55 آنلاین به نقل از سلام نو، نوید محمدزاده، مجری و بازیگر سینما و تئاتر ایرانی است که با بازی در فیلم‌هایی همچون «لانتوری»، «خشم و هیاهو» و «ابد و یک روز» در سال ۱۳۹۴ به اوج شهرت رسید.

کلیات

نوید محمدزاده متولد ۱۷ فروردین ماه ۱۳۶۵ در شهر تهران، مجری و بازیگر سینما و تئاتر ایرانی است که با بازی در فیلم‌هایی همچون «لانتوری»، «خشم و هیاهو» و «ابد و یک روز» در سال ۱۳۹۴ به اوج شهرت رسید. محمدزاده در سی و چهارمین و سی پنجمین جشنواره فیلم فجر، برای دوبار پیاپی موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و در بیست و یکمین جشن سینمای ایران نیز برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

او با تازگی با فرشته حسینی بازیگر سینما ازدواج کرده است.

 

حقایقی جالب از زندگی شخصی نوید محمدزاده؛ فرزند آخر یک خانواده سیزده نفره | بیوگرافی و عکس

زندگی و ورود به دنیای هنر

نوید محمدزاده در اوایل سال ۱۳۶۵ و به عنوان دوازدهمین و آخرین فرزند یک خانواده کُرد زبان، در شهر تهران به دنیا آمد، اما در سال ۱۳۶۷ و وقتی تنها دو ساله بود به همراه خانواده به ایلام نقل مکان کرد و تا اتمام دوره راهنمایی در آنجا ماند. محمدزاده اگرچه در دوره نوجوانی گرایش شدیدی به فوتبال داشت، اما با دیدن فیلم «سوته دلان» علی حاتمی به یکباره به دنیای بازیگری علاقمند شد و به این سمت و سو کشیده شد. در سال ۱۳۸۲ وقتی ۱۷ ساله بود به کلاس‌های بازیگری موسسه هنر هفت کرج رفت و زیر نظر اساتیدی، چون مهتاب نصیرپور، علی سلیمانی، محمد یعقوبی و امیر قنبری دوره دید، اما تا سال ۱۳۸۶ هیچ فعالیت هنری نداشت. در این سال روح الله حجازی او را برای بازی در فیلم «در میان ابرها» دعوت کرد و بدین ترتیب برای نخستین بار در برابر دوربین قرار گرفت. یک سال پس از آن، نوید محمدزاده بخاطر بازی در نمایش «ماه در آب» توانست جایزه بهترین بازیگر تئاتر مرد را از جشنواره استان تهران از آن خود کند. محمدزاده در سال ۸۸ نیز در فیلم «آندو» ظاهر شد که مجوز اکران نگرفت و در سال ۹۰ نیز به همراه سارا رسول زاده اجرای قسمت‌هایی از برنامه «دوستان» را که از شبکه جام جم پخش می‌شود، برعهده داشت.

حقایقی جالب از زندگی شخصی نوید محمدزاده؛ فرزند آخر یک خانواده سیزده نفره | بیوگرافی و عکس

دوران بازیگری

از سال ۱۳۸۶ تا سال ۱۳۹۲، فعالیت‌های هنری نوید محمدزاده در عرصه بازیگری بسیار انگشت شمار بود، اما در سال ۱۳۹۲ و با بازی در فیلم «من عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان، به یکباره توجهات را به سمت خود جلب کرد و حتی در سی و دومین دورۀ جشنوارۀ فیلم فجر با کسب آرای داوران به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای کسب سیمرغ انتخاب شد، اما درنهایت این فیلم از بخش مسابقه خارج و جایزه به رضا عطاران اهدا شد. محمد زاده در سال ۱۳۹۳ نیز با حضور در فیلم «ناهید» آیدا پناهنده توانست برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین‌المللی فیلم براتیسلاوا ۲۰۱۵ شود. اما در سال ۱۳۹۴ نوید محمدزاده بخاطر بازی در فیلم‌های لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان، خشم و هیاهو به کارگردانی هومن سیدی و ابد و یک روز به کارگردانی سعید روستایی، به اوج شهرت رسید و حتی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، برای بازی در فیلم ابد و یک روز کسب کرد. محمدزاده در سال ۹۵ نیز با بازی در فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند، توانست برای بار دوم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از جشنواره فیلم فجر بگیرد. «خفگی» (۱۳۹۵)، «مغزهای کوچک زنگ زده» (۱۳۹۶)، «سرخ پوست» (۱۳۹۷) و «متری شیش و نیم» (۱۳۹۷) از دیگر فیلم‌های نوید محمدزاده است که در همگی آن‌ها توانست خود را نامزد کسب جایزه در جشنواره‌های مختلف معرفی کند. نوید محمدزاده همچنین اولین تجربه حضور در نمایش خانگی را با سریال «قورباغه» به کارگردانی هومن سیدی آغاز کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: