نقطه جی، جی اسپات و نقطه گرانفبرگ نیز نامیده می شود.در خصوص نقطه جی ، متخصصان نظریه های مختلفی دارند. مثلا یکی از این نظریه ها، نقطه جی را در پروستات هم مطرح می کند. نظریه نقطه جی مقبول متخصصان زنان واقع شده است.نقطه جی در اندام تناسلی زنان، ممکن است در قسمت های مختلفی باشد.

نقطه جی

مثلا یکی از متخصصان زنان، نقاط دیگری از اندام های جنسی، مانند میزراه را به نقطه جی به عنوان نقاط لذت می افزاید و عقیده دارد که با برخورد به واژن، باعث تحریک زن و ایجاد ارگاسم در او می شود. همچنین این پزشک علاوه بر نقطه جی به وجود نقاط لذت دیگری در بدن زنان اشاره می کند.

محل قرار گرفتن نقطه جی در بدن زنان

نقطه جی در اندام تناسلی زنان، ممکن است در قسمت های مختلفی باشد و محلش تغییر کند و همچنین در هر زنی در یک موقعیت خاصی قرار دارد. در نتیجه برای این نقطه یک محدوده ای از زیر میزراه و دهانه ی واژن به سمت داخل سقف واژن در نظر می گیرند، به نام محدوده ی جی. این محدوده را می توان با انگشت حس کرد.

در بعضی از خانم ها نقطه جی وجود ندارد. معمولا در خانم هایی که نقطه جی دارند، این نقطه در دو و نیم تا پنج سانتیمتری دیواره جلویی واژن بوده و با ۲ بند انگشت می توان آن را پیدا کرد. بهتر است از انگشت سبابه استفاده کنید.

وقتی که با انگشت آن نقطه را پیدا کردید، برای تعیین اندازه آن باید به عکس العمل زن توجه کنید. اگر لمس نقطه جی زن را تحریک نکند، این به این معنی است که اندازه اش از نخود هم کوچک تر بوده و در صورتی که زن تحریک شد، اندازه این نقطه از نخود بزرگتر خواهد بود.

نقطه جی

ولی به طور کلی لمس نقطه جی در زنانی که آن را دارند، تجربه لذت فراوانی را به آن ها خواهد داد. البته به شرط آن که تحریک به درستی صورت پذیرد. حتی در بعضی از این زنان، بعد از تحریک نقطه جی، خروج آب یا منی از واژن هم صورت می گیرد. همچنین بافت نقطه جی ویژگی های متمایزتری نسبت به بافت های اطرافش که نرم هستند و شکلی صاف دارند، دارد.

یکی از این ویژگی های متمایز از دیگر بافت های اطرافش، زبر بودن و دیگری گرد بودن آن می باشد. به این ترتیب اگر می خواهید ببینید که این نقطه را دارید یا خیر، باید در دو و نیم تا پنج سانتی متری دیواره جلویی واژن خود دنبال نقطه ای زبر و گرد شکلی بگردید که در لمس با بافت های اطرافش متفاوت باشد.

بعضی مواقع ممکن است لمس این نقطه باعث اذیت شما شود. پس با لمس متوجه می شوید این نقطه تحریک کننده هست یا آزاردهنده. بعد از پیدا کردن محل نقطه جی و دانستن این که دست زدن به آن باعث لذتتان می شود، نوبت به این می رسد که بدانید با چه حرکتی روی این نقطه به اوج لذت خود می رسید یا به عبارت دیگر در حداکثر تحریک جنسی و ارگاسم قرار می گیرید. البته در روزهای مختلف میزان حساسیت به نقطه جی فرق می کند.

به دلیل موقعیت نقطه جی که در نزدیک مثانه واقع شده است، مالیدن این نقطه به مثانه فشار آورده و احساس پاشیدن به شما دست می دهد، همانند احساس دفع ادرار. پس بهتر است قبل از خودارضایی و یا رابطه ی جنسی، مثانه خود را تخلیه کنید تا فشار کمتری به مثانه وارد شود و در طول تحریک جنسی، حداقل این احساس دفع ادرار به شما دست ندهد.

همان طور که قبلا ذکر کردیم، در بعضی از زنان ممکن است از یک غده به نام غده شبه پروستاتی، مایع منی هم خارج شود، این مایع از میزراه بیرون می آید، همان مجرایی که ادرار از آن خارج می شود. در این مواقع افراد ممکن است به اشتباه فکر کنند که ادرار کرده اند.

پوزیشن های تحریک کننده جی اسپات

در جی اسپات شما فقط تحریک نقطه جی را بر عهده دارید. پس باید روی پوزیشن بدنتان و میزان نزدیک شدن شوهرتان به خودتان تمرکز کنید.

اولین پوزیشنی که برای تحریک نقطه جی توصیه می کنیم، پوزیش خرچنگی است. البته اگر به این پوزیشن علاقه داشته باشید. یعنی دوست داشته باشید روی شوهر خود باشید.

پوزیشنی که شوهر شما در آن وضعیت می تواند به راحتی جی اسپاتتان را به طرق مختلف تحریک کند، پوزیشن ورودی عقب می باشد. البته این تحریک باید طبق اصول خود صورت بگیرد. در این پوزیشن مرد به راحتی نمی تواند در داخل واژن شما فرو ببرد و در بیاورد. او برای این کار حرکات آسیاب مانند یعنی رو به جلو یا بالا انجام می دهد. اگر این حرکات را عمیق انجام دهد، سر آلتش به جی اسپات شما برخورد می کند و باعث لذت جنسی شما می شود. البته اگر بیشتر به داخل فرو کند، ممکن است آلتش از واژن خارج شده و از جی اسپات بگذرد. شما می توانید محل دقیق جی اسپات خود را به او گفته تا او در همان محدوده به آن جا ضربه بزند و شما را به اوج لذت برساند.

اگر دلتان می خواهد در طول رابطه جنسی شوهرتان در نزدیک شما بوده و دستهایش شما را در بر بگیرد، توصیه ی ما پوزیشن قاشق چایخوری می باشد. همچنین این پوزیشن مثل پوزیشن قبل، شرایط خوبی را برای برخورد با جی اسپات را فراهم می کند.

تقویت نقطه جی با تزریق چربی و ژل

نقطه جی را با روش های مختلفی می توان تقویت کرد. بر حسب نوع روش، میزان ماندگاری آن هم متفاوت خواهد بود. معمولا اگر با ژل انجام شود ماندگاری ۳ تا ۴ ماهه ای را خواهد داشت ولی اگر با چربی انجام شود، ماندگاری بالاتری را به شما خواهد داد.

پس به زنانی که حداکثر لذت جنسی را می طلبند، توصیه می کنیم از روش تزریق چربی استفاده کنند. در این روش چربی به نقطه جی تزریق می شود. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام شده و بنابراین درد ندارد. هزینه ی این عمل بستگی به میزان چربی مورد نیاز و نیز مواد مورد استفاده، برای لابیاپلاستی و حق عمل جراح دارد.

همچنین اگر واژن عفونت داشت، باید قبل از عمل، عفونت درمان شود. بعد از تزریق چربی به واژن توسط جراح زیبایی زنان، از رابطه جنسی و دوش آب گرم و تماس آن ناحیه با آب گرم به مدت ۳ روز خودداری کنید. در این چند روز آن ناحیه را ماساژ ندهید.

در روش تزریق ژل به واژن از یکی از سه گروه ماده ذیل برای پر کردن استفاده می شود :

پرکننده های موقت

پر کننده های دائم

پر کننده های نیمه موقت

وقتی که از مواد پرکننده موقت استفاده شود، بعد از زمان کمی خاصیتش از بین رفته و نیاز مجدد به تزریق پیدا می کند. زمانی که از این مواد پرکننده استفاده شود، میزان ماندگاری آن ۳ تا ۱۲ ماه خواهد بود.

مواد نیمه پرکننده مثل پری متیل کریلات که به واژن تزریق شده و باعث تقویت نقطه جی و جوانسازی آن نیز خواهد شد. لازم به ذکر است که این مواد نیمه پرکننده در بدن جذب نمی شوند.

استفاده از مواد پرکننده دائمی در تزریق ژل به واژن باعث ماندگاری ۵ ساله و نیز جوان سازی واژن می شود.

معمولا جوان سازی واژن در خانم هایی که افتادگی واژن دارند، نیاز می شود. افتادگی واژن به دنبال زایمان و افزایش سن زن اتفاق می افتد. پس اگر ژل به واژن تزریق شود باعث جوان سازی آن و اگر به نقطه جی تزریق شود باعث افزایش ارگاسم زن خواهد شد.

تزریق ژل به نقطه جی یا هیالورونیداز، تحت بی حسی موضعی و در کوتاه ترین زمان صورت می گیرد و بعد از آن زن در رابطه جنسی به اوج لذت خود خواهد رسید. همچنین با این کار می توان از مشکلات زناشویی که به دلیل عدم لذت زن در طی رابطه جنسی در زندگی زن و مرد به وجود می آید، پیشگیری کرد.

در زنانی که اختلال خونریزی دارند، شیرده یا حامله هستند، عفونت مثانه یا آلرژی شدید دارند و یا به ژل آلرژی دارند، دچار آتروفی پوست شده اند، زنانی که در ۶ ماه پیش اکوتان مصرف کرده اند و یا اختلال روانی دارند، تزریق ژل نباید انجام شود.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: