قیمت مسکن در تهران با عمر بنای بین یک تا ۳۰ سال را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید. براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه به امکانات اطراف منزل و موقعیت آن قیمت‌ مسکن های مختلفی را می‌بینیم در این گزارش سعی کردیم ازمهم ترین و پرتقاضاترین مناطق تهران یک مورد قیمت مسکن را گردآوری کنیم قیمت مسکن این روزها روزهای پرفراز و نشیبی را می گذارند و با آنکه قیمت مسکن مدت هاست دررکود به سرمی برد اما هنوز هم خریدارانی هستند که به دنبال خرید باشند. 

 

در این مناطق تهران مسکن متری ۱۵ میلیون تومان است

 بررسی آمارها نشان می دهد که قیمت مسکن در آذر ماه سال جاری در ۴ منطقه1،8،19 و 22 تهران نسبت به آبانماه کاهش چشمگیری داشت.

با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار حاکی از افزایش قیمت و تعداد معاملات مسکن در تهران طی آذر ماه است، شواهد نشان می‌دهد در این ماه قیمت خانه فقط در ۴ منطقه تهران کاهشی و در ۱۸ منطقه دیگر افزایشی بوده است که مناطق ۱، ۸، ۱۹ و ۲۲ تهران با کاهش قیمت خانه مواجه شده‌اند.

براساس آخرین آمارها متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی آذرماه به ۳۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۸ و ۲۱.۱ درصد افزایش یافته است.

همچنین، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود ۹.۸ هزار فقره بوده که در مقایسه با ماه قبل ۳۳.۸ درصد زیاد شده است که در این بین، بررسی جزئیات متوسط قیمت هر متر خانه و تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که بیشترین قیمت هر متر خانه ۶۹ میلیون و ۸۱ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۱۵ میلیون و ۸۱۹ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است. 

علاوه براین، در نهمین ماه سال در مناطق ۱ و ۱۸ تهران به ترتیب معادل ۴۱۳ و ۲۶۱ فقره خانه معامله شده است. 

وام+مسکن

تغییرات قیمت خانه در هر منطقه از تهران 

 بررسی تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در آذر نسبت به آبانماه سال جاری بیانگر این است که معادل ۱۸ منطقه از تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند که در این بین، به ترتیب مناطق ۶، ۱۲ و ۳ بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند.

علاوه براین، مسکن در آذر ماه سال جاری در ۴ منطقه دیگر از تهران نسبت به آبانماه کاهش قیمت داشته‌ که شامل مناطق ۱، ۸، ۱۹ و ۲۲ می‌شود. 

از سوی دیگر، تعداد معاملات مسکن در آذر ماه سالجاری نسبت به آبانماه در تمام مناطق تهران افزایشی بوده است و کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۹۷ معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵، ۱۰، ۲ و ۴ مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب  ۱۴۰۰، ۹۸۳، ۸۲۹ و ۸۰۹ معامله مسکن داشته‌اند.

جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن

بازار مسکن در حالی در سه ماهه پاییز با وجود رکود، شاهد افزایش قیمت بود که منصور غیبی، کارشناس بازار مسکن معتقد است شرایط فعلی مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه ازسوی مردم است، زیرا در حال حاضر فرصت چانه زنی با فروشنده وجود دارد و فایل‌های متعددی در بازار است.

 منصور غیبی با بیان اینکه الان، وقت مناسبی برای خرید مسکن ازسوی مصرف کنندگان و مردم است، گفت: برای پاسخ به این سوال که وقت خوب و مناسب برای خرید مسکن چه زمانی است، باید توجه کنیم مخاطب ما کیست. اگر مخاطب ما مصرف کنندگان باشند شرایط حال حاضر، موقعیت مناسبی برای خرید مسکن است.

فرصت چانه زنی با فروشندگان مسکن

این کارشناس بازار مسکن گفت: در بازار کنونی، فرصت چانه زنی با فروشنده وجود دارد. از طرفی فایل‌های متعددی در بازار است و بدین ترتیب مردم و مصرف کنندگان می‌توانند به دور از تنش و در فضایی آرام، انتخاب مناسبی داشته باشند.

غیبی ادامه داد: زمانی که هجمه کاذبی در جامعه شکل می‌گیرد، مردم مجبورند مسکن را از دلال و سوداگر خریداری کنند. خوشبختانه در بازار کنونی این مساله وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: