شهاب حسینی از جمله ستارگان سینمای ایران است که این روزها به خاطر ایفای نقش در سریال گناه فرشته بار دیگر بر سر زبانها افتاده است. شهاب حسینی بازیگری را از دهه هفتاد آغاز کرده و اوایل دهه هشتاد با ایفای نقش در چند سریال از جمله تب سرد به شهرت فراوان رسید و بعد وارد سینما شد و دوران اوج او در بازیگری آغاز شد. شهاب حسینی برای بازی در فیلم فروشنده برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن شد.

سومین فیلم شهاب حسینی در مقام کارگردان با عنوان «نویسنده مرده است» نوروز امسال در گروه سینمایی هنر و تجربه روی پرده می‌رود که از آن به عنوان مهمان ناخوانده اکران نوروزی 1403 یاد شده است.

فیلم «نویسنده مرده است» عنوان سومین تجربه کارگردانی شهاب حسینی بعد از فیلم‌های «ساکن طبقه وسط» و «مقیمان ناکجا» محسوب می‌شود که آن را در کشور امریکا و با حضور عوامل و بازیگران امریکایی جلوی دوربین برده است.

سومین فیلم شهاب حسینی هم به مانند فیلم دومش «مقیمان ناکجا» یک اثر اقتباسی است که براساس نمایشنامه‌ای به همین نام نوشته «آرش عباسی» جلوی دوربین رفته، این متن را خود عباسی به فیلمنامه سینمایی تبدیل کرده است.

فیلم «نویسنده مرده است» دو کاراکتر اصلی دارد که دو بازیگر امریکایی به نام‌های «گیا مورا» و «جبمز واگنر» نقش آن‌ها را برعهده دارند.

این فیلم تاکنون در جشنواره‌های متعدد خارجی حضور پیدا کرده که از آن جمله می‌توان به جشنواره فیلم پاریس اشاره کرد که در آن موفق شد جایزه بهترین فیلم را از آن خودش کند.

شهاب حسینی چندی پیش با اشتراک گذاشتن تریلر «نویسنده مرده است» در صفحه شخصی‌اش درباره انگیزه خود از ساخت این فیلم نوشت: «این روز‌ها شاد زیستن و شاد بودن به خاطر موفقیت ها، کاری نشدنی است. چرا که اگر به قول فرموده سعدی نام آدمی بر خود می‌نهیم، نمی‌توان از محنت دیگران بی غم بود. با این حال صرفا به جهت اطلاع هم وطنان عزیزم آخرین دستاورد این بنده همیشه کوچک را با شما به اشتراک می‌گذارم تا بیانگر عشقم به مردمان سرزمینم باشد.»

از شهاب حسینی تا چندی پیش فیلم «مقیمان ناکجا» در گروه سینمایی هنر و تجربه روی پرده بود، فیلم سوم او یعنی «نویسنده مرده است» همزمان با دیگر فیلم‌های اکران نوروز از ۲۳ اسفند ماه در این گروه سینمایی روی پرده می‌رود.