چه کسانی می توانند وام 100 میلیون تومانی را بگیرند؟

 وام ۱۰۰ میلیونی قرض‌الحسنه شامل آن دسته از افرادی می‌شود که این وام را برای ایجاد مشاغل خانگی، کارگشایی امور کسب‌وکار خرد روستایی و خرید انشعابات می‌‌‌گیرند.

همچنین مبلغ ز برای ایثارگران و افراد تحت پوشش کمیته امداد ۱۰۰ میلیون تومان است.

همچنین مصوب شد که سقف فردی و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن محرومان شهری برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی‌ (ره) و سازمان بهزیستی کشور افزایش یابد که بر این اساس برای شهرهای کوچک کمتر از ۲۰۰ هزار نفر، ۸۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۱۰۰میلیون تومان با بازپرداخت ۱۰ سال تعیین شد.

وام ۵۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه شامل همه افرادی می‌شود که می‌خواهند از این تسهیلات استفاده کنند، اما وام ۱۰۰ میلیونی قرض‌الحسنه شامل آن دسته از افرادی می‌شود که این وام را برای ایجاد مشاغل خانگی، کارگشایی امور کسب‌وکار خرد روستایی و خرید انشعابات می‌‌‌گیرند.

گزارش‌های مردمی نشان می‌دهد بانک‌ها چندان تمایلی به پرداخت وام قرض‌الحسنه ندارند. به خصوص در شرایط کنونی که نرخ تورم افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و سود این وام تنها ۴ درصد است. در این شرایط بانک‌ها ترجیح می‌دهند وام‌هایی پرداخت کنند که سود آن بالاتر است.

به همین دلیل بسیاری از متقاضیان می‌گویند مراجعه آنها به بانک‌ها برای دریافت وام قرض‌الحسنه به در بسته خورده است و آنها برای دریافت وام ۳۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه هم با مشکل مواجه بوده‌اند چه برسد به وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی.

بر این اساس علاوه بر بانک‌های قرض‌الحسنه‌ای چون بانک مهر ایران و رسالت، دیگر بانک‌ها هم باید تسهیلات قرض‌الحسنه را به متقاضیان پرداخت کنند.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: