قیمت سکه و طلا در بازار امروز اعلام شد. قیمت سکه و طلا در بازار تهران امروز چقدر است؟ قیمت سکه و طلا در بازار افزایشی شد. قیمت سکه و طلا در بازار  نرخ جدیدی امروز به ثبت رساند که در ادامه این گزارش قیمت سکه و طلا در بازار امروز را بخوانید.

بازار طلا امروز هم روند افزایشی خود را حفظ کرد. بازار طلا امروز با اندکی افزایش قیمت همراه بود؛ روندی که از روز گذشته آغاز شده بود. به این ترتیب در این ساعت از معاملات، سکه امامی در قیمت ۱۱ میلیون و ۸۴۱هزارتومان معامله می‌شود که هرچند نسبت به روز گذشته افزایش قیمت ۲۰ هزار تومانی را نشان می دهد اما در مقایسه با معاملات امروز صبح قیمت سکه با کاهش قیمت حدود ۲۰ هزار تومانی همراه بوده است.

سکه تمام نیز روند بازار دلار را امروز تکرار کرد؛ افزایش قیمت در معاملات صبح و کاهش قیمت در ادامه معاملات با یک ویژگی مشترک: کاهش محسوس حجم معاملات.

قیمت نیم سکه نیز در معاملات عصر به ۶میلیون و ۶۸۰هزارتومان رسید که در مقایسه با صبح امروز کاهش حدود ۲۰ هزار تومانی را نشان می دهد. با این وجود نسبت به معاملات دیروز، نیم سکه با افزایش قیمت ۱۰۰ هزار تومانی همراه بوده است.

ربع سکه در قیمت ۳میلیون و ۷۳۰هزار تومان خرید و فروش می‌شود. آخرین قیمت معاملاتی این سکه در روز گذشته، ۳میلیون و ۶۸۰هزارتومان قیمت خورده بود. بنابراین ربع سکه نیز امروز افزایش قمیت ۵۰ هزار تومانی را ثبت کرد.

هر سکه یک گرمی نیز ۲میلیون و ۲۸۳هزارتومان قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته کاهش ۲۰هزارتومانی را نشان می‌دهد.

حباب سکه چقدر است؟

حباب انواع سکه نسبت به صبح و روز گذشته اندکی افزایش یافته است. به این ترتیب هر سکه امامی ۱۹۰هزارتومان، نیم سکه ۸۸۵هزارتومان، ریع سکه، ۸۱۵هزارتومان و هر سکه یک گرمی نیز ۸۴۷هزارتومان حباب دارد.

بازار طلا به کدام سو می رود؟ این پرسشی است که برای پاسخ به آن باید چندین بعد را در نظر گرفت. از یکسو تشدید درگیری ها در اکراین منجر به افزایش انس جهانی خواهد شد. در نقطه مقابل تشدید سیاست های انقباضی از سوی بانک های مرکزی جهانی به ویژه فدرال رزرو بر انس جهانی فشار خواهد آورد. این دو عامل مهمی است که می تواند بر انس جهانی و بالطبع بر بازار داخلی اثرگذار باشد.

نکته دیگر به روند قیمتی دلار باز می گردد؛ در شرایط کنونی معامله گران وزن بیش تر را به دستیابی به توافق هسته ای می دهند که این یعنی کاهش قیمت دلار که اثر کاهشی بر بازار طلا و سکه خواهد گذاشت.

حالا باید دید هر کدام از عوامل مورد اشاره در روزهای آینده به کدام سو می‌رود و چگونه بر بازار طلا و سکه اثرگذار خواهد بود؟ در شرایط کنونی امروز می توان گفت که احتمال سناریو کاهش قیمت ها بیش از افزایش قیمت ها است. اما تجربه نشان داده که هر کدام از عوامل اثرگذار می تواند در لحظه تغییر کند. بازار این روزها شاید برای معامله گران غیرحرفه‌ای تجربه تلخی را بر جای بگذارد، چرا که سرعت تغییرات به شدت بالا و عوامل متعددی بر آن اثرگذار هستند. از اوکراین تا آمریکا، از وین تا تهران تمام آن ها را باید در نظر داشت.

 

 

قیمت طلا و سکه امروز در بازار معاملات را با اندکی کاهش قیمت آغاز کرد. اما در ادامه و با افزایش ۲۰دلاری قیمت اونس جهانی، طلا و سکه نیز افزایشی شدند.

به این ترتیب و در این ساعت از معاملات، سکه تمام با قیمت ۱۱میلیون و ۹۴۸هزارتومان معامله می‌شود. این در حالی است که در معاملات صبح سکه تمام با قیمت ۱۱میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله می شد؛ نمودار زیر روند قیمتی معاملات سکه طلا را در معاملات امروز نشان می دهد؛

بنابراین سکه تمام نسبت به معاملات دیروز تغییر قیمتی را تجربه نکرد؛ این در حالی است که دلار در بازار آزاد کاهش قیمت ۳۰۰ تومانی را تجربه کرد. در معاملات این هفته سکه تمام افزایش بیش از ۳ درصدی را ثبت کرد.

نیم سکه، ۶میلیون و ۷۰۰هزارتومان قیمت خورده است که نسبت به صبح افزایش ۵۰هزاتومانی را نشان می‌دهد. همچنین نیم سکه نسبت به روز گذشته با افزایش قیمت ۵۰ هزار تومانی همراه بود؛چهارشنبه این سکه با قیمت ۶میلیون و ۷۵۰هزارتومان معامله می‌شد.

ربع سکه نیز با قیمت ۳میلیون و ۷۵۰هزارتومان معامله می‌شود و نسبت به صبح تغییری نداشته است اما روز گذشته این سکه ۳میلیون و ۸۰۰هزارتومان قیمت خورده بود که حاکی از افزایش ۵۰ هزار تومانی است. طی یک هفته گذشته ربع سکه نیز افزایش قیمت ۳.۳ درصدی ( ۱۲۰ هزار تومانی) را ثبت کرد.

همچنین هر سکه یک گرمی ۲میلیون و ۲۸۳هزارتومان قیمت خورده است و این سکه نیز نسبت به صبح تغیرات قیمتی نداشته است اما نسبت به روز گذشته کاهش ۳۰هزارتومانی را نشان می‌دهد. این سکه نیز این هفته را با افزایش حدود یک درصدی ( ۲۱هزار تومانی) به پایان رساند.

حباب سکه چقدر است؟

در این ساعت از معاملات، حباب انواع سکه نسبت به صبح اندکی افزایش یافته است. به این ترتیب هر سکه امامی، ۲۱۷هزارتومان، نیم سکه، ۸۳۳هزارتومان، ربع سکه، ۸۱۴هزارتومان و همچنین هر سکه یک گرمی، ۸۳۶هزارتومان حباب دارد.

در این ساعت از معاملات، زمزمه‌هایی نزدیک بودن توافق دلار آزاد را کاهشی کرده است. اما بازار طلا که طی روزهای گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرده بود از میانه معاملات نسبت به این اخبار بی‌توجهی کرد و به دنباله‌روی از اونس جهانی پرداخت. حال باید دید در هفته آینده آیا اخبار جدی‌تری از مذاکرات به گوش می‌رسد تا توان این را داشته باشد که مسیر طلا و سکه را از اونس جهانی جدا کند؟

قیمت سکه و طلا امروز

 بازار سکه از ابتدای هفته تا روز دوشنبه تحت تاثیر گمانه زنی ها  درباره حمله احتمالی روسیه به اوکراین و افزایش قیمت اونس طلا بود. به همین دلیل قیمت سکه آرایش صعودی به خود گرفت. قیمت این فلز گران بهای داخلی روز دوشنبه اندکی افت کرد و با 12 میلیون و 90 هزار تومان بسته شد. بازار سکه روز سه شنبه به علت ولادت حضرت امام علی (ع) بسته بود. 

قیمت سکه در  معاملات پشت خطی روز گذشته کانال 12 میلیون تومان را از دست داد و با 11 میلیون و 940 هزار تومان معامله شد؛ اما در نهایت  شب گذشته  بر روی 12 میلیون  و 40 هزار تومان قرار گرفت. این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی  یکشنبه شب 140 هزار  تومان ریزش کرده بود. قیمت سکه در معاملات پشت خطی  یکشنبه شب بر روی 12 میلیون و 180 هزار تومان قرار داشت.

تحلیلگران  بازار سکه معتقدند این ریزش به دنبال خبر وزارت دفاع روسیه اتفاق افتاده است. روسیه اعلام کرد تعدادی از رزمایش‌های نظامی به پایان رسیده و انتظار می رود نیروها به پایگاه‌ها بازگردند. معامله گران معتقدند  این خبر احتمالا موجب کاهش قیمت اونس طلا در بازار جهانی شود. 

از طرفی هم بازار دلار  شب گذشته  در حال عقب نشینی بود . همین خبر باعث شد دست خریدارن سکه در معاملات پشت خطی دیشب بیشتر کوتاه آمده و با احتیاط بیشتری وارد بازار شوند. مهمتر آنکه مذاکرات هسته ای در جریان است و این موضوع موجب می شود که سکه بازان بی گدار به آب نزنند. 

معامله گران می گویند در صورتی که مذاکرات برجام به بن بست بخورد قیمت سکه می تواند تا 12 ملیون و 800 هزار تومان هم پیشروی کند اما تا آن زمان به نظر می رسد مقاومت بزرگ پیش روی سکه بازان همان محدوده 12 میلیون و 200 هزار تومانی است. 

به دنبال انتشار اخباری در مورد بازگشت برخی نیروهای نظامی روسیه به پایگاه‌هایشان، قیمت طلا از بالاترین رقم چند ماه گذشته فاصله گرفت و حدود ۳ درصد کاهش یافت.

هر اونس طلا با ۲۲ دلار و ۱۳ سنت کاهش ۱۸۴۹.۰۵ دلار فروخته شد. طلا به ۱۸۷۹.۴۸ دلار رسیده بود که بالاترین رقم از ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱ به شمار می‌رفت.

کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار طلا گفت: «آنچه ما در جمعه گذشته و روز دوشنبه شاهد بودیم، نگرانی از حمله روسیه بود. بنابراین هر نشانه‌ای که احتمال آن کمتر است، بر بازار طلا تاثیر می‌گذارد و قیمت‌ها از بالاترین رقم باز می‌گردد.»

ارلام افزود: در نبود تنش‌های ژئوپلتیکی، اگر طلا بالای سطح ۱۸۵۰ دلار بماند، این، یک نشانه افزایشی است.

وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد: برخی از نیروها در مناطق نظامی روسیه در مجاورت اوکراین در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند که این خبر سبب شد تا ارزش بازارهای بورس در اروپا دوباره رشد کند.

فعالان بازار همچنین برنامه‌های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را زیر نظر دارند.

بانک مرکزی آمریکا در نظر دارد نرخ بهره این کشور را به علت بالا رفتن تورم افزایش دهد و با افزایش آن، قیمت طلا که دارایی بدون بهره است، کاهش می‌یابد.

قیمت سکه و طلا امروز پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال 

به دنبال افزایش قیمت انس جهانی طلا، بازار طلا و سکه نیز امروز صعودی شد اما در پایان معاملات شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم. بازار طلا اولین روز هفته را با نوسان بالایی آغاز کرد. درحالی که به دنبال اخبار مثبتی که از مذاکرات به گوش می‌رسد، دلار نزولی شده اما به دنبال افزایش قیمت اونس جهانی طلا، امروز شاهد افزایش قیمت طلا و سکه در میانه معاملات بودیم. در حدی که قیمت سکه امامی طرح جدید در ساعاتی از معاملات به ۱۳میلیون و ۱۴۸هزارتومان نیز رسید. اما این شوک تا پایان معاملات باقی نماند و بازار اندکی آرام گرفت. 

در همین رابطه، ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلای تهران، در رابطه با نوسانات امروز گفت: به طور طبیعی، با افزایش قیمت انس جهانی، قیمت طلا هم افزایش می‌یابد. زمانی که نوسانات وجود دارد بازار چندان نمی‌تواند آرامش داشته باشد و باید صبر کرد.

وی افزود: طی روزهای پنجشنبه و شنبه، اتفاقی در اقتصاد رخ نداد و امیدواریم آرامش به بازار برگردد تا مردم بتوانند معاملات کنند.

وی در پاسخ به اینکه نوسانات بازار روزهای آینده ادامه خواهد یافت یا خیر، تاکید کرد: باید دید چه اتفاقاتی برای انس جهانی می‌افتد. فردا هم یکشنبه و بازار جهانی تعطیل است و همچنین در تعطیلات سال نو میلادی قرارداریم.

رییس اتحادیه طلا در رابطه با وضعیت بازار تا پایان سال ادامه داد: تجربه نشان داده است با نزدیک شدن به آخر سال دادوستد بهتر می‌شود؛ البته به شرطی که نوسانات نباشد. حال که به پایان سال نزدیک می‌شویم امیدواریم ثبات به بازار برگردد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر توافق صورت پذیرد، ارتباطات ایران با جهان بهتر می‌شود و با بهبود وضعیت بازار ارز، آرامش بیشتری به بازار طلا نیز تزریق می‌شود. در آن صورت شرایط بازار با امروز متفاوت خواهد بود و اگر در آن مسیر قرار بگیریم، می‌توان انتظار داشت قیمت‌ها کاهش یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: