رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان‌ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص محسوب می‌شود. پس اگر از رابطه جنسی لذتی نمی‌برید، باید علت آن را شناسایی کرده و درجهت رفع آن اقدام کنید. رابطه جنسی به روش‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود اما معنایی فراتر از آمیزش جنسی دارد؛ با یادگیری روش صحیح رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را ارتقا داده و به اوج لذت برسید.

اغلب خانم ها معتقدند که داشتن روابط جنسی زیاد باعث گشادی واژن می شود. درحالی که به گفته متخصصان زنان و زایمان دو اتفاق مهم در زندگی خانم ها می تواند باعث تغییر شکل و اندازه واژن شود.

واژن خانم ها خاصیت ارتجاعی دارد و بعد از هر بار رابطه جنسی، دوباره به حالت ابتدایی خود بازمی گردد. از این رو این باور که خانم هایی که کمتر تجربه رابطه جنسی دارند، واژن تنگ تری دارند و برعکس، خانمی که واژن گشادی دارد روابط جنسی زیادی داشته است، اشتباه است. زنان کم کم با افزایش سن به حقایق بیشتری در مود بدن خوددست پیدا می کنند.

مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که واژن زنان یک اندام کاملا انعطاف پذیر است و می تواند کش آمده و دوباره به حالت اولیه خود بازگردد، از تامپون گرفته تا آلت جنسی مردانه و حتی تولد نوزاد.

اگر لحظه ای به اندازه نوزادی که به دنیا می آید فکر کنید متوجه انعطاف پذیری بسیار بالای واژن خواهید شد.

ولی با تمام این شنیده ها و حقایق احتمالاین که هنوز هم گیج و سردگم باشید وجود دارد و شاید ندانید واقعا در آن پایین چه خبر است.

به خصوص زمانی که به واکنش واژن نسبت به رابطه جنسی می رسیم.

شاید اصلی تری و پرتکرار ترین سوالی که در ذهن زنان وجود دارد این باشد که آیا رابطه جنسی بیشتر باعث کش آمدن و گشاد شدن واژن می شود؟

به طر خلاصله باید بگوییم: نه دقیقا

واژن به طور کلی یک عضله حلقوی است که در هنگام رابطه جنسی از هم باز شده و دوباره به اندازه اولیه خود باز میگردد.

اولین باری که رابطه جنسی را تجربه کنید کمی تغییرات در اندازه واژن ایجاد خواهد شد.

بافتی که در جلوی واژن قرار گرفته و به عنوان پرده یا هایمن شناخته می شود پاره شده که ممکن است خونریزی بسیار کمی داشته باشد و در نتیجه ورودی واژن بزرگتر می شود.

حتی اگر شما با دو نفر که سایز آلت تناسلیشان با هم متفاوت است رابطه داشه باشید واژنتان می تواند به اندازه آلت آن ها تغییر اندازه داده و دوباره به حالت اولیه خود بازگردد.

رابطه جنسی فقط به صورت موقت اندازه واژن را تغییر می دهید و بعد از آن واژن به حالت اولیه خود باز میگردد.

با این حال در برخی موارد شاید واژنتان نتواند به خوبی کش آمده و خودش را با آلت تناسلی ای که واردش شده منطبق کند که در این صورت ممکن است با احساس سوزش از پارگی های بسیار ظریف مثل برش کاغذ حس کنید.

این علامت نشان می دهد که دیواره واژن بیش از حد کش آمده است.

البته این مشکل خیلی نگران کننده نیست، ولی اگر در هر بار رابطه جنسی دچار ناراحتی می شوید بهتر است از لوبریکانت استفاده کنید و اگر جواب نگرفتید با متخصص زنان مشورت کنید.

برخیزنان که واژن های کوچک تری دارند باید از روش هایی خاص برای باز کردن تدریجی واژنشان استفاده کنند تا کم کم به دخول عادت پیدا کند و گاهش اوقات ممکن است نیاز به بررسی عضلات کف لگن داشته باشید.

در برخی موارد شاید مشکل جدی تر باشد و برای حل مشکل نیاز به جراحی اصلاحی داشته باشید.

البته با وجود تمام این سخنان احتمال این که احساس ناراحتی و سوزش بعد از رابطه جنسی داشته باشید کاملا طبیعی است به خصوص اگر طرف مقابل آدم صبوری نباشد. اگر در لذت بردن از رابطه جنسی مشکل دارید و آرزو می کنید کاش واژنتان بازتر و بزرگتر بود کار هایی هست که بتوانید انجام دهید.

هر چه زمان پیشنوازی را بیشتر کنید و با آرامش بیشتری رابطه جنسی داشته باشید واژن راحت تر می تواند کش آمده و خودش را با آلتی که واردش می شود منطبق کند و انطاف پذیری اش بالا می رود.

این باور غلط را که واژن با داشتن تعداد بیشتر رابطه جنسی باز تر می شود را کنار بگذارید. در برخی موارد ممکن است به دلیل ضعیف شدن عضلات کف لگن این احساس باز شدن یا گشادی واژن به شما دست دهد بخصوص بعد از زایمان که می توانید این مشکل را با انجام ورزش کگل به صورت روزانه و انقباض ارادی عضلات واژن هنگام رابطه جنسی حل کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: