پرسپولیس و استقلال به زودی دربی شماره 103 را برگزار می کنند. دربی 103 به عنوان یکصد و سمین مسابقه پرسپولیس و استقلال در شب چهارشنبه سوری ساعت ۲۰ چهارشنبه ۲۳ اسفندماه در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

از آنجا که فاصله دو تیم در جدول رده‌بندی بسیار کم است، این بازی دربی، علاوه بر حساسیت‌های همیشگی، می‌تواند در سرنوشت قهرمانی هم موثر باشد. به همین دلیل، فدراسیون فوتبال در تصمیمی درست و البته مشابه با دربی رفت، تصمیم گرفته که از تکنولوژی VAR در این دیدار استفاده کند. در روز‌های اخیر شایعات زیادی مبنی براینکه چه افرادی قرار است کوپل داوری این مسابقه را تشکیل دهند مطرح شده، ولی از آنجا که «تمامی» لایسنس‌های مدنظر برای حضور در اتاق ویدیو را فقط ۳ نفر در ایران به دست آورده‌اند، انتظار می‌رفت که همان افراد به عنوان داوران اتاق VAR معرفی شوند: موعود بنیادی‌فر، مهسا قربانی و مهناز ذکایی. دو نفر اول زودتر از چیزی که باید مورد تایید قرار گرفتند و مهسا قربانی تبدیل به اول داور زن دربی تاریخ فوتبال ایران شد.

با اعلام مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، مهناز ذکایی، داور بین المللی فوتبال ایران، قرار بود به عنوان داور اتاق VAR در داربی ۱۰۳ حضور داشته باشد.

در این رابطه عکسی از این داور در فضای مجازی منتشر شد که در گذشته در حال حمایت از پرسپولیس در ورزشگاه حضور داشته است.

همین موضوع باعث شد که فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از شائبه‌ها این داور را از فهرست داوران داربی ۱۰۳ کنار گذاشت و در ادامه سعدالله گلمرادی، داور تاجیکستانی را به عنوان جانشین ذکایی انتخاب کند.

در همین راستا ایسنا به سراغ مهناز ذکایی رفت. ذکایی در گفتگویی اظهار کرد: ابتدا باید بگویم که کمیته داوران اجازه مصاحبه به داوران نمی‌دهد، ولی با توجه به اخباری که در ۲۴ ساعت گذشته درباره من منتشر شده، لازم دانستم که توضیحاتی ارائه کنم.

او با بیان این که عکس منتشر شده از وی به عنوان هوادار پرسپولیس مربوط به سال ۹۷ و دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا بین سرخ‌پوشان ایران و کاشیمای ژاپن بوده است، گفت: این دیدار اولین حضور بانوان در ورزشگاه آزادی پس از سال‌ها بود. اگر یادتان باشد اینفانتینو هم در این بازی حضور داشت. باید این را بگویم که در آن بازی بحث استقلال و پرسپولیس نبود و بانوان علاقه‌مند به فوتبال می‌خواستند از فرصت پیش آمده استفاده کنند و برای تماشای فوتبال به ورزشگاه آزادی بروند.

این داور ادامه داد: من هیچوقت در کارم به عنوان یک داور حرفه‌ای برای تیمی جانبداری نکرده‌ام و برای من عجیب است که چنین اتفاقی پس از معرفی نامم به عنوان یکی از داوران داربی رخ داد. به همین دلیل تصور می‌کنم که این اتفاق از درون جامعه فوتبال رخ داده است. در هر صورت من فرصت حضور در داربی را از دست دادم، اما امیدوارم هر کسی در این بازی به عنوان داور حضور دارد، موفق باشد.