بررسی روند تولید و مصرف بنزین نشان می‌دهد، به زودی مصرف بنزین در داخل کشور از مجموع تولید پالایشگاه‌های کشور پیشی خواهد گرفت و ایران در آستانه خروج از جمع صادرکنندگان بنزین و بازگشت به عصر واردات بنزین است (تصویر 1).

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در گزارشی عنوان کرده است: با ایمنی ایجاد شده در کشور ناشی از واکسیناسیون، مجدد عقربه مصرف بنزین نه تنها به زمان پیش از کرونا بازگشت، بلکه با تحقق یک پیش‌‎بینی قریب الوقوع، دامنه (و نه میانگین) سوزاندن بنزین در باک خودروها تا یک ماه دیگر به 120 میلیون لیتر نیز خواهد رسید. امری که می‌تواند گمانه‌زنی برای واردات بنزین را شدیدتر کند.

بنزین

اما ظاهرا منفی شدن تراز فرآورده‌های نفتی در سال‌های آینده تنها محدود به بنزین نیست و در این بین حتی وضعیت تراز گازوئیل کشور بحرانی‌تر به نظر می‌رسد تا جایی که چندی پیش خبر واردات چندین محموله گازوئیل به ایران در فضای رسانه‌ای کشور مطرح شد.

*حاشیه اطمینان شکننده در تامین بنزین و گازوئیل کشور

البته منفی شدن تراز فرآورده‌های نفتی در ایران فعلا به صورت مقطعی و در چند روز با پیک مصرف اتفاق می‌افتد و در حال حاضر میانگین مصرف بنزین و گاز نسبت به رقم تولید حاشیه اطمینان مناسبی دارد. ضروری است وزارت نفت از این حاشیه اطمینان شکننده برای برنامه‌ریزی و پایداری در امنیت سوخت کشور در سال‌های آتی استفاده کند.

به نظر می‌رسد بی‌توجهی نسبت به احداث پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها در سال‌های اخیر متناسب با رشد نیاز بازار مصرف سوخت در داخل کشور، منجر به واردات گازوئیل طی دو ماه گذشته شده است، موضوعی که دیر یا زود به واردات بنزین نیز تعمیم داده خواهد شد. تداوم استفاده از ابزار واردات برای رفع کمبود سوخت، در بلندمدت علاوه بر ارزبری قابل‌توجه منجر به تضعیف استقلال سیاسی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: