قیمت سکه و طلا در بازار امروز اعلام شد. قیمت سکه و طلا در بازار تهران امروز چقدر است؟ قیمت سکه و طلا در بازار افزایشی شد. قیمت سکه و طلا در بازار  نرخ جدیدی امروز به ثبت رساند که در ادامه این گزارش قیمت سکه و طلا در بازار امروز را بخوانید.

 

بازار طلا و سکه از ابتدای هفته بیش از هرچیز تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار و اخبار سیاسی رسیده از وین بود. به همین دلیل با کاهش هزارتومانی دلار آزاد در اولین روز هفته، قیمت طلا و سکه نیز کاهش یافت و با ثبات نسبی قیمت دلار در طول هفته، طلا و سکه نیز ثبات قیمتی داشت اما در بیشتر مواقع در مدار نزولی بود.

به این ترتیب، در این ساعت از معاملات، قیمت هر سکه امامی به ۱۱میلیون و ۶۲۱هزارتومان رسیده است که نسبت به صبح حدود ۵۰هزارتومان کاهش را نشان می‌دهد اما همچنان ۴۰هزارتومان گران‌تر از روز گذشته معامله می‌شود. روز گذشته قیمت این سکه به ۱۱ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان کاهش یافته بود.

نیم سکه اما با کاهش ۶۰هزارتومانی نسبت به صبح و روز گذشته، ۶میلیون و ۵۴۰هزارتومان قیمت خورده است، درحالی که این سکه روز گذشته با قیمت  ۶میلیون و ۶۰۰هزارتومان معامله می‌شد.

ربع سکه نیز با ۳۰هزارتومان کاهش، ۳میلیون و ۶۲۰هزارتومان قیمت خورده است. اما روز گذشته ربع سکه، در قیمت ۳میلیون و ۶۳۰هزارتومان خرید و فروش می‌شد؛ بنابراین امروز در پایان معاملات این سکه ۱۰هزارتومان گران‌تر از روز گذشته قیمت خورده است.

همچنین هر سکه یک گرمی در این ساعت از معاملات، ۲میلیون و ۲۶۰هزارتومان قیمت خورده و نسبت به دیروز تغییر قیمتی نداشته است؛ اما امروز صبح این سکه اندکی افزایش قیمت را تجربه کرد و به ۲میلیون و ۲۸۰هزارتومان رسید.

هرگرم طلای ۱۸عیار نیز امروز با قیمت یک میلیون و ۱۶۳هزارتومان معامله می‌شود و تغییر قیمتی را تجربه نکرده است. 

آنطور که تحلیلگران بازار طلا پیشبینی می‌کنند، این بازار این روزها رکود نسبی را تجربه می‌کند و اکثر معامله‌گران دست از معامله کشیده اند. البته از آنجایی که طی روزهای گذشته قیمت‌ها اندکی در بازار طلا و سکه کاهشی بوده است و همچنین با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی سال، برخی خریداران خرد از این کاهش قیمت‌ها استقبال کردند و تقاضا اندکی در بازار افزایش یافته است. به همین دلیل بود که در اواسط هفته شاهد افزایش حباب انواع سکه بودیم وحباب سکه تمام برای چند روز در محدوده ۵۰۰هزارتومان باقی ماند. 

حالا بازار طلا و سکه محل تقابل دو سناریو است؛ از یکسو گروهی معتقدند قیمت ها فعلی با توجه به شرایط تورمی اقتصاد جهانی و قیمت انس جهانی برای خرید مناسب هستند و از سوی دیگر، برخی با توجه به احتمال بالای دستیابی به توافق هسته ای و کاهش بیش تر نرخ دلار، خرید در قیمت های کنونی را پر ریسک ارزیابی می کنند.

یک روز پس از شروع مذاکرات وین، از آنجایی که اخبار خاصی از جلسات دیروز به گوش نرسید و بازار ارز هم امروز تقریبا ثبات داشت، قیمت‌های طلا و سکه هم از بازار ارز پیروی کرد و امروز نوسانات چندانی را تجربه نکرد.

در معاملات صبح امروز سکه تمام، ۱۱ میلیون و ۶۸۹ هزار تومان قیمت خورده بود و تا عصر نیز در همین محدود معامله می‌شد؛ اما در این ساعت از معاملات با کاهش بیش از ۱۰۰ هزار تومانی، قیمت این سکه به ۱۱ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان کاهش یافت.

به این ترتیب و در این ساعت از معاملات، هر سکه امامی، ۱۱میلیون و ۵۸۰هزارتومان قیمت خورده است که نسبت به دیروز افزایش ۵۰هزارتومانی را نشان می‌دهد. همچنین قیمت سکه تمام طی یک هفته گذشته کاهش ۴۹۰ هزار تومانی معادل ۴ درصد را تجربه کرده‌است؛ چهارشنبه هفته گذشته قیمت سکه تمام برابر با ۱۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان بود و حتی روز پنجشنبه به ۱۲ میلیون و ۱۱۸ هزار تومان هم رسیده بود.

نیم سکه نیز امروز معاملات خود را با قیمت ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان آغاز کرد و هرچند در طول روز نوساناتی در حدود ۲۰ هزار تومان را هم تجربه کرد اما تا این ساعت از معاملات دوباره با همان قیمت ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله می شود؛ نمودار زیر روند قیمتی نیم سکه در معاملات امروز را نشان می دهد:

هر چند قیمت نیم سکه امروز نسبت به دیروز افزایش ۲۰ هزار تومانی را تجربه کرد. اما طی یک هفته گذشته بازدهی نیم سکه منفی دو درصد بوده‌است. چهارشنبه هفته گذشته قیمت نیم سکه برابر با ۶ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان بود که تا این ساعت از معاملات کاهش ۱۴۰ هزار تومانی را نشان می دهد.

ربع سکه نیز در این ساعت از معاملات با قیمت 3 میلیون و 630 هزار تومان معامله می شود که نسبت به صبح، کاهش 20 هزار تومانی را نشان می دهد؛ ربع سکه نیز امروز همچون سایر سکه ها روز کم نوسانی را تجربه کرد و اختلاف میان حداکثر و حداقل قیمت در معاملات امروز، 30 هزار تومان بود.

طی یک هفته گذشته ربع سکه ۱۷۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و از ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان در روز چهارشنبه هفته گذشته به ۳ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان در معاملات امروز رسید. نمودار زیر روند قیمتی ربع سکه را طی یک هفته گذشته نشان می دهد:

همچنین قیمت هر سکه یک گرمی، ۲میلیون و ۲۶۲هزارتومان تعیین شده است که نسبت به روز گذشته، اندکی افزایش قیمت را نشان می‌دهد. روز گذشته این سکه با قیمت ۲میلیون و ۲۵۹هزارتومان معامله می‌شد. طی یک هفته گذشته سکه یک گرمی کاهش ۱۳ هزار تومانی ( نیم درصد) را تجربه کرد و ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان به ۲میلیون و ۲۶۲ هزار تومان رسید.

 

قیمت سکه و طلا امروز

حباب سکه چقدر است؟

حباب سکه امامی که از ابتدای هفته در محدوده قیمت ۵۰۰هزارتومان باقی مانده بود، امروز حدود ۲۰۰هزارتومان کاهش یافت و در این ساعت حباب این سکه ۳۲۷هزارتومان است. همچنین نیم سکه، ۹۲۸هزارتومان حباب دارد و ربع سکه نیز با ۸۱۶هزارتومان حباب معامله می‌شود. هر سکه یک گرمی هم در این لحظه، ۸۷۷هزارتومان حباب دارد.

کاهش حباب سکه همزمان با کاهش قیمت نشاندهنده این است که بازار خالی از خریدار است و فعالان منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند و در این قیمت ها دست به معامله نمی زنند؛ به بیان دیگر در صورت ادامه روند نزولی دلار و عدم تغییر در بازار جهانی انس طلا، انتظار کاهش بیشتر قیمت ها محتمل ترین سناریو ممکن است.

پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال 

به دنبال افزایش قیمت انس جهانی طلا، بازار طلا و سکه نیز امروز صعودی شد اما در پایان معاملات شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم. بازار طلا اولین روز هفته را با نوسان بالایی آغاز کرد. درحالی که به دنبال اخبار مثبتی که از مذاکرات به گوش می‌رسد، دلار نزولی شده اما به دنبال افزایش قیمت اونس جهانی طلا، امروز شاهد افزایش قیمت طلا و سکه در میانه معاملات بودیم. در حدی که قیمت سکه امامی طرح جدید در ساعاتی از معاملات به ۱۳میلیون و ۱۴۸هزارتومان نیز رسید. اما این شوک تا پایان معاملات باقی نماند و بازار اندکی آرام گرفت. 

در همین رابطه، ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلای تهران، در رابطه با نوسانات امروز گفت: به طور طبیعی، با افزایش قیمت انس جهانی، قیمت طلا هم افزایش می‌یابد. زمانی که نوسانات وجود دارد بازار چندان نمی‌تواند آرامش داشته باشد و باید صبر کرد.

وی افزود: طی روزهای پنجشنبه و شنبه، اتفاقی در اقتصاد رخ نداد و امیدواریم آرامش به بازار برگردد تا مردم بتوانند معاملات کنند.

وی در پاسخ به اینکه نوسانات بازار روزهای آینده ادامه خواهد یافت یا خیر، تاکید کرد: باید دید چه اتفاقاتی برای انس جهانی می‌افتد. فردا هم یکشنبه و بازار جهانی تعطیل است و همچنین در تعطیلات سال نو میلادی قرارداریم.

رییس اتحادیه طلا در رابطه با وضعیت بازار تا پایان سال ادامه داد: تجربه نشان داده است با نزدیک شدن به آخر سال دادوستد بهتر می‌شود؛ البته به شرطی که نوسانات نباشد. حال که به پایان سال نزدیک می‌شویم امیدواریم ثبات به بازار برگردد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر توافق صورت پذیرد، ارتباطات ایران با جهان بهتر می‌شود و با بهبود وضعیت بازار ارز، آرامش بیشتری به بازار طلا نیز تزریق می‌شود. در آن صورت شرایط بازار با امروز متفاوت خواهد بود و اگر در آن مسیر قرار بگیریم، می‌توان انتظار داشت قیمت‌ها کاهش یابد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: