تعاملات اجتماعی و کاری در دنیای امروز، روز به روز در حال افزایش است. در چنین شرایطی، تعجبی ندارد که تعداد مشکلات و مناقشات حقوقی نیز رو به افزایش باشد. شاید نام یک دعوی حقوقی و شکایت و... برایتان ترسناک و رعب آور باشد. البته اگر ندانید که چه باید بکنید، می تواند واقعا هم ترسناک باشد. زمانی که با یک پرونده حقوقی درگیر می شوید؛ اولین کاری که باید انجام دهید این است که با یک وکیل با تجربه و متخصص در مورد مشکل خود صحبت کنید. برای دریفات راهنمایی و مشاوره حقوقی از وکلای زبده و حرفه ای می توانید به خانه وکلا و موسسه حقوقی صلح طلب مراجعه کرده و از راهنمایی های وکلای درجه یک ما بهره مند شوید.

اولین وظیفه یک وکیل خانواده یا یک وکیل دیوان عدالت اداری چیست؟

اکثر مردم فکر می کنند که اولین وظیفه وکلا، چه یک وکیل خانواده باشد یا یک وکیل دیوان عدالت اداری، با به جریان انداختن پرونده شروع می شود. به این معنا که باید پرونده را مطالعه کرده و در جلسات دادگاه از شما حمایت کند. خب البته این فکر کاملا غلط نیست. چرا که این موارد نیز بخشی از وظایف یک وکیل متخصص محسوب می شوند. اما حقیقت این است که اولین وظیفه وکیل شما پیش از به جریان انداختن پرونده با ارائه مشاوره حقوقی به شما و تحلیل دقیق شرایط شروع می شود.

دریافت مشاوره حقوقی از یک وکیل متخصص چه فایده هایی دارد؟

دقت کنید که برای دریافت مشاوره حقوقی قابل استناد و راهنمایی های مفید، حتما باید به وکلای متخصص در زمینه مدنظرتان مراجعه کنید. اگرچه می توان برای مواردی جزئی از کمک وکلای عمومی هم استفاده کرد؛ اما به خاطر داشته باشید که همواره راهنمایی های وکلای متخصص قابل استنادتر محسوب می شود.

برای ارتباط با یک وکیل شهرداری به سایت صلح طلب مراجعه نمایید.

فایده مشاوره حقوقی برای شخص موکل چیست؟

وکلای متخصص با شناخت و تجربه ای که در زمینه پرونده های مشابه پرونده شما دارند می توانند به شما کمک کنند تا تصویر و تصور درستی از شرایط در ذهن داشته باشید. علاوه بر آن، بایدها و نبایدهای روند پیش روی پرونده را به شما خواهند گفت. دریافت مشاوره حقوقی به شما کمک می کند تا برای آن چه که در مراحل بعدی پرونده اتفاق می افتد ( یا ممکن است اتفاق بیفتد) آماده باشید. در نتیجه، دچار شوک نخواهید شد و تصمیمات هیجانی و بی اساس نخواهید گرفت.

فایده مشاوره حقوقی پیش از به جریان انداختن پرونده برای وکیل چیست؟

مشاوره گرفتن از یک وکیل متخصص پیش از اقدام برای به جریان انداختن پرونده حقوقی شما، به وکیلتان نیز کمک می کند. اگر از اول در جریان پرونده قرار بگیرد می تواند شرایط را بسنجد و کنترل کند. در چنین شرایطی، وکیل شما گام به گام در مراحل رسیدگی به پرونده همراهتان خواهد بود و ابتکار عمل را برای موفقیت شما در پرونده در دست خواهد داشت.

در صورتی که شما در میانه های کار پرونده خود به وکیل مراجعه کنید؛ دیگر ابتکار عمل چندانی نخواهد داشت و آزادی کافی برای انتخاب استراتژی حقوقی مناسب ندارد. این به این دلیل است که تصمیمات پیشین شما خواه ناخواه روی روند پرونده تاثیر خواهند داشت و ممکن است وکیل شما بتواند این تاثیرات را محو کند، اما همیشه این طور نیست.

وظایف اخلاقی یک وکیل خانواده و یک وکیل دیوان عدالت اداری چیست؟

جالب است بدانید بخشی از وظایف وکلای خانواده و وکلای دیوان عدالت اداری، مربوط به وظایف اخلاقی آن هاست. اهمیت وظایف اخلاقی وکلا اگر از دیگر وظایف آن ها بیشتر نباشد؛ کمتر هم نیست. از اولین وظایف اخلاقی وکلا می توان به امانت داری اشاره کرد. به این معنا که وکلا موظف به حفظ اسرار موکل های خود هستند و نباید به هیچ وجه آن ها را فاش نمایند.

از دیگر وظایف اخلاقی وکلای خانواده و وکلای دیوان عدالت اداری می توان به صداقت با موکل اشاره کرد. وکلا وظیفه دارند با موکل خود کاملا صادق باشند و شرایط را چه خوب و چه بد به طور دقیق و با زبان قابل فهم برای موکل خود توضیح دهند. علاوه بر آن، وکلای دیوان عدالت اداری و وکلای خانواده وظیفه دارند تا از بروز هرگونه تنش بین طرفین دعوی جلوگیری نمایند و تا حد امکان سعی در حل پرونده از طریق رسیدن به توافق و مصالحه داشته باشند.

برای کسب آگاهی بیشتر درباره اجرت المثل به سایت خانه وکلا مراجعه نمایید.

آیا وظایف وکلای دیوان عدالت اداری و وکلای خانواده با صدور حکم پایان می یابد؟

باور عمومی این است که حوزه وظایف یک وکیل از آغاز پرونده تا زمان صدور حکم و نهایی شدن آن می باشد. اما دامنه وظایف وکلا گسترده تر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند. بخشی از وظایف یک وکیل دیوان اداری یا یک وکیل خانواده مربوط به نظارت کردن بر حسن اجرای حکم می باشد.

بگذارید این مورد را با مثال توضیح دهیم. به عنوان مثال، اگر فرد موکل به زندان یا جریمه نقدی محکوم شد؛ وکیل او وظیفه دارد تا پیگیری مواردی مانند عفو، رضایت گرفتن، یا قسط بندی جزای نقدی باشد. در مقابل، اگر در مواردی مانند مهریه قسط بندی انجام شد؛ وکیل موظف است که به حسن پرداخت مهریه نظارت نموده و در صورتی که طرف دعوی از پرداخت اقساط خود داری کند دست به اقدامات لازم بزند.

این بخش آخر وظایف یک وکیل در مورد هر پرونده است که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند. اما جالب است بدانید که اتفاق این بخش نیز از بخش های مهم وظایف وکلا است که باید با دقت هر چه تمام تر و به درستی انجام شود. در غیر این صورت، امکان ایجاد تنش بین طرفین دعوی و به هم خوردن توافقات و مصالحه بین آن ها وجود دارد که خلاف خواست قانون می باشد.

سخن آخر

در صورتی که به دنبال یک وکیل خانواده زبده و حرفه ای و یا به دنبال یک وکیل دیوان عدالت اداری با تجربه و وظیفه شناس هستید؛ ما برایتان یک پیشنهاد داریم. بهترین و حرفه ای ترین وکلای خانواده و وکلای دیوان در خانه وکلا و مجموعه حقوقی صلح طلب مشغول فعالیت هستند. با مراجعه به این موسسات حقوقی می توانید از خدمات درجه یک این وکلا به بهترین نحو بهره مند شوید.

منبع : کی خوبه

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: