شاخص ترس و طمع در محدوده ترس شدید قرار دارد و دامیننس اتریوم در مقابل بیت‌کوین به شدت افزایش پیدا کرده است.

در نمودار چهارساعته ارز دیجیتال بیت‌کوین اولین حمایت در محدوده ۴۴ هزار و ۵۰۰ دلار قرار دارد اما کارشناسان عقیده دارند این حمایت زیاد معتبر نیست و احتمالا بیت‌کوین تا محدوده ۴۰ هزار دلار ریزش می‌کند.

کارشناسان عقیده دارند محدوده ۴۰ هزار دلار محدوده حیاتی برای بیت‌کوین محسوب می‌شود و ریزش بیشتر از این ناحیه باعث می‌شود تا بازار مدتی طولانی اصلاح کند.

اندیکاتور مکدی در نمودار روزانه در حال صدور سیگنال خرید است و این می‌تواند سیگنال خوبی برای بازار باشد.

کارشناسان عقیده دارند بورس به دلیل جلسه وزارت اقتصاد و تصویب ۱۰ بند حمایتی از بازار سرمایه مثبت شد اما مثبت شدن چند روزه به درد بازار نمی‌خورد و تا زمانی که ارزش معاملات بورس به ۵ هزار میلیارد تومان نرسد روند صعودی بورس شروع نشده است.

در جریان معاملات امروز بازار سهام حدود ۲۱۶ نماد در بازده مثبت و ۱۱۶ نماد در بازده منفی معامله شدند.

عشقی، رئیس سازمان بورس گفته است: تقویت بازار در دستور کار است و بسته ۱۰ بندی کمک به بازار سرمایه در ستاد اقتصادی تصویب شده است. صندوق تثبیت تقویت می‌شود و علاوه بر ردیف بودجه ۱۴۰۱، نزدیک ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع به صندوق تثبیت به شکل نقد و سهم تزریق می‌شود.

دومین سیگنال مثبت برای بازار می‌تواند نزدیک شدن قیمت دلار نیما به دلار بازار آزاد باشد.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی قیمت دلار امروز شنبه ۲۷ آذر با ۱۴ تومان افزایش، ۲۷,۴۳۱ تومان معامله شد. در طی معاملات امروز، ۲۷,۴۴۲ تومان بیشترین قیمت و ۲۷,۴۰۶ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است.

قیمت اونس جهانی طلا امروز شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰ در بالاترین با کمی کاهش نرخ ۱۷۹۹ دلار و در پایین‌ترین قیمت ۱۷۹۶ دلار اعلام شد. قیمت طلا ۱۸ عیار در بالاترین نرخ بازار نیز امروز یک میلیون و ۲۹۹ هزار تومان و در پایین‌ترین نرخ یک میلیون و ۲۹۷ ثبت شده است.

پیش‌بینی مسیر اونس جهانی

منتشر شدن ویروس اومیکرون و اثرات آن در بازارهای جهانی از یک طرف و از طرفی سیاست‌های مالی آمریکا برای تقویت شاخص دلار و کنترل تورم، عوامل موثر در روند نزولی و نوسانی اونس طلا بودند.

علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی درباره اخبار منتشر شده گفت و توضیح داد: سیاست‌‎های مالی آمریکا در چند وقت گذشته و برای ماه‌های آینده کنترل و افزایش ارزش دلار است. همین مساله موجب می‌شود اونس جهانی و حتی قیمت نفت افزایش زیادی نداشته باشند.

این کارشناس بازارهای مالی عقیده دارد به دلیل افزایش تلاش برای تقویت ارزش دلار، افزایش اونس طلا بعید است.

طباطبایی بر این عقیده است که تا اعلام نرخ تورم بعدی توسط بانک مرکزی آمریکا، اونس جهانی در همین محدوده قیمت نوسان می‌کند و افزایش و کاهش چشم‌گیری ندارد.

 

منبع: تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: