگیرید.

با سر و صدا کردن و صداهای جنسی نیز می توانید به جای حرف زدن به همسرتان نشان دهید کدام رفتار برایتان لذت بحش تر بوده است.

روشن تر کردن اتاق:

مردان دوست دارند از لحاظ بصری تحریک شوند و در هنگام رابطه جنسی فضا روشن باشد. در حالی که این مسئله برای کسی که دچار خجالت کشیدن از رابطه جنسی است، بسیار سخت است. لازم نیست در همان گام اول تمام چراغ ها را روشن کنید. می توانید از وسیله هایی مانند شمع، چراغ خواب یا نور موبایل برای تامین نور ملایم در اتاق استفاده کنید.

به تدریج و با احساس راحتی بیشتر، نور اتاق را بیشتر کنید.

احساس راحتی با بدن خود:

ناشناخته بودن بدن باعث می شود که زنان خود ندانند از چه چیزی لذت می برند و نقاط حساس بدنشان کجاست. با استفاده از آیینه بدنتان، اندام های جنسی و نقاط حساس را ببینید تا برایتان عادی شود. با استفاده از دست نقاط تحریک پذیر بدنتان را بشناسید تا در هنگام رابطه جنسی احساس راحتی بیشتری کنید و لمس بدنتان برایتان عادی شود.

در زمان تنهایی رابطه جنسی را برای خود شبیه سازی کنید. جملات جنسی را به زبان بیاورید تا از بیان آنها احساس خجالت نکنید.

احساس نیازتان را به صورت غیر مستقیم بیان کنید:

خجالت کشیدن از رابطه جنسی باعث می شود که زن هیچ وقت شروع کننده رابطه نباشد. این مسئله نه برای مرد و نه حتی زن خوشایند است. زنی که نیاز دارد، اما خجالت می کشد عنوان کند، دچار فشار روحی و روانی می شود.

اگر نمی توانید به طور مستقیم به همسرتان ابراز کنید که به رابطه جنسی نیاز دارید، از لباس های تحریک کننده، تزئین فضا، آرایش کردن و قرار دادن گل و نوشیدنی در اتاق خواب استفاده کنید.

بگویید که خجالت می کشید و به زمان نیاز دارید:

اطلاعات جنسی خود را با کمک مشاور جنسی یا سکس تراپ افزایش دهید:

خجالت کشیدن شما از رابطه جنسی می تواند از سوی همسرتان به بی میلی جنسی یا حتی عدم علاقه به او تعبیر شود. بهتر است با او مشکلتان را در میان بگذارید و از او کمک بخواهید. می توانید در روزهای اول ازدواج از معاشقانه به جای دخول کامل استفاده کنید تا این رابطه برای شما عادی تر شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: