امسال در چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر میلاد کی‌ مرام که بیشتر او را با آثار اجتماعی به یاد می‌آوریم، با فیلم «آسمان غرب» ساخته محمد عسکری در نقش شهید علی‌اکبر شیرودی، حضور خواهد داشت.

شاید بتوان گفت یکی از چهره‌های خبرساز در چهل‌و‌دومین جشنواره فیلم فجر کی‌ مرام است که بازی او در نقش شهید شیرودی پتانسیل دیده شدن خواهد داشت تا نامش را در کنار نامزد‌های دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد ببینیم.

میلاد کی مرام در نقش شهید شیرودی

ایفای نقش یک «شهید» به‌خصوص از شهدای مربوط به تاریخ معاصر، یکی از انتخاب‌های چالش‌برانگیز و مهم در کارنامه هر بازیگری محسوب شود. چراکه تجسم پیدا کردن یک شهید در قالب روایت تصویری یک فیلم یا سریال، می‌تواند چهره یک بازیگر را با نام آن شهید در حافظه مخاطبان ثبت کند و این اتفاقی است که تا به امروز برای برخی بازیگران همچون شهاب حسینی در نقش «شهید بابایی»، فریبرز عرب‌نیا در نقش «شهید چمران» و بابک حمیدیان در نقش «شهید بروجردی» رقم خورده و حالا میلا کی‌مرام در معرض تجربه آن قرار گرفته است.

امسال در چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر میلاد کی‌مرام که بیشتر او را با آثار اجتماعی به یاد می‌آوریم، با فیلم «آسمان غرب» ساخته محمد عسکری در نقش شهید علی‌اکبر شیرودی، حضور خواهد داشت. کی‌مرام که تا پیش از این بازی در نقش شهدا را در کارنامه‌اش نداشته، قطعا با چالش‌های ویژه‌ای مواجه شده است.

البته او در سال ۹۰ در فیلم «ملکه» به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر نقش‌آفرینی کرد که در دسته‌بندی فیلم‌های دفاع مقدسی به حساب می‌آید و بازیِ او در این فیلم مورد توجه قرار گرفت.

photo_2024-01-07_15-07-36