در روزهای گذشته شاهد بالا و پایین رفتن قیمت دلار بودیم.  قیمت دلار در 2روز گذشته کاملا مشخص بود، ولی مجددا قیمت دلار دچار نواساناتی شد و کانال عوض کرد. بنابراین باید دید در روزهای آینده قیمت دلار چگونه خواهد شد. دیشب تغییر قیمت دلار موجب سردرگمی معامله گران شد.

آخرین نرخ دلار در بازار متشکل

دلار در بازار متشکل امروز با افزایش ۰.۵۷ درصدی، از ۲۴,۲۰۰ (بیست و چهار هزار و دویست ) تومان به ۲۴,۳۴۰ (بیست و چهار هزار و سیصد و چهل ) تومان رسید.

قیمت دلار

 قیمت دلار روز گذشته بر مدار کاهش قرار گرفت و تا زیر مرز 25 هزار و 500 تومان عقب نشینی کرد و در ساعات پایانی معاملات با 430 تومان کاهش با  25 هزار و 420 تومان معامله شد. همزمان با کاهش قیمت دلار ، نرخ حواله درهم نیز در سراشیبی قرار گرفت و کانال7 هزار تومان را از دست داد.

سیگنال جدید آمریکا به بازار  ارز

برخی از تحلیگران بازار ارز ایران معتقدند با افزایش تنش ها بین روسیه و اکراین و افزایش چشمگیر قیمت نفت، دولت ایالات متحده به دنبال دادن امتیازات بیشتر به ایران درباره مذاکرات هسته ای است. از طرفی هم رایزنی مقامات آمریکایی با کشور روسیه می تواند حکایت از نزدیک شدن آمریکا  به کشورهای دوست روسیه  داشته  باشد .

به باور معامله گران بازار ارز تهران  در صورت ادامه تثبیت دلار زیر محدوده 25 هزار و 500 ،‌ سرعت حرکت به سوی مرز 25 هزار تومانی بیشتر می شود . با این حال،‌ اگر دلار  به بالای مرز 26 هزار تومان برگردد،‌ خریدها در بازار بیشتر خواهد شد.

اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز 16 اسفند 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟ 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی  شب گذشته با 6 هزار و 960 تومان معامله شد که نسبت به قیمت معاملات نقدی روز یکشنبه 10 تومان  رشد  کرده بود.  بنابراین از مسیر قیمت درهم ، نرخ دلار  امروز صعودی  است. 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی دیشب بر روی 25 هزار و 600 قرار  گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی شنبه شب 100 تومان پایین رفته بود. قیمت دلار در معاملات پشت خطی  شنبه  شب بر روی 25 هزار 700 تومان قرار داشت. 

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات دیشب با 24 هزار و 800 تومان معامله شد که نسبت به قیمت شنبه شب 160 تومان کاهش را نشان می دهد.  شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار  بر روی  24 هزار و 960 تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال   کاهش قیمت دلار  رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه 16 اسفند پایین می رود. 

همچنین دلار هرات با بیش از ۱۵۰تومان کاهش نسبت به روز گذشته، ۲۴هزار و ۸۲۰تومان قیمت خورده است.

 احتمال تعویق افتادن توافق برجام در بازار ارز

روز گذشته رافائل گروسی پس از سفر یک روزه‌اش به تهران در نشستی خبری در وین گفت من با وزیرخارجه ایران گفت‌وگوی موفقی داشتم و فکر می‌کنم او قصد دارد برای انجام مذاکرات پایانی به وین سفر کند. 

با این حال بیانیه تهران و آژانس باعث ترس در بازار ارز شده و برخی از معامله گران معتقدند که این  موضوع  می‌تواند به معنای به تعویق افتادن توافق برجام تا پایان سال جاری باشد. 

اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز 15 اسفند 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟ 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی  روز گذشته از مرز 7 هزار تومان سقوط کرد  و در معاملات شبانه  با 6 هزار و 970 تومان معامله شد که نسبت به قیمت معاملات نقدی روز شنبه 50 تومان  افت کرده بود.  بنابراین از مسیر قیمت درهم ، نرخ دلار  امروز نزولی است. 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی دیشب بر روی 25 هزار و 700تومان قرار  گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی جمعه شب 500 تومان ریزش کرده بود.  قیمت دلار در معاملات پشت خطی  جمعه شب بر روی 26 هزار و200 تومان قرار داشت. 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: