بیت کوین پس از ریزش های کم سابقه اخیر اکنون به تدریج در حال بازیابی و بازگشت به سطوح قدرتمندتر است. اگرچه بیت کوین فاصله قابل توجهی با رکورد 62 هزار دلاری خود دارد اما در تلاش است راه خود را به سمت رسیدن مجدد به قله هموار کند. داده های درون شبکه نیز نشان می دهند که در روزهای اخیر نگهداری و خرید بیت کوین کاهش محسوسی داشته است بنابراین بسیاری برای خرید بیت کوین مردد مانده اند درادامه وضعیت رمز ارزها به خصوص بیت کوین را بررسی می کنیم. 

بازار نزولی می شود

پیش بینی می شود، ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱-۱۴۰۰) شروعی دشوار داشته باشند.

مایک نووگراتز(Mike Novogratz)، مدیرعامل غول رمزنگاری گلکسی دیجیتال(Galaxy Digital)، انتظار دارد که ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱-۱۴۰۰) شروعی دشوار داشته باشند: کریپتو خیلی از اوج ها خارج شده است. سنگین معامله می کند. در مصاحبه اخیر با CNBC، او گفت که کریپتو می‌تواند به غیر از یک سناریوی صعودی، یک طرفه یا نزولی حرکت کند.

او توضیح داد که اصلاحات مداوم بازار سهام، می‌تواند چرخشی را برای ارزهای دیجیتال ایجاد کند. او به این واقعیت اشاره می کند که نمودارهای قیمت اپل(Apple)، تسلا(Tesla)، انویدیا(Nvidia) و شرکت هایی که در بازار سهام ایالات متحده حاکم هستند، اکنون از منظر فنی، شکسته شده است. از این رو، او انتظار دارد که سهام در ماه دسامبر(آذر) عملکرد ضعیفی داشته باشد و در ژانویه(دی) نیز شروعی ضعیف داشته باشد.

نووگراتز همچنین به هیجان توکن های غیرقابل تعویض به عنوان نشانه ای از حباب بیش از حد در بازار اشاره کرد.

این میلیاردر ارز دیجیتال می‌گوید: علاوه بر این، بسیاری برای خرید املاک و مستغلات یا باید مالیات بپردازند یا مقداری سود ببرند: شما با کمی سوء هاضمه روبرو خواهید شد. احتمالا سالم هستید. اما اگر طولانی باشد، احساس دردناکی است.

چشم انداز میان مدت نووگراتز

این غول رمزارز می‌گوید که نگران وضعیت بازار کریپتو در میان مدت نیست، زیرا دائماً مردم را می‌بیند که برای وارد شدن در این فضا آماده می‌شوند.

نووگراتز مجدداً تأکید کرده است که گاوها احتمالاً قادر خواهند بود سطح حمایت محوری ۴۲۰۰۰ دلاری بیت کوین را حفظ کنند.

او به دور سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری NYDIG که اعلام شده بود، اشاره کرد تا نظر خود را در مورد جریان پول به این صنعت بیان کند. بنا بر گفته های نووگراتز، امسال بیت کوین از یک طبقه دارایی که نهادی نبود، به یک کلاس دارایی نهادی تبدیل شد.

سال بزرگی برای امور مالی غیرمتمرکز

در حالی که سرمایه گذاران علاقه زیادی به پروژه های مالی غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۱ نشان ندادند، نووگراتز انتظار دارد که همه چیز در سال آینده تغییر کند.

رئیس Galaxy Digital می گوید که DeFi احتمالاً در سال ۲۰۲۲، سلطنت خواهد کرد. نووگراتز همچنین عملکرد ضعیف این بخش را به مشکلات «مشتری خود بشناسید» نسبت می دهد که به اعتقاد او می توان آنها را برطرف کرد.

مقاومت بیت‌کوین شکسته می‌شود؟

محدوده‌های فعلی بیت کوین و اتریوم، محدوده‌های حمایتی بسیار قوی است. شکسته شدن این محدوده‌ها به ما نشان می‌دهد که روند اصلاح در بازار رمز ارزها ادامه دارد.

بازار ارزهای دیجیتال روزهای سرنوشت سازی را پشت سر می‌گذارد و کوچک‌ترین تحرکات در این بازار روند کار فعالین بازار را تغییر خواهد داد.

در آستانه سال نو میلادی هستیم و بازار اصلاح شدیدی را پشت سر گذاشته است. اگر چه کارشناس‌ها به روند بازار رمز ارزها امیدوار هستند اما اندک نگرانی از تصمیم‌های سیاسی نیز بر این بازار سایه انداخته است. این نگرانی‌ها تا زمانی که بازار به صورت کامل از شرایط اصلاح خارج نشود و قانون‌گذاری برای ارزهای دیجیتال نشود، ادامه خواهد داشت.

اصلاح بازار تا چه زمان ادامه خواهد داشت؟

مریم محبی کارشناس و تحلیلگر بازارهای مالی  گفت: در خصوص روند بازار ارزهای دیجیتال باید منتظر باشیم تا شکست محدوده‌های بیت کوین و اتریوم مشخص شود. محدوده‌های فعلی این رمز ارزها، محدوده‌های حمایتی بسیار قوی است. شکسته شدن این محدوده‌ها به ما نشان می‌دهد که روند اصلاح در بازار رمز ارزها ادامه دارد.

البته اگر این حمایت قوی‌تر شود، اصلاح در بازار تمام می‌شود. به صورت کلی تا زمانی که بیت ‌کوین در کانال ۵۲ هزار دلار باقی بماند، از شرایط اصلاح خارج نشده‌ایم. البته هر زمان بیت ‌کوین به کانال ۴۱ هزار دلار برگردد، احتمال کاهش قیمت تا محدوده ۳۰ هزار دلار برای این رمز ارز وجود دارد. بر اساس نگاه تکنیکالی رمز ارزها هنوز روند صعودی دارند.

محبی اظهار کرد: هیچ تصمیمی به اندازه سیاست‌های پولی امریکا بر بازار ارزهای دیجیتال و طلا تأثیرگذار نیست. سیاست‌های پولی امریکا اجرا شود، شاهد تأثیرات منفی شدید بر بازار رمز ارزها خواهیم بود. اگر در پیاده‌سازی این تصمیم‌ها اخلالی ایجاد شود و امریکا به خوبی این سیاست‌ها را اجرا نکند، سیگنال مثبت برای بازار خواهد بود. از سویی امیکرون نیز شوک به بازارهای مالی وارد کرد و منجر به ریزش بازارهای مالی خصوصاً ارزهای دیجیتال شد.

btc-analisis-5وی ضمن اشاره به علاقه سرمایه‌گذاران تازه‌وارد به رمز ارزهایی مثل، سولانا، دوج کوین، شیبا و... تأکید کرد: این رمز ارزها شت کوین‌های بازار ارزهای دیجیتال هستند که هر لحظه بدون دلیل روندشان تغییر می‌کند. فعالانی که بر روی این شت کوین‌ها کار می‌کنند، باید احتمال ریسک و خطر را در نظر بگیرند. سرمایه‌گذاری بلندمدت در بازار شت کوین‌ها را پیشنهاد نمی‌کنیم. آلت کوین‌ها کالای سرمایه‌گذاری بسیار پر ریسک هستند، شت کوین‌ها چندین برابر ریسک دارند. در شرایط ایدئال بهتر حداکثر ۱۰ تا ۱۵ درصد دارایی دیجیتال خود را به آلت کوین‌ها اختصاص دهیم. به هیچ عنوان سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵ درصد را به مردم توصیه نمی‌کنیم.

این کارشناس و تحلیلگر بازارهای مالی در پایان گفت: اگر چه پیش‌بینی‌هایی در خصوص ادغام بازارهای مالی مختلف مثل بازار طلا، ارز دیجیتال، بورس، ارز فیات و... در آینده می‌شود اما این روند در آینده نزدیک اجرایی نخواهد شد. در دنیای فناوری پیش‌بینی‌ها دور از ذهن نیست اما برای پیاده‌سازی این پیش‌بینی زیرساخت‌هایی وجود دارد.

download (3)

خبرهایی که سرنوشت بازارهای ارزهای دیجیتال را تغییر می‌دهد

شاید مهم‌ترین دغدغه برای مردم سرنوشت بازار رمز ارزها باشد. خبرهای پیرامون بازارهای مالی و تصمیم‌های سیاسی روند بازار را تغییر خواهند داد. یکی از اخبار مهم پیرامون استخراج بیت کوین است. بیت کوین به صورت کلی ۲۱ میلیون واحد است و ۹۰ درصد این تعداد استخراج شده است. البته این ۱۰ درصد به زودی استخراج نخواهد شد، به این دلیل که بر اساس ساختار بیت کوین پاداش استخراج هر بلاک به‌صورت دوره‌ای کاهش می‌یابد. در کنار بیت کوین آلت کوین‌هایی را داریم که طرفداران زیادی دارند. در میان آلت کوین‌ها اتریوم شرایط ویژه‌ای دارد. در روزهای اخیر روند اتریوم کاربران را نگران کرده است اما کارشناسان بازار معتقدند که اتریوم ۲ (Ethereum ۲.۰) آن روی بازار را نمایان خواهد کرد.

با این حال، شماری از نمایندگان به دنبال آن هستند تا استخراج بیتکوین و انجام برخی تراکنشات را از دریافت مالیات معاف کنند. این لایحه مالیاتی به عنوان بخشی از تامین منابع مالی لایحه یک تریلیون دلاری دولت آمریکا برای تقیت رشد اقتصادی این کشور و کاستن از تبعات کرونا است.

بانک مرکزی چین با پرریسک خواندن معامله ارزهای دیجیتالی، از تمام پلتفرم های اصلی این کشور خواسته است از فراهم کردن امکان انجام تراکنش های رمزارزها برای مشتریان خودداری کنند. در کره جنوبی نیز سازمان خدمات مالی اعلام کرد 14 صرافی ارزهای دیجیتالی در این کشور را به دلیل تقلب تعطیل کرده است. مردم کره جنوبی علاقه زیادی به ارزهای دیجیتالی دارند و حجم معالات مربوطه در این کشور، یکی از بالاترین سطوح جهانی است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر 1630 میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل 4.23 درصد بیشتر شده است. در حال حاضر 50 درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و 18 درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین 12 سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال 2009 معاملات اولیه آن شکل گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: