ریما رامین فر بازیگر پایتخت. ریما رامین فر به تازگی نقش خود در یک فیلم سینمایی را به اتمام رسانده است. همسر ریما رامین فر امیر جعفری است و زندگی بسیار خوبی دارند. ریما رامین‌فر (زادهٔ ۵ فروردین ۱۳۴۹) بازیگر و نویسندهٔ اهل ایران است. ریما رامین‌فر در سال ۱۳۶۹ دیپلم گرفت و در رشتهٔ گرافیک توانست به دانشگاه راه بیابد

ریما رامین فر در سال 1349 در تهران متولد شد. او فارغ التحصیل مقطع کارشناسی نمایش و کارشناسی ارشد کارگردانی میباشد. از ابتدای جوانی دوست داشت در یک رشته هنری مثل تئاتر یا تلویزیون یا دانشکده صدا و سیما فعالیت کند.

واکنش امیر جعفری به پست محسن تنابنده درباره نحوه صدا زدن زن و شوهر در خانه

محسن تنابنده پستی در صفحه ی اینستاگرامش منتشر کرد که با استقبال کاربران این شبکه اجتماعی رو به رو شد.

تنابنده بازیگر سریال «پایتخت» در واکنشی طنز آمیز به ماجرای نحوه ی صدا زدن زن و شوهر در خانه عکسی منتشر کرد که او و ریما رامین را در نقش «نقی معمولی» و «هما سعادت» در نمایی از این سریال نشان می داد.

تنابنده در شرح این عکس از زبان این دو شخصیت نوشت:

«هما: نقی

نقی: نقی نه، دیگه تو خونه هم باید بگی آقای معمولی

هما: من میگم نقی، بذار زندگی کنیم حتی به غلط»

این پست محسن تنابنده اما واکنش امیر جعفری، همسر ریما رامین فر را نیز به دنبال داشت.

امیر جعفری نیز با کامنتی طنز آمیز در پاسخ به این پست نوشت:

«من خودم اسمشو با چهار رقم آخر کد ملی صدا میکنم»

این کامنت امیر جعفری نیز با استقبال کاربران مواجه شد و لایک زیادی دریافت کرد.

ریما رامین فر

در یکی از قسمت های ابتدایی فصل ششم پایتخت که در نوروز سال ۹۹ از تلویزیون پخش شد، نقی معمولی که اخیراً از سفر حج بازگشته در حالی که روی تختخوابی دونفره دراز کشیده با همسرش هما که به تازگی به عنوان گوینده ی خبر در صدا و سیما مشغول کار شده ، گپ می‌ زند. در این صحنه نقی از هما می‌ خواهد در یکی از بخش‌ های خبری به بازگشت او از سفر حج اشاره کند. این گفتگوی طنز، به دلیل اینکه در اتاق خواب و روی تختخواب دونفره انجام شد، واکنش هایی را در پی داشت.

به دنبال این واکنش ها محسن تنابنده تصویری از این سکانس جنجالی را به همراه چند ایموجی قلب و بوسه در اینستاگرام خود منتشر کرد. این پست تنابنده البته با واکنش امیر جعفری رو به رو شد و او در کامنتی با یک ایموجی گل به همبازی همسرش در سریال پایتخت پاسخ داد. اما ماجرا به اینجا هم ختم نشد.

ریما رامین فر

برخی شروع به تفسیر پست محسن تنابنده کردند و حتی جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز در توییتی به این پست واکنش نشان داد.

محبی در توییتر خود نوشت:

«تنابنده در صفحه خود عکس از سریال پایتخت را به اشتراک گذاشته و زیر آن چند قلب و بوسه.

تصویری که روی تختخواب دو نفره ی زن و شوهری است. در کامنت شوهر واقعی خانم بازیگر، گل تقدیم آقای تنابنده کرده. به نظرم این گل معنایی جز فحش ندارد. چون مرد ایرانی نمی تواند نسبت به همسر خود اینقدر بی غیرت باشد.»

ریما رامین فر با امیر جعفری بازیگر ازدواج کرده و یک پسر به نام آیین دارد.

اولین نمایشنامه که نوشت نمایشنامه پس تا فردا بود که این نمایش در جشنواره تئاتر فجر اجرا شد و جایزه سوم نمایشنامه نویسی را گرفت البته در این نمایشنامه خودش هم بازی می کرد. در سال 80 در یک دقیقه سکوت بازی کرد و جایزه دوم بازیگری جشنواره تئاتر فجر را گرفت و در نمایش زمزمه مردگان هم جایزه اول بازیگری جشنواره تئاتر فجر را کسب کرد.

او در سریال بدون شرح نویسنده بود و در سریال من یک مستاجرم در کنار همسرش به بازیگری پرداخت. همچنین در قسمتهایی از مجموعه کمربندها را ببندیم هم بازی کرد.

ریما رامین فر از سال 1371 در رشته تئاتر وارد دانشگاه شد. اولین کار حرفه ای اش نمایش شب به خیر مادر نوشته مارشا نورمن و به کارگردانی حامد محمدطاهر بود که در سال 75 در تئاتر شهر به روی صحنه آمد. و از همان سال به بعد به صورت پیاپی یا در تئاتر بازی کرد یا کارگردانی کرد یا نمایشنامه نویسی. از جمله کارهایش از زمستان، 66 رقص کاغذ پاره ها، پس تا فردا، دل سگ، یک دقیقه سکوت، همان همیشگی و زمزمه مردگان را می توان نام برد.

شاید بتوان گفت عاملی که باعث جلوه و درخشش کار رامین فر شد حضور وی در جلو دوربین سیروس مقدم و همکاری با عوامل سریال پایتخت است. هم بازی شدن وی با محسن تنابنده بسیار در ذهن ها ماندگار شد.

ریما رامین فر

بازی در نقشی به نام هما که همسر یک فرد گچ کار است و حوادث پیش روی آنها یک سیر دراماتیک در بیننده اغوا کرد که این اوج هنر ایشان را در ارائه حس بازیگری می رساند.

سینمایی های ریما رامین فر

چهل و هفت ( 1396)

سوفی و دیوانه (1395)

ابد و یک روز (1394)

زاپاس (1394)

فصل نرگس (1394)

مرگ ماهی (1393)

سیزده (1391)

قصه ها (1390)

یه حبه قند (1389)

شیرین (1386)

رفیق بد (1386)

نان، عشق و موتور 1000 (1380)

ریما رامین فر

مجموعه های تلویزیونی های ریما رامین فر

پایتخت 6 (سیروس مقدم، 1399)

پایتخت 5 (سیروس مقدم، 1397)

پایتخت 4 (سیروس مقدم، 1394)

پایتخت 3 (سیروس مقدم، 1393)

پایتخت 2 (سیروس مقدم، 1392)

چک برگشتی (سیروس مقدم، 1391)

پایتخت 1 (سیروس مقدم، 1390)

من یک مستاجرم (پریسا بخت آور، 1382)

تئاترهای ریما رامین فر

اینجا کجاست (شیوا مسعودی، 1392)

رومولوس کبیر (نادر برهان مرند، 1388)

غریبه ای در خانه (دل آرا نوشین، 1388)

کابوس های پیرود بازنشسته خائن ترسو (نادر برهان مرند، 1387)

شب بخیر مادر (محمد یعقوبی، 1376)

مرگ دستفروش (نادر برهانی مرند، 1385)

زمزمه مردگان (سیامک احصائی، 1381)

می رم روزنامه بخرم (رحیم نوروزی، 1381)

همان همیشگی (رامین فر، 1380)

دل سگ (محمد یعقوبی، 1379)

یک دقیقه سکوت (محمد یعقوبی، 1379)

پس تا فردا (محمد یعقوبی، 1379)

رقص کاغذ پاره ها (محمد یعقوبی، 1378)

زمستان 66 (محمد یعقوبی، 1377)

ریما رامین فر

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با اشاره به سختی های همکاری با پروژه پایتخت ، خاطرنشان کرد:50 روز دوری از خانواده بی نهایت سخت است. زمانی که یک بازیگر مجرد است دور بودن از خانواده برایش آسان تر است و وقتی هم که ازدواج می کند باز هم قابل تحمل است، اما وقتی مادر می شوی دوری از خانواده در مدت زمان زیاد واقعا کابوس است و من این را واقعا حس کردم؛ حتی از زمانی هم که وارد تهران شدیم باز هم خیلی کم خانواده هایمان را می بینیم.

وی افزود:هر کاری برای خودش سختی دارد، اما باید بگویم پایتخت واقعا طاقت فرسا بود، اما با تمام این سختی ها همه عوامل چه آنهایی که پشت دوربین بودند و چه ما بازیگرانی که مقابل دوربین هستیم عاشقانه کار می کنیم، چرا که «پایتخت» واقعا برایمان عزیز است، فقط آرزو می کنم رنج و سختی همه ما در نهایت به خوشی و خنده مردم عزیزمان تبدیل شود تا خستگی مان در بیاید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: