ریپل (به انگلیسی: Ripple) نام یک رمزارز با علامت ( XRP ) و یک شبکه‌ی پرداخت آزاد است که این پول در آن معامله می‌شود. این شبکه در واقع یک سیستم پرداخت توزیع شده است. 

در وب‌سایت ریپل آمده‌است که هدف ریپل این است که مردم بتوانند از «باغ‌های محصور» شبکه‌های مالی خلاصی پیدا کنند. باغ‌های محصور همان کارت‌های اعتباری، بانک‌ها، پرداخت‌های اینترنتی و سایر ابزارهای مالی هستند که دسترسی‌ها را محدود می‌کنند، برای تبادل پول کارمزد می‌گیرند و تأخیرهایی را در هنگام تراکنش بر مردم تحمیل می‌کنند.

ریپل به دنبال ورود به آخرین روند NFT

ریپل به دنبال ورود به آخرین روند NFT است. توسعه دهنده این رمزارز به این نکته اشاره کرده که دفتر کل ریپل برای رشد توکن‌های‌ غیرقابل تعویض بسیار مناسب است.

NFTها محدوده وسیعی از فضای رمزارزها را به خود اختصاص داده‌اند. تقریبا هر پروژه بزرگ بلاک‌چین به دنبال آوردن NFTها به پلتفرم خود است تا بتواند اکوسیستم خود را گسترش دهد.

در حال حاضر اتریوم سهم بزرگی از بازار NFTها را در اختیار دارد. این توکن‌ها مسیری اختصاصی برای دیجیتالی کردن دارایی‌ها کمیاب ارائه می‌کنند و راه آنها را برای بازارهای جدید تسهیل می‌کنند. سازگاری رپیل با NFTها می‌تواند مرحله بعدی رشد این رمزارز باشد و به توسعه بازار این ارز دیجیتال در فضای کریپتو کمک کند.

دادگاه ریپل

دعوی حقوقی ریپل و کمیسیون بورس که در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) آغاز شده بود، به چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در بازار ریپل آسیب زد. با علنی‌شدن شکایت کمیسیون بورس قیمت ریپل تنها در عرض یک ماه ۸۰ درصد سقوط کرد و به ۰.۱۶۸ دلار رسید. شایان ذکر است که در آن زمان تعدادی از صرافی‌های قانونی از جمله کوین بیس، بیت استمپ (Bitstamp)، کریپتو دات کام (Crypto.com)، اوکی کوین (OKCoin) و ویرکس (Wirex) ریپل را از فهرست ارزهای خود حذف کردند.

کوین کیج (Kevin Cage)، یکی دیگر از تحلیل‌گران پرطرفدار بازار ارز دیجیتال، عوامل فاندامنتال را هم به موضوع روند صعودی اخیر ریپل اضافه کرده و گفته است که رسیدن این ارز دیجیتال به اوج تاریخی خود، به این معنی خواهد بود که ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به توافق رسیده است.ریپل تا روز ۱۶ اوت (۲۵ مرداد) فرصت دارد تا به درخواست کمیسیون بورس برای بررسی فایل داده‌های مربوط به ارتباطات درون‌سازمانی خود که از طریق پیام‌رسان اسلک (Slack) انجام شده است، پاسخ دهد. اگر ریپل این اسناد را در اختیار کمیسیون بورس قرار دهد، ممکن است تا حدودی مشخص شود که این شرکت توکن‌های XRP را به‌صورت اوراق بهادار به مشتریان خود فروخته است یا خیر.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال XRP

قیمت هر دارایی به عوامل متعددی بستگی دارد و پیش بینی قیمت هر دارایی دیجیتال نیازمند بررسی تکنیکال و فاندامنتال دارد، برای باره های زمانی بلند مدت فاندامنتال روش بهتری است.

پایگاه اینترنتی DigitalCoinPrice.com یکی از مراجع پیش بینی قیمت ارز دیجیتال است.

با توجه به برنامه و اهداف پروژه ارز دیجیتال ریپل (Ripple) وب سایت DigitalCoinPrice پیش بینی کرده است که در سال‌های آینده این رمزارز قیمت‌های حدودی زیر را داشته باشد:

  • پایان ۲۰۲۲: ۲.۲ دلار
  • پایان ۲۰۲۵: ۶.۱ دلار
  • پایان ۲۰۲۶: ۸.۹ دلار
  • پایان ۲۰۲۸: ۱۱.۳ دلار

یکی دیگر از وب سایت‌هایی که در پیش بینی ریپل آنالیز و تحقیق کرده است walletinvestor می‌باشد که پیش بینی کرده در سال ۲۰۲۲ قیمت هر واحد XRP معادل ۲.۹ دلار خواهد بود و در ۲۰۲۶ حدود ۳.۸ دلار ارزش خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: