بابک خرمدین کارگردان سینمای ایران که در کارنامه کاری اش فیلم های مانند بودن و روزن به چشم می خورد در ۴۷ سالگی به دست پدرش کشته شد. کشف جنازه مثله شده بابک خرمدین در اکباتان جنجال زیادی به پا کرد. پس از قتل بابک خرمدین توسط پدرش با تحقیقات بیشتر مشخص شد خواهر و داماد خانواده بابک خرمدین به طرز هولناکی کشته شده اند. چندی پیش نیز پدر بابک خرم دین به نام اکبر خرمدین در سن ۸۰ سالگی در زندان درگذشت که هم اکنون توسط پلیس آگاهی تهران جزئیات جدیدی در این پرونده قتل کشف شده که درادامه می خوانید. 

راز جدید از انگیزه پدر بابک خرم دین

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: یکی از پرونده‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد مربوط به جسد مُثله شده ای در غرب تهران بود که بازتاب‌های خبری بسیار داشت و اذهان عمومی جریحه دار شد. این پرونده جز اقدامات پیچیده و علمی پلیس در کشف محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: به محض اعلام پیدا شدن جسد در نزدیکی سطل زباله، کارآگاهان ما از اداره تشخیص هویت در محل حضور یافتند و با قطعات بدن شخصی که کشته شده بود مواجه شدند. مقداری از مچ دست، آرنج و پاها بدون سر و تنه کشف شده بود. با آزمایشگاه‌های علمی هویت مقتول کشف شد و از همان زمان محل زندگی و افرادی که ممکن بوده او را به قتل رسانده باشند کشف شد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ تاکید کرد: با رصدهایی که انجام شد در کمتر از ۶ ساعت، توانستیم هویت مقتول و انگیزه قاتلان و هویت آنان را شناسایی کنیم.

بابک خرم دین

قاتلین خودشان را ابتدا معرفی نکردند و با معرفی هویت مقتول، کاراگاهان به دنبال محل سکونت رفتند و با پایش های محلی و تحقیقات از مطلعین محلی و معاینات، به این شک کردند که اعضای خانواده (پدر و مادر) در این قتل مشارکت داشته باشند. این ماجرا آزاردهنده بود که پدر و مادری در قتل فرزندشان همدست باشند و او را مثله کنند. پس از مظنون شدن به این دو نفر، آنان بازجویی و در نهایت اقرار کردند و در نهایت به قتل داماد این خانواده رسیدیم.

سرهنگ نثاری توضیح داد: در تحقیقات اولیه پدر و مادر منکر جنایت بودند و با آزمایشگاه‌های علمی و مجهز و نمونه‌هایی که از خانه بدست آوردیم مجبور شدند اقرار کنند. جامعه روانشناسان نیز علاقه مند به پیگیری این مجرم بودند. این فرد تحت فشارهای روحی بود و مشکلات بین پدر و فرزند دامنه دار بوده است.

دختر خانواده حق السکوت می‌خواست

داماد این خانواده نیز به دلیل اختلاف با دختر چند بار مورد نصیحت پدر خانواده قرار می‌گیرد و نصیحت‌ها کارساز نبوده و در نهایت به منزل دعوت شده، داخل غذایش سم می‌ریزند و او را قطعه قطعه می‌کنند. دختر پس از مدتی دچار عذاب وجدان می‌شود زیرا همدست قتل همسر خود بوده و از پدرش حق السکوت درخواست می‌کند و در نهایت این امر موجب می‌شود دختر را نیز به همین روش به قتل برسانند.

۳۰ آبان ماه بود که اعلام شد که اکبر خرمدین در زندان به دلیل ایست قلبی فوت کرد. خرمدین به جرم قتل فرزندان و داماد خود در زندان بود که اولیای دم دامادش از قصاص رضایت داده بودند.

بابک خرم دین

کشف جسد مثله شده در سطل زباله

پدر بابک خرمدین در زندان رجایی شهر کرج به پیشواز مرگ رفت. اکبر خرمدین اواخر اردیبهشت امسال پسر خود به نام بابک خرمدین که از کارگردانان مشهور سینما بود، به قتل رساند.

رسیدگی به این پرونده با کشف جسد مثله شده بابک خرمدین در اکباتان آغاز شد و ساعتی بعد اکبر خرمدین به قتل پسرش اعتراف کرد. در حالی که متهم اعتراف کرد با همدستی همسرش پسر خود را کشته و مثله کرده بود؛ چند روز بعد نیز اعتراف کرد که دختر خود و دامادش را نیز به قتل رسانده بوده است.

عصر بیست و پنجم اردیبهشت سال ۱۴۰۰ مأموران پلیس شهرک اکباتان در جریان کشف جسد مثله شده مردی در یک سطل زباله واقع در خیابان نفیسی قرار گرفتند. با شروع تحقیقات مأموران پلیس و تیم جنایی مشخص شد، جسد متعلق به بابک خرمدین کارگردان مطرح ایران است.

بابک خرمدین

بنا بر حساسیت موضوع مأموران پلیس بررسی‌های کارشناسی درباره محیط جغرافیایی و چگونگی ارتکاب جرم را در محل کشف جسد مثله شده آغاز کردند. تحقیقات دقیق‌تر توجه مأموران را به دوربین مداربسته بانکی که رو به روی سطل زباله بود جلب کرد.

تیم پلیسی پس از دریافت این اطلاعات مهم با اخذ مجوز قضائی برای بازبینی دوربین مداربسته به بانک مراجعه کردند و بی وقفه پنج ساعت فیلم دوربین مداربسته را لحظه به لحظه رصد کردند.

مأموران پلیس در بازبینی پنج ساعته فیلم دوربین مداربسته مشاهده کردند که مردی از یک خودرو " ال ۹۰ " سفید رنگ با چمدانی که جسد مثله شده بابک خرمدین در آن بود پیاده شده و چمدان را داخل سطل آشغال پرتاب و از صحنه جرم متواری شده است.

بازداشت قاتل بابک خرمدین در اکباتان

تیم پلیسی پس از تحقیقات محرمانه و استعلام از پلاک خودرو هویت صاحب " ال ۹۰" سفید رنگ را که اکبر خرمدین پدر مقتول بود را کشف و در یک عملیات هماهنگ قاتل و همسرش را بازداشت کردند.

در بازجویی‌های اولیه پدر و مادر مقتول به جنایت هولناک اعتراف و ادعا کردند که پسرشان را با مسموم کردن با قرص خواب‌آور داخل غذای بابک خرمدین را بی هوش کرده و پدر خانواده پس از چند ضربه چاقو جسد را به حمام زیر دوش آب منتقل و مثله می‌کند.

قتل خواهر بابک خرمدین

پدر بابک خرمدین در اعترافات خود گفته در سال ۹۰ داماد خود و بعدها در سال ۹۷ دختر خود را هم به قتل رسانده و برای رهایی از اجساد آنها را تکه‌تکه کرده و هر کدام را در جایی رها کرده است.

پدر بابک خرمدین در خصوص قتل دخترش در سال ۹۷ اذعان کرد: آرزو در این مدت سرکش شده بود و به مادرش می‌گفت که بعد از مرگ پدرم حقوقش به من می‌رسد و به تو نیز حقوق کمی می‌دهم که بتوانی زندگی کنی ولی بیشتر پول را خودم بر می‌دارم.

وی افزود: دخترم اعتیاد به مواد مخدر گل و هروئین پیدا کرده بود و من وقتی با خودروی تاکسی به بیرون از خانه می‌رفتم و مسافرکشی می‌کردم آرزو به من زنگ می‌زد که شب دیر بیا خانه یا شب به خانه نیا که این موضوع مرا آزار می‌داد.

بنا بر این گزارش، اکبر خرمدین و ایران موسوی به اتهام قتل پسر، دختر و دامادشان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: