قیمت سکه و طلا در بازار امروز اعلام شد. قیمت سکه و طلا در بازار تهران امروز چقدر است؟ قیمت سکه و طلا در بازار افزایشی شد. قیمت سکه و طلا در بازار  نرخ جدیدی امروز به ثبت رساند که در ادامه این گزارش قیمت سکه و طلا در بازار امروز را بخوانید.

پیش بینی قیمت سکه

بازار سکه روز گذشته شاهد افت قیمت سکه بود. این فلز گران بهای داخلی عصر روز دوشنبه نسبت به روز یکشنبه ۹۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و بر روی ۱۲ میلیون و ۲۱۰ هزارتومان قرار گرفت. این کاهش قیمت در حالی اتفاق افتاد که قیمت اونس طلا در بازار جهانی بر مدار صعود قرار گرفته بود و با ۱۸۲۲ دلار معامله می شد. قیمت دلار نیز روز گذشته ۲۴۰ تومان پایین رفت و به تبع آن قیمت سکه هم آرایش نزولی به خود گرفت.

پیش بینی تحلیل گران فنی از بازار سکه

معامله گران بازار سکه معتقدند در صورتی که قیمت دلار آمریکا امروز سه شنبه بالا برود می توان انتظار صعود قیمت سکه را داشت در غیر این صورت قیمت سکه به روند کاهشی روز گذشته ادامه خواهد داد.

تحلیل گران فنی بارها عنوان کرده اند که در صورت از دست رفتن حمایت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، احتمال افت قیمت فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نیز وجود دارد. به گفته برخی فعالان در صورتی که در روز جاری،‌ برای معامله گران محرز شود که نوسان کاهشی انتهای روز دوشنبه هیجانی نبوده است، فشار فروش ها بیشتر خواهد شد و حرکت به سوی حمایت بزرگ ۱۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آغاز خواهد شد.

در حالی که در شب گذشته برخی معامله گران بر روی افزایش حباب سکه و انتشار اخبار مثبت از مذاکرات وین تاکید داشتند، گروه دیگری باور داشتند که حملات صورت گرفته به خاک امارات می تواند فضای منطقه را متشنج کند. آن ها انتظار دارند که در شرایط تشنج،‌ تقاضا برای خرید سکه و طلا افزایش پیدا کند.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز ۲۸ دی ۱۴۰۰ چگونه پیش بینی کرده اند؟

قیمت سکه دیشب در معاملات پشت خطی بر روی ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان قرار گرفت که نسبت به معاملات پشت خطی یکشنبه شب ۱۴۰ هزار تومان پایین رفته بود. این قیمت نسبت به معاملات نقدی روز دوشنبه ۴۰ هزار تومان پایین تر بود.قیمت سکه روز گذشته بر روی ۱۲ میلییون و ۲۱۰ هزار تومان قرار داشت.

قیمت سکه و طلا امروز

 

قیمت سکه و قیمت طلا امروز نسبت به روزهای گذشته با کاهش نسبی معامله می شود. امروز در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 207 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ( امامی ) 12میلیون و 180 هزار تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 12میلیون و 100هزار تومان است. قیمت سکه و قیمت طلا امروز با افزایش نسبی اعلام شد.

 

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت سکه طرح جدید (امامی) 12میلیون و 180تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح قدیم نیز 11میلیون و 900هزار تومان است. قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی 6 میلیون و 680 هزار تومان، قیمت ربع‌ سکه بهار آزادی 3 میلیون و 750 هزار تومان و قیمت سکه یک‌ گرمی 2 میلیون و 250 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد.

قیمت طلای 24 عیار در هر گرم یک‌ میلیون و 633 هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا 5 میلیون و 230 هزار تومان ارزش‌ گذاری شده است. همچنین قیمت طلای 18عیار در هر گرم یک میلیون و 207 هزار تعیین شده است.

قیمت سکه و طلا در بازار

قیمت سکه در روزهای گذشته

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 12میلیون و 350هزار 12میلیون و 50هزار

سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 12میلیون و 100هزار 11میلیون و 700هزار
نیم سکه بهار آزادی 6میلیون و 680هزار 6میلیون و 500تومان
ربع سکه بهار آزادی 3میلیون و 680هزار 3میلیون و 500هزار
سکه یک گرمی 2 میلیون و 280هزار 12میلیون و 130هزار
هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 227هزار *
هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 633هزار *
اونس طلا 1/817 دلار *
مثقال طلا 5 میلیون و 318هزار *
بیت کوین 42/551 دلار *

 

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 12میلیون و 180 هزار 11میلیون و 900 هزار

سکه تمام طرح قدیم 11میلیون و 900 هزار 11میلیون و 600 هزار
نیم سکه بهار آزادی 6 میلیون و 680 هزار 6 میلیون و 480 هزار
ربع سکه بهار آزادی 3 میلیون و 750 هزار 3 میلیون و 570 هزار
سکه یک گرمی 2 میلیون و 250 هزار 2 میلیون و 150هزار
هر گرم طلای 18عیار یک میلیون و 207 هزار *
هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 633 هزار *
اونس طلا 1/817 دلار *
 مثقال طلا 5 میلیون و 230 هزار *
بیت کوین 43/019 دلار *

عقب‌نشینی طلا از یک خاکریز حساس!

دیروز به نظر می رسید طلا برای مدتی در برابر فشار دوگانه تورم فزاینده و دلار شکست ناپذیر بماند اما این رویداد رخ ندادو در نهایت این فلز تسلیم اخبار افزایش نرخ سود شد. طلا در روز پنجشنبه 2 درصد سقوط کرد تا پشتوانه حمایت هزار و ۸۰۰ دلاری قبلی خود را بشکند.

قیمت آتی طلا در فوریه، با 35.90 دلار کاهش به 1789.20 دلار رسید که برای اولین بار از 22 دسامبر سال 2021 به زیر سطح 1800 دلار رسید.

پاشنه آشیل فلز زرد مقاومت 1830 دلاری بوده است که از نوامبر(آذر) بارها سعی در شکستن آن داشت، اما در این زمینه ناکام ماند.

فدرال رزرو در حال تسریع برنامه‌های خود برای مهار تورم است. تورمی که در 40 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

 برخی از تحلیلگران بر این باورند که اگر موضوع تورم ایالات متحده تا سال 2022 باقی بماند، طلا می تواند دوباره رشد کند و حتی رکوردهای سال 2020 را  شکسته و به بالای 2هزار و 100 دلار برود.

تداوم روزهای بد بیت‌کوین

بیت کوین (BTC) در روز چهارشنبه به زیر سطح حمایت اولیه ۴۵هزار دلار سقوط کرد، سپس در حدود ۴۲ هزار دلار تثبیت شد که نزدیک به پایین ترین سطح سقوط در 5 دسامبر است.

به علاوه، بیت کوین زیر میانگین متحرک کلیدی باقی می ماند و تقریباً 35 درصد کمتر از بالاترین قیمت خود در حدود 69هزار دلار قرارداشت.

ارزش این ارز دیجیتال در هفته گذشته حدود 8 درصد کاهش یافته است .

مرزبانی سکه امامی از سطح ۱۳میلیون تومان با وجود محرک‌‌‌هایی همچون افت نرخ دلار در بازار داخلی، بازار طلا و سکه روز یکشنبه را با مقاومت بالا و افت ناچیزی پشت‌‌‌سر گذاشت. قیمت سکه روز گذشته به قیمت ۱۳میلیون و ۵۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

علاوه بر این، با توجه به شرایط فعلی حاکم بر بازار، حباب قیمتی این کالا نیز به‌نسبت اندکی کاهش یافته است. البته همچنان برای معامله‌‌‌گران سکه، روند قیمتی دلار نسبت به رفتار اونس طلا اهمیت بیشتری دارد.

در واقع سرمایه‌گذاران با توجه به حرکت دلار در بازار داخلی، جهت بازار خود را تعیین می‌کنند و رفتار اونس طلا شدت تغییرات افزایشی یا کاهشی سکه امامی را تعیین می‌کند. با این حال، در بازار قدرت کاهشی‌‌‌ها به اندازه‌‌‌ای نبود که تغییر معناداری در روند بازار ایجاد کند.

قیمت سکه یکشنبه ۱۲ دی ۱۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان ثبت شد. نیم‌سکه نیز شش میلیون و ۷۵۰ هزار تومان اعلام شد. قیمت ربع سکه نیز سه میلیون و ۸۳۰ هزار تومان هزار تومان ثبت شد.

قیمت طلا و سکه

پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال 

به دنبال افزایش قیمت انس جهانی طلا، بازار طلا و سکه نیز امروز صعودی شد اما در پایان معاملات شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم. بازار طلا اولین روز هفته را با نوسان بالایی آغاز کرد. درحالی که به دنبال اخبار مثبتی که از مذاکرات به گوش می‌رسد، دلار نزولی شده اما به دنبال افزایش قیمت اونس جهانی طلا، امروز شاهد افزایش قیمت طلا و سکه در میانه معاملات بودیم. در حدی که قیمت سکه امامی طرح جدید در ساعاتی از معاملات به ۱۳میلیون و ۱۴۸هزارتومان نیز رسید. اما این شوک تا پایان معاملات باقی نماند و بازار اندکی آرام گرفت. 

در همین رابطه، ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلای تهران، در رابطه با نوسانات امروز گفت: به طور طبیعی، با افزایش قیمت انس جهانی، قیمت طلا هم افزایش می‌یابد. زمانی که نوسانات وجود دارد بازار چندان نمی‌تواند آرامش داشته باشد و باید صبر کرد.

وی افزود: طی روزهای پنجشنبه و شنبه، اتفاقی در اقتصاد رخ نداد و امیدواریم آرامش به بازار برگردد تا مردم بتوانند معاملات کنند.

وی در پاسخ به اینکه نوسانات بازار روزهای آینده ادامه خواهد یافت یا خیر، تاکید کرد: باید دید چه اتفاقاتی برای انس جهانی می‌افتد. فردا هم یکشنبه و بازار جهانی تعطیل است و همچنین در تعطیلات سال نو میلادی قرارداریم.

رییس اتحادیه طلا در رابطه با وضعیت بازار تا پایان سال ادامه داد: تجربه نشان داده است با نزدیک شدن به آخر سال دادوستد بهتر می‌شود؛ البته به شرطی که نوسانات نباشد. حال که به پایان سال نزدیک می‌شویم امیدواریم ثبات به بازار برگردد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر توافق صورت پذیرد، ارتباطات ایران با جهان بهتر می‌شود و با بهبود وضعیت بازار ارز، آرامش بیشتری به بازار طلا نیز تزریق می‌شود. در آن صورت شرایط بازار با امروز متفاوت خواهد بود و اگر در آن مسیر قرار بگیریم، می‌توان انتظار داشت قیمت‌ها کاهش یابد.

فروش در بازار سکه بیشتر شد

دیشب در بازار پشت خطی،‌ اسکناس آمریکایی به راحتی حمایت ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومانی را از دست داد و این موضوع موجب شد که فروش ها در بازار سکه نیز بیشتر شود.

اگر امروز افت قیمت دلار ادامه پیدا کند، سکه بازان کار دشواری برای حفظ مرز ۱۳ میلیون تومانی خواهد داشت. دیشب در بازار پشت خطی،‌ اسکناس آمریکایی به راحتی حمایت ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومانی را از دست داد و این موضوع موجب شد که فروش ها در بازار سکه نیز بیشتر شود.

فلز گران بهای داخلی به دنبال افت دلار تا نزدیک مرز ۱۳ میلیون تومان پایین رفت و این موضوع موجب شد که احتمال برگشت سکه به کانال ۱۲ میلیون تومانی تقویت شود. به باور تحلیل گران شرط افت سکه به کانال ۱۲ میلیون تومانی این است که دلار حداقل زیر محدوده ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان تثبیت شود. بررسی ها نشان می دهد که با دلار ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومانی ارزش ذاتی سکه به میانه محدوده ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی خواهد رسید. سکه با چنین ارزش ذاتی کار بسیار دشواری دارد که مرز ۱۳ میلیون تومان را در بازار حفظ کند. دلیل این موضوع، حباب فلز گران بهای داخلی است که معمولا در سال جاری به ندرت به بالای ۳ درصد رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: