قیمت سکه و طلا در بازار امروز اعلام شد. قیمت سکه و طلا در بازار تهران امروز چقدر است؟ قیمت سکه و طلا در بازار افزایشی شد. در ادامه این مطلب قیمت سکه و طلا در بازار را امروز را بخوانید.

معامله گران منتظر قیمت طلا

قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته کانال 13 میلیون را از دست داد و به مرز 12 میلیون تومانی رسید اما معامله گران قیمت امروز سکه 29 آذرماه 1400 را چطور پیش بینی کرده اند؟

قیمت سکه امامی روز گذشته 65  هزار تومان ارزان شد  و تا نزدیک  مرز حساس  13 میلیون تومان  عقب نشینی کرد و به 13 میلیون و 50 هزار تومان رسید.

در شرایط کنونی نگاه کاهشی های بازار به کانال 13 میلیونی و مهم تر محدوده مقاومتی 12 میلیون و 800 هزار تومانی است. در صورتی که محدوده های یاد شده شکسته شوند، سرعت نزول در بازار سکه بیشتر خواهد شد.

نگاه معامله گران سکه  به طلا و دلار 

البته این اتفاق  در حالی  رخ داد که قیمت اونس طلا در بازار های  جهانی بار دیگر به مرز 1800 دلار رسید . بنابراین معامله‌گران سکه به رفتار امروز اونس طلا نیز توجه زیادی خواهند داشت. با این حال، در صورتی که فلز زرد امروز مرز هزار و ۸۰۰ دلار را حفظ کند ، افزایشی‌های بازار سکه نیز فعالانه‌تر در موقعیت خرید قرار خواهند گرفت.

برخی معامله گران باور دارند که ممکن است معامله گران با شروع روز دوشنبه نیز افت شب گذشته را جبران کنند. البته بخش زیادی از رفتار بازیگران سکه بستگی به این دارد که دلار بتواند زیر محدوده ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومانی تثبیت شود یا اینکه بتواند بار دیگر خود را به سوی مرز ۳۰هزار تومانی بکشاند.

اما در معاملات پشت خطی  شب گذشته معامله گران قیمت سکه برای امروز دوشنبه  29 آذر 1400 را چگونه  پیش بینی کرده اند؟ 

نزول قیمت سکه در معاملات پشت خطی

در معاملات پشت خطی شب گذشته  قیمت سکه مرز 13 میلیون تومان را از دست داد و بر روی 12 میلیون و 955 هزار تومان ایستاد. این قیمت نسبت   به معاملات پشت خطی شنبه شب 30 هزار تومان پایین تر  بود. قیمت سکه در معاملات پشت خطی جمعه شب بر روی 13 میلیون و 25 هزار تومان قرار داشت.

نزول قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه در معاملات پشت شب گذشته نزولی شد. اما قیمت سکه در بازار امروز 25 آذرماه چطور پیش بینی شده است؟

افزایش قیمت سکه در روزهای اخیر موجب شده است که برخی از معامله‌گران تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این بازار داشته باشند.

قیمت سکه روز گذشته بر مدار افزایش قرار گرفت. این فلز گران بهای داخلی در ابتدای روز توانست تا مرز 13 میلیون و 405 هزار تومان پیشروی کند ولی پس از آن، در موقعیت اصلاحی قرار گرفت و تا کانال ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد.

قیمت سکه در انتهای روز 13 میلیون و 340 هزار تومان بود. این قیمت نسبت به روز روز سه شنبه 220 هزار تومان بالا تر بود. 

پیام بالا رفتن حباب سکه 

حباب سکه  نیز در روزهای اخیر بالا رفته است، موضوعی که نشان می‌دهد سکه از لحاظ بنیادی در این قیمت‌ها خریدار ندارد. ولی از لحاظ انتظاری، سکه خود را متمایل به رشد قیمت نشان می‌دهد.

از سوی دیگر هر چقدر حباب سکه بالا بماند،‌ تمایل معامله گران برای فروش سکه و خرید ارز بیشتر می شود. در واقع عدم تعادل قیمت سکه با ارزش ذاتی می تواند از طریق تعدیل قیمت دلار رخ دهد. 

 اما در معاملات پشت خطی شب گذشته قیمت سکه به چه سمتی حرکت کرد؟

در معاملات پشت خطی شب گذشته  قیمت سکه بر روی 13 میلیون و 230 هزار تومان قرار گرفت. این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی سه شنبه شب 70 هزار تومان پایین تر بود. در معاملات پشت خطی سه شنبه شب قیمت سکه بر روی 13 میلیون و 300 هزار تومان قرار داشت.

بازار طلا روزهای گذشته شاهد عقبگرد قیمت سکه امامی بود. این فلز گران بهای داخلی برای دومین روز متوالی در این هفته افت کرد و به نزدیک مرز ۱۳ میلیون تومان رسید.

قیمت سکه دیروز تحت تاثیر قیمت دلار ۳۵ هزار تومان ارزان شد و  بر روی ۱۳ میلیون و ۷۰ هزار تومان قرار گرفت.

قیمت‌ سکه‌ دست به دامان دلار شد

در صورتی که در روز جاری دلار به بالای مقاومت 30 هزار و 200 تومانی پا بگذارد، سکه خط حمایت مهم 13 میلیون تومانی را حفظ خواهد کرد و به آرامی در جهت صعودی گام خواهد برداشت.

تحلیلگران معتقدند بعید است که سکه بتواند در برابر نزول دلار به کانال 29 هزار تومانی، مرز 13 میلیون تومانی را حفظ کند. احتمال دارد که افت دلار به کانال یاد شده حتی زمینه ساز نزول بسیار بیشتر سکه امامی در مقابل اسکناس آمریکایی شود.

1522272_973تاثیرپذیری بازار طلا از مذاکرات هسته ای

با ادامه مذاکرات دور هشتم برجام در دومین روز هفته، دلار روند نزولی را ادامه داد و تا مرز ۳۰هزار تومان عقب‌نشینی کرد؛ از طرفی با تعطیلی بازار‌های جهانی اونس در سطح ۱۷۸۳دلار ثابت مانده و تحت تاثیر این دو عامل، قیمت طلای ۱۸عیار اندکی کاهش یافته اما بهای انواع سکه تغییری نکرده است.

همچنین فعالان بازار طلا از عادی شدن روند معاملات خبر می‌دهند و گفته شده، به‌رغم اینکه قیمت‌ها از هفته گذشته روند نزولی پیش گرفته اما حجم خرید و فروش‌ها تغییر نکرده است؛ بنابراین مردم فعلا منتظر نتیجه مذاکرات و واکنش دلار به آن هستند و تا روشن شدن تکلیف برجام، وارد بازار طلا نخواهند شد.

حالا با توجه به بلاتکلیفی شرایط سیاسی و انتشار اظهارات متفاوت درمورد برجام، معامله‌گران بازار ارز سردرگم هستند و اخبار مذاکرات به قیمت دلار جهت می‌دهد؛ به همین دلیل محمد کشتی‌آرای، نایب رییس دوم اتحادیه طلا هم با اشاره به افزایش عوامل تاثیر‌گذار، اظهار کرده که آینده بازار طلا و روند قیمت‌ها فعلا قابل پیش‌بینی نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: