فرهاد جم بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون برای اولین بار در سال 1373 با مجموعه موفق همسران به تلویزیون آمد و دیده شد. فرهاد جم با فاصله گرفتن از فعالیت های بازیگری تمرکز و انرژی خود را روی نوشتن گذاشت و بار اول پائیز 96 مجموعه داستان های کوتاه خود را منتشر کرد و چند ماه بعد در زمستان این سال رمان بلند خود را به بازار ارائه کرد. فرهاد جم تاکنون دوبار ازدواج کرده است که برای اولین بار در سال 1371 با ژینوس تقی زاده طراح صحنه سابق ازدواج کرد. نتیجه این زندگی یک فرزند پسر به نام عرشیا بود که اکنون خارج از ایران زندگی می کند. در سال 96 مراسم امضای کتاب فرهاد جم مشخص شد که برای بار دوم ازدواج کرده و اکنون صاحب یک دختر هم می باشد.

فرهاد جم علاوه بر بازیگری در زمینه مجری گری نیز دستی در آتش دارد و برای اولین بار در سال 1373 مسابقه راز سیب را در تلویزیون اجرا کرد. در این رابطه تهیه کننده مسابقه «رخداد» با اشاره به شروع فصل جدید این برنامه از شبکه افق درباره حضور فرهاد جم در برنامه توضیحاتی ارایه داد.

میر وهاب الدین عالمی تهیه کننده مسابقه «رخداد ۳» درباره این برنامه و تغییر مجری آن در فصل جدید به خبرنگار مهر بیان کرد: تاکنون ۲ مجری مختلف در مسابقه «رخداد» شامل محمدرضا شهبازی و محسن قره شیخ لو اجرای برنامه را برعهده داشتند و در حال حاضر هم فرهاد جم به عنوان مجری برنامه مسابقه تلویزیونی «رخداد» در حال اجرای این برنامه است.

عالمی ادامه داد: طبیعتاً زمانی که گروه تولید برنامه ساز تغییر می‌کنند، تیم عوامل برنامه نیز تغییراتی خواهند داشت، این تغییرات به دلیل مشغله تیم قبلی مسابقه بود که امکان اجرای این پروژه در فصل جدید برایشان مهیا نبود. به همین دلیل در سری جدید، ما در خدمت مردم هستیم و امیدواریم برنامه همچون سری‌های قبل با استقبال مردم روبه‌رو شود.

تهیه کننده مسابقه «رخداد» درباره رویکرد برنامه که در برخی قسمت ها نگاهی یک جانبه گر داشته است، توضیح داد: در سری جدید برنامه، سوالات یک جانبه کار نشده است، سیاست کلی برنامه «رخداد» تمرکز بر انقلاب اسلامی ایران است و اگر بخواهیم تقسیم بندی کنیم رویکرد ما علیه گروه هایی است که مخالف انقلاب اسلامی هستند و عده‌ای که هم عقیده و موافق جمهوری اسلامی ایران هستند نیز برنامه با آنها همسو است.