دیوید بکام، اسطوره فوتبال انگلیس، که سالهاست فوتبال را کنار گذاشته و این روزها مالکیت باشگاه اینترمیامی را در اختیار دارد، همچنان درآمد شگفت انگیزی از فعالیت های غیرفوتبالی دارد. دیوید بکام 48 ساله در زمینه تبلیغات فعالیت گسترده ای دارد.

در حقیقت شرکت شخصی دیوید بکهام که در تولید مستندهای تلویزیونی مختلف فعالیت می کند، در سال 2023 از تولید مستند بکام یا مستند دیگری از رونی اوسالیوان، درآمد خوبی کسب کرده است.

البته ستاره سابق منچستریونایتد در تولید برنامه "تیم ما را نجات بده" برای دیزنی پلاس و "تب زمین" برای شبکه بی بی سی نیز همکاری کرده است.

سان گزارش داده است که بکام در سال 2023 از تولید مستند و درامدهای تبلیغاتی مجموعا 72.6 میلیون پوند درآمدزایی کرده است.

این گزارش حاکی از آن است که بکام از مستند زندگی خود به تنهایی 20 میلیون پوند درآمدزایی کرده است. با وجود آن که 10 سال از بازنشستگی دیوید از فوتبال می گذرد، همچنان او شخصیتی جذاب برای طرفدارانش است.

البته ویکتوریا همسر بکام نیز از فروش آنلاین محصولات برند خودش درآمد خوبی داشته و درآمد او در سال 2023 با رشد 44 درصدی همراه شده است. در حقیقت ویکتوریا مدتهاست که از تبلیغات در شبکه های اجتماعی درآمدی ندارد اما درآمد او از فروش محصولات با برند خودش خیلی خوب بوده است. در واقع این زوج به درآمد سالانه بیش از 100 میلیون پوند رسیده اند که عدد قابل توجهی است.