پیش از این که به این سوال بپردازیم که کاشت مو چه قدر طول می کشد؟ بهتر است بدانیم که مدت زمان کاشت مو به عوامل متعددی بستگی دارد و معمولا بیش از یک فاکتور در آن دخیل است. مدت زمان کاشت مو طی فرآیند عمل، معمولا بین 4 تا 8 ساعت طول می کشد و در برخی روش ها به زمان بیشتری نیاز دارد. اگر میزان حجم مو کاشته شده زیاد باشد در برخی مواقع اینکار در دو تا سه جلسه انجام می شود که همین امر بر مدت زمان کاشت اثرگذار است. این عمل با بی‎حسی موضعی به راحتی قابل انجام است.

مدت زمان کاشت مو چه قدر است؟

کل فرایند کاشت مو از هنگام عمل تا بهبودی کامل تقریبا دوازده ماه طول می کشد. پس از فرآیند کاشت، در ده روز اول پوست سر کم کم بهبود می یابد و فولیکول هایی که پیونده داده شده اند، محکم می شوند و تورم و پوسته ها به مرور از بین خواهند رفت. در مرحله بعدی موها به طور آهسته رشد میکنند. در این فرآیند ممکن است به علت ریزش موها بیمار نگران شود در حالی که این فرآیند در مدت زمان کاشت مو امری طبیعی و موقت است و پس از بهبود پوست سر، در یک بازه زمانی صد روزِ( حدود سه ماه) موها روز به روز قوی تر و محکم تر شده و رشد می کنند تا طی یک فرآیند دوازده ماهه کاشت مو به طور قطعی کامل می شود.  (اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو)

کاشت مو با روش FUT چه قدر طول می کشد؟

در روش کاشت مو  FOLLICULAR UNIT TRANSPLANTATION یا FUT نواری از پشت سر برداشته می شود و توسط پزشک متخصص و زیر میکروسکوپ واحد های مو یا فولیکول ها استخراج می شوند. سپس در نواحی مشخصی از سر که از قبل برای کاشت تعیین شده است برش هایی زده می شود و فولیکول ها در این برش ها قرار می گیرند. مدت زمان کاشت مو با روش FUT بین چهار تا هشت ساعت زمان خواهد برد. این روش کاشت یکی از روش های پرکاربرد برای افرادی است که قصد دارند به درمان طاسی سر خود بپردازند. نتیجه نهایی جراحی در این روش بعد از نه ماه مشخص می شود و در برخی افراد نیز این بازه زمانی تا یک سال طول خواهد کشید. روش FUT معمولا برای افرادی که خط مو M شکل دارند و ریزش مو در ناحیه شقیقه است مفید خواهد بود. جای زخم در این روش معمولا به شکل خطی در سر قابل دیده شدن است. بعد از سپری شدن ده تا چهارده روز امکان کشیدن بخیه ها در این روشِ کاشت مو وجود دارد.

لازم به ذکر است که این روش تکنیکی قدیمی محسوب می شود و با مشکلاتی همراه است. به همین دلیل در کلینیک کاشت موی دکتر نیلفروش زاده انجام نمی شود.

کاشت مو با روش FUE چه قدر طول می کشد؟

در این روش بهترین متخصص پوست از پانچ دستی استفاده می کند به همین علت خطر پیچ خوردگی در فولیکول ها به حداقل خواهد رسید.

از روش FUE می توان برای نواحی مختلفی از بدن که با ریزش مو مواجه هستند استفاده کرد. به همین دلیل این روشِ کاشت، برای ابرو و ریش نیز قابل استفاده است اما بیشتر برای سر استفاده می شود. مدت زمان کاشت مو در این روش بین هشت تا دوازده ساعت زمان خواهد برد، زیرا جراح در این روش باید فولیکول ها را جداگانه منتقل کند و همین امر سبب زمان بر بودن این شیوه خواهد شد. در این روش برش و بخیه ای وجود ندارد، بهبودی کوتاه است و خونریزی زیادی برای بیمار رخ نمی دهد و نتیجه کار نیز کاملا طبیعی خواهد بود. در روش FUE می توانید بعد از حدود چهار ماه نتیجه کار را کم کم مشاهده نمایید. برای این که بعد از سپری شدن مدت زمان کاشت مو نتیجه بهتری را داشته باشید باید تا سه روز بعد از عمل از شستن موی خود اجتناب کنید. بعد از سه روز بهتر است از شامپوهای ملایم و بدون عطر استفاده نمایید. حداقل تا سه هفته نباید موهای خود را برس و شانه کنید. حداقل یک هفته نباید فعالیت بدنی شدید داشته باشید و تا زمانی که پزشک معالجتان اجازه دهد نباید از سَرپوش( کلاه یا هرچیزی که سرتان را بپوشاند) استفاده کنید.

ال

کاشت مو با روش SUT چقدر طول می کشد؟

روش SUT نسبت به دو روش قبلی، جدیدتر می باشد. در این روش تقریبا تمام مراحل عمل کاشت مو، از برداشت فولیکول ها تا کاشت آن ها، توسط دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود. در روش کاشت به این شیوه معمولا از پانچ لیزری استفاده می شود و فولیکول های مو به صورت دانه ای یا گروهی از ناحیه پشت سر جدا شده و فریز خواهند شد که همین امر سبب می شود آسیب به فولیکول ها تا حد زیادی کاهش یابد. سپس فولیکول ها به نواحی کم مو و طاس سر منتقل می شوند. مدت زمان کاشت مو در این شیوه حدود هشت ساعت می باشد. در روش SUT مقادیر کاشت مو دقیقا بستگی به تراکم موهای شخص در پشت سرش بستگی دارد، اما به طور میانگین تا 14000 فولیکول کاشته خواهد شد. این روش نیازی به بیهوشی و بی حسی ندارد و کاملا بدون درد توسط پزشک معالج انجام می شود. حدود سه ماه پس از کاشت مو با این روش، ممکن است ریزش موقتی در موها ایجاد شود که جای نگرانی ندارد. در روش SUT جای زخم به راحتی دیده نخواهد شد زیرا معمولا شبیه لکه های سفید بر روی سر می باشد. روش SUT مو سرپایی است و دوره نقاهت کوتاهی خواهد داشت به همین دلیل شخص می تواند سریع تر فعالیت های روزمره خود را از سر گیرد. به علت استفاده از دستگاه، روش SUT بهداشتی تر است و نرخ ریزش فولیکول ها صفر می باشد. نکته قابل توجه در روش SUT این است که نسبت به سایر روش ها گران تر است و افرادی که تراکم موهای کمی دارند نمی توانند از این روش برای کاشت مو استفاده نمایند.

کاشت مو در چند جلسه انجام می شود؟

تعداد جلسات کاشت مو به عوامل مختلفی چون؛ سن و وضعیت شخص، مهارت پزشک، روشی که برای کاشت مو انجام می شود و گرافت مورد نیاز برای انجام کاشت وابسته است.

کاشت مو عملی پیچیده است. به همین دلیل هر چه قدر تخصص و مهارت پزشک بیشتر باشد تعداد جلسات کوتاه تر خواهد شد. در عمل کاشت مو هر چه قدر شخص جوان تر باشد، تشخیص الگوی ریزش مو سخت تر است و اگر پزشک نتواند به درستی این تخمین را انجام دهد تعداد جلسات افزایش خواهند داشت. بعلاوه اگر بیمار ریزش موی شدیدی داشته باشد تعداد جلسات بیشتر خواهد شد. از عوامل مهم دیگر در تعیین تعداد جلسات کاشت مو، گرافت و تراکم کاشت است که با توجه به شرایط شخص متفاوت است و در صورت نیاز به کاشت موی بیشتر تعداد جلسات نیز افزایش خواهد داشت.

کگک

نتیجه گیری:

عمل کاشت مو، عملی تخصصی و زمان بر است. با این وجود راهکارهایی وجود دارد که بتوان با انجام آن ها مدت زمان کاشت مو تا دریافت نتیجه نهایی از این عمل را به خوبی سپری و نتیجه مطلوب تری را دریافت کرد. به این منظور بهتر است؛ داروی تجویز شده را کامل استفاده کنید. به هیچ وجه سرتان را نخارانید. در هنگام خواب به زاویه ای که پزشکتان می گوید توجه کنید و سر خود را بر روی بالشت و ملحفه نکشید. طبق دستور پزشکتان سر خود را بشویید و تا بهبودیِ کامل پوست سر، از قرار گرفتن آن در معرض نور خورشید دوری کنید. از رژیم غذایی سالم استفاده کنید و از مصرف تنباکو و الکل جدا اجتناب نمایید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت دکتر نیلفروش زاده به آدرس nilforoushzadeh.clinic مراجعه کنید.