به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز: با گذشت بیش از یکسال از توقف تولید پراید بازار همچنان با رشد قیمت «پراید 131» و «پراید 111» روبرو است. بطوریکه قیمت پراید 111 که تولید آن متوقف شده از جایگزین خود یعنی تیبا  سبقت گرفت.

 رصد بازارخودرو نشان دهنده آن است که طی سه هفته گذشته (از 22 تیر تا 13 مرداد)  دو  خودرو پراید 111 و پراید 131 هر کدام در بازار افزایش قیمت داشته اند. بطوریکه پراید 131 با افزایش 5 میلیونی در دوره زمانی مورد بررسی در بازار 130 میلیون معامله شد و پراید 111 نیز افزایشی 8 میلیونی را تجربه کرد و قیمت آن به 145 میلیون تومان رسید. رشد قیمت پراید 111 در بازار در حالی ثبت شده که امروز تیبا صندوقدار در بازار  137 میلیون قیمت خورد.

رشد قیمت پراید در حالی صورت گرفته که به گفته فعالان بازار خودرو با توجه به توقف تولید، قیمت این خودرو به واسطه عوامل جانبی تعیین نمی شود، بلکه فروشندگان هستند که قیمت این خودرو در بازار را در بازار مشخص می کنند.

ارزیابی صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که هرچند تولید پراید در سال گذشته متوقف شد، اما همچنان مدل صفر این دو خودرو در بازار موجود است و با این شرایط می توان گفت در سال 1400 نیز این دو خودرو همچنان معیار کف قیمت در بازار شناخته می شوند و خریداران این دو خودرو همچنان می توانند به مدل صفر این خودرو با مدل 99 دسترسی داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: