قیمت سکه و طلا در بازار امروز اعلام شد. قیمت سکه و طلا در بازار تهران امروز چقدر است؟ قیمت سکه و طلا در بازار افزایشی شد. قیمت سکه و طلا در بازار  نرخ جدیدی امروز به ثبت رساند که در ادامه این گزارش قیمت سکه و طلا در بازار امروز را بخوانید.

ازار طلا و سکه امروز معاملات را با اندکی کاهش نسبت به معاملات روز گذشته آغاز کرد. البته با وجود افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، به دلیل کاهش اندک قیمت اونس جهانی بود که قیمت‌ها در بازار طلا کاهشی شد. به این ترتیب در این ساعت از معاملات، سکه امامی در این ساعت از معاملات در قیمت ۱۱میلیون و ۷۴۹هزارتومان معامله می‌شود.

 روز گذشته این سکه ۱۱میلیون و ۷۵۶هزارتومان قیمت خورده بود. نیم سکه نیز با قیمت ۶میلیون و ۵۸۰هزارتومان معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته کاهش ۴۰هزارتومانی را نشان می‌دهد. نیم سکه روز گذشته در قیمت ۶میلیون و ۶۲۰هزارتومان معامله می‌شد.

ربع سکه نیز میلیون و۶۷۸هزارتومان قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است. آخرین قیمت این سکه برای روز گذشته، ۳میلیون و ۶۸۰هزارتومان بود.  همچنین هر سکه یک گرمی در قیمت ۲میلیون و ۲۷۱هزارتومان خرید و فروش می‌شود که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

حباب سکه چقدر است؟

حباب سکه نیز به دنبال کاهش قیمت‌ها امروز اندکی کاهش یافته است. به این ترتیب سکه امامی، ۱۸۳هزارتومان، نیم سکه ۸۱۶هزارتومان، ربع سکه ۷۹۴هزارتومان و هر سکه یک گرمی نیز ۸۵۰هزارتومان حباب دارد.

طی روزهای گذشته بازار طلا بیش تر تمایل به کاهش داشته است و این موضوع را می توان از رفتار چند روز گذشته به وضوح دید؛ در زمان‌هایی که انس جهانی افزایش می‌یابد، بازار طلا به پیروی از کاهش قیمت دلار روند نزولی پیدا می کند و در زمان‌هایی که دلار افزایشی است، روند نزولی انس جهانی، منجر به کاهش بازار طلا می‌شود. به بیان دیگر، بازار طلا بیش از آنکه علاقه به افزایش داشته باشد، روند کاهشی خود را حفظ کرده است؛ حالا یک روز انس جهانی و روز دیگر قمیت دلار.

قیمت طلا در بازار آزاد

قیمت طلای 24 عیار در هر گرم یک‌ میلیون و 657 هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا 5 میلیون و 383 هزار تومان ارزش‌ گذاری شده است. همچنین قیمت طلای 18عیار در هر گرم یک میلیون و 242 هزار تعیین شده است.

مقایسه قیمت ها در  روزهای گذشته:

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 12میلیون و 380 هزار 12میلیون و 100هزار
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 12میلیون و 200 هزار 11میلیون و 800 هزار
نیم سکه بهار آزادی 6 میلیون و 880 هزار 6 میلیون و 700 تومان
ربع سکه بهار آزادی 3 میلیون و 880 هزار 3 میلیون و 700 هزار
سکه یک گرمی 2 میلیون و 350 هزار 2 میلیون و 200هزار
هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 235 هزار *
هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 647 هزار *
اونس طلا 1/838 دلار *
مثقال طلا 5 میلیون و 353 هزار *
بیت کوین 35/281 دلار *

قیمت سکه و طلا امروز پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال 

به دنبال افزایش قیمت انس جهانی طلا، بازار طلا و سکه نیز امروز صعودی شد اما در پایان معاملات شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم. بازار طلا اولین روز هفته را با نوسان بالایی آغاز کرد. درحالی که به دنبال اخبار مثبتی که از مذاکرات به گوش می‌رسد، دلار نزولی شده اما به دنبال افزایش قیمت اونس جهانی طلا، امروز شاهد افزایش قیمت طلا و سکه در میانه معاملات بودیم. در حدی که قیمت سکه امامی طرح جدید در ساعاتی از معاملات به ۱۳میلیون و ۱۴۸هزارتومان نیز رسید. اما این شوک تا پایان معاملات باقی نماند و بازار اندکی آرام گرفت. 

در همین رابطه، ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلای تهران، در رابطه با نوسانات امروز گفت: به طور طبیعی، با افزایش قیمت انس جهانی، قیمت طلا هم افزایش می‌یابد. زمانی که نوسانات وجود دارد بازار چندان نمی‌تواند آرامش داشته باشد و باید صبر کرد.

وی افزود: طی روزهای پنجشنبه و شنبه، اتفاقی در اقتصاد رخ نداد و امیدواریم آرامش به بازار برگردد تا مردم بتوانند معاملات کنند.

وی در پاسخ به اینکه نوسانات بازار روزهای آینده ادامه خواهد یافت یا خیر، تاکید کرد: باید دید چه اتفاقاتی برای انس جهانی می‌افتد. فردا هم یکشنبه و بازار جهانی تعطیل است و همچنین در تعطیلات سال نو میلادی قرارداریم.

رییس اتحادیه طلا در رابطه با وضعیت بازار تا پایان سال ادامه داد: تجربه نشان داده است با نزدیک شدن به آخر سال دادوستد بهتر می‌شود؛ البته به شرطی که نوسانات نباشد. حال که به پایان سال نزدیک می‌شویم امیدواریم ثبات به بازار برگردد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر توافق صورت پذیرد، ارتباطات ایران با جهان بهتر می‌شود و با بهبود وضعیت بازار ارز، آرامش بیشتری به بازار طلا نیز تزریق می‌شود. در آن صورت شرایط بازار با امروز متفاوت خواهد بود و اگر در آن مسیر قرار بگیریم، می‌توان انتظار داشت قیمت‌ها کاهش یابد.قیمت طلا و سکه  فروشندگان بزرگ سکه وارد بازار شدند

اگر امروز سکه با وجود افت قیمت دلار بتواند در کانال ۱۳ میلیون تومانی باقی بماند، نشان می دهد که بازیگران بازار فلز گران بهای داخلی نسبت به آینده اسکناس آمریکایی خوشبین هستند و امیدوارند که افت دلار مقطعی باشد. در این شرایط اگر افت قیمت دلار در روزهای بعد ادامه پیدا کند، سکه می تواند با سرعت بسیار بالاتری دچار کاهش قیمت شود.

پیش بینی معامله گران از قیمت سکه

 معامله گران معتقدند حفظ سکه بالای مرز ۱۳ میلیون تومان یکی از عواملی است که انتظارات افزایشی را در بازار زنده نگه داشته است. فعالان بازار باور دارند که عبور سکه از محدوده ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می تواند خریداران تازه ای را وارد معاملات کند.

اما برخی از معامله گران باور دارند که با نزدیک شدن به دور دیگر مذاکرات هسته ای،‌ احتیاط در بازار بالا می رود و بخشی از معامله گران نیز از خریدهای پیشین سودگیری خواهد کرد. این موضوع می تواند سکه را به زیر مرز ۱۳ میلیون تومانی ببرد و حمایت ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را مورد آزمون قرار دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: