سفرهای جاده‌ای مردم در هفته‌ای که گذشت در شرایطی که هر روز شاهد بیشتر شدن تعداد شهرهای قرمز کرونایی و جولان ویروس امیکرون در کشور بودیم، تغییر محسوسی را نسبت به هفته‌ قبل از آن تجربه کرد.

سفرهای نوروزی

چرا که بر اساس تازه‌ترین  آمارهای منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ششم تا ۱۲ اسفند ماه، به صورت متوسط یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۵۱۳  وسیله نقلیه در هر روز در محورهای مواصلاتی کشور تردد کردند که نسبت به هفته قبل از آن افزایش ۱۰ درصدی را تجربه کرد و در قیاس با به هفته مشابه سال گذشته رشد  چهار درصدی داشت.

سفرهای نوروزی

همچنین در این بازه زمانی بیش از هشت میلیون و ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه با پلاک یکتا تردد کردند که گرچه آمارها نسبت به هفته قبل از نظر تعداد پلاک‌های یکتا با کاهش قابل توجهی نسبت به هفته قبل از این بررسی همراه بود اما تعداد تردد و سفر همین تعداد خودرو نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است. همچنین مانند هفته‌های گذشته خودروهای شخصی با پلاک استان‌های تهران و البرز با سهمی بیش از ۲۵ درصدی در صدر قرار دارند.  

تردد ورود و خروج و سفرهای جاده‌ای مردم با خودروهای شخصی‌شان در همه استان‌های کشور با افزایش مواجه شده و در استان‌های خوزستان با ۴۹ درصد، گیلان با ۴۴ درصد و مازندران با ۳۴ درصد بیشترین افزایش را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: