ملیکا شریفی نیا بازیگر و مجری کودک کشورمان متولد ۲۱ آبان ۱۳۶۵ در تهران است. ملیکا شریفی نیا بازیگر مجموعه‌های تلویزیونی، تئاتر و سینما در جدیدترین حضور خود در عرصه هنرهای تصویری اجرای مسابقه «کودک شو» را بر عهده دارد. ملیکا شریفی نیا دختر آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا و خواهر مهراوه شریفی نیا بازیگران معروف است. پدر و مادر ملیکا شریفی نیا، از یکدیگر جدا شدند و آزیتا حاجیان پس از جدایی از محمدرضا شریفی نیا، با محمد کریمی هراتی طراح صحنه تئاتر ازدواج کرده است.

ملیکا شریفی نیا که این روزها روی آنتن تلویزیون مسابقه کودک شو را اجرا می کند، از جشنواره فیلم فجر نیز بی نصیب نمانده است. گریم ترسناک ملیکا شریفی‌ نیا در کنار مارال بنی‌آدم در فیلم سینمایی پروین مورد توجه هنرمندان و کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

فیلم سینمایی «پروین» که امسال در بخش سودای سیمرغ چهل و دومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، یکی از نخستین فیلم‌های سینمای ایران است که به زندگی یکی از بانوان مشهور ایرانی می پردازد. پروین» پیش از این «معجزه پروین» نام داشت که با جمع بندی گروه سازنده، صرفا با نام «پروین» روی پرده خواهد رفت. «پروین» محصول مشترک بنیاد سینمایی فارابی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

ملیکا