ولادیمیر پوتین در یک پیام ویدیویی که ظاهرا از قبل ضبط شده بود با لحن تهدید آمیزی هشدار داد که هیچکس در این مسئله دخالت نکند و الا: «روسیه فوراً به آن پاسخ خواهد داد و این دخالت شما عواقبی خواهد داشت که قبلاً در تاریخ سراغ نداشته اید. »

نیروهای روسیه در اوایل صبح پنجشنبه به وقت محلی تهاجم گسترده به اوکراین را آغاز کردند، زیرا ولادیمیر پوتین در یک سخنرانی از پیش ضبط شده آغاز یک «عملیات نظامی ویژه» را اعلام کرد، به اوکراینی‌ها دستور داد سلاح‌های خود را زمین بگذارند، و به سایر کشورها هشدار داد که از این کار خودداری کنند. مداخله کردن.

همانطور که خبرنگاران به طور زنده از کیف گزارش دادند، انفجارهای مهیبی در پس زمینه شنیده می‌شد. سی ان ان به نقل از «مشاور وزارت کشور اوکراین» گزارش داد که این انفجارها ناشی از حملات موشکی روسیه بوده است. گزارش‌هایی از حملات روسیه به نقاط دیگر از طریق زمین و دریا، از جمله از سوی رویترز و مقامات امریکایی، منتشر شد. ویدئوهایی به سرعت در رسانه‌های اجتماعی دست به‌دست شد که ادعا می‌کرد انفجارهای خارکف را نشان می‌دهد.

دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در ساعت ۲۲: ۵۸ به وقت شرقی در توییتی نوشت: «پوتین به تازگی یک تهاجم تمام عیار به اوکراین را آغاز کرده است.» شهرهای آرام اوکراین تحت حملات هستند. این یک جنگ تمام عیار است. اوکراین از خود دفاع خواهد کرد و پیروز خواهد شد. جهان می‌تواند و باید جلوی پوتین را بگیرد. موقع عمل الان است."

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: