قیمت طلا / قیمت طلا در چند روز اخیر بالا رفت. افزایش قیمت طلا باعث کم رونق شدن بازار طلا شد. قیمت طلا در  ماه گذشته اندکی کاهشی شده بود. جدیدترین قیمت طلای 18 عیار و 24 عیار را با هم در سایت مه شو می خوانیم.

هر دلار آمریکا امروز در صرافی بانکی به قیمت ۲۷ هزار و ۷۵۷ تومان به فروش می‌رسد و هر یورو نیز به قیمت ۲۸ هزار و ۷۲۸ تومان معامله می‌شود.

قیمت هر مثقال طلا امروز با افزایش ۹ هزار تومانی به ۵ میلیون و ۸۷۹ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۳۵۷ هزار تومان قیمت خورده است.

در بازار فلزات گرانبها، هر قطعه سکه امامی با افزایش ۷۷ هزار تومانی، ۱۴ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان رسیده است.

قیمت انواع ارز و سکه و طلا را در روز چهارشنبه، پنجم مردادماه ۱۴۰۱ را مشاهده می‌کنید:

دلار (در صرافی بانکی)

۲۷ هزار و ۷۵۷ تومان

یورو

۲۸ هزار و ۷۲۸ تومان

سکه تمام بهار آزادی

۱۴ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان

سکه امامی

۱۴ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

نیم سکه

۸ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

ربع سکه

۵ میلیون و ۲۴۳ هزار تومان

سکه گرمی

۳ میلیون و ۶۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار

یک میلیون و ۳۵۷ هزار تومان

هر گرم طلای ٢۴ عیار

یک میلیون و ۸۱۰ هزار تومان

هر مثقال طلا

۵ میلیون و ۸۷۹ هزار تومان

هر انس طلا

۱.۷۱۹.۶۹ دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

قیمت‌ طلا، امروز با وجود روند افزایشی اونس جهانی، کاهشی بود. به نظر می‌رسد اقدام بازارساز در کنترل قیمت دلار، تاثیر خود را بر این بازارها نیز گذاشته باشد. اما به اعتقاد یک کارشناس بازارهای مالی، احتمالا طلا و سکه در میان‌مدت از بازار جهانی پیروی کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در بازار طلا نوساناتی وجود داشت و روند بازار عمدتا کاهشی بود. این روزها، هر چند قیمت انس جهانی با سقف خود فاصله زیادی دارد اما روند قیمتی آن در مجموع افزایشی است. با وجود این، به نظر می‌رسد اقدامات بازارساز در کنترل قیمت دلار، تاثیر خود را بر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه داخلی نیز گذاشته باشد. البته علی طباطبائی، کارشناس بازارهای مالی، معتقد است، اگر اتفاق خاصی در بازار دلار رخ ندهد، قیمت طلا در میان‌مدت از نوسانات اونس پیروی می‌کند.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

بر اساس اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا امروز کاهشی بود. هر گرم طلای ۱۸ گرم در لحظه تنظیم این خبر یک میلیون و ۳۴۹ هزار و ۳۱۷ تومان داد و ستد می‌شود. نرخ طلا امروز به محدوده یک میلیون و ۳۴۵ هزار تومان نیز رسید.

سایت اتحادیه روز گذشته با اختلال مواجه بود اما بر اساس اعلام سایت شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت طلا دیروز هم روند کاهشی داشت و بعد از ظهر روز یکشنبه به یک میلیون و ۳۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده بود. در حالی که روز شنبه طلا در محدوده یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان هم معامله می‌‌شد.

قیمت سکه طرح جدید نیز امروز روند کاهشی داشت و اکنون به قیمت ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. ساعاتی پیش سکه تا ۱۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان نیز معامله می‌شد. در حالی که در روزهای گذشته، نرخ سکه در محدوده ۱۴ میلیون و ۹۲۷ هزار تا ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان نوسان داشت.

البته آنگونه که اقتصادنیوز گزارش داده: قیمت سکه امروز پس از اینکه تا ۱۴ میلیون ۷۵۰ هزار تومان پایین آمد، در نیمه ظهر برخلاف قیمت دلار و طلا افزایشی شد و به ۱۴ میایون و ۹۹۰ هزار تومان هم رسید.

در این میان، قیمت سکه طرح قدیم، امروز روند نزولی دارد و به ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

نرخ اونس جهانی نیز در لحظه تنظیم این خبر کاهشی است و با قیمت ۱۷۲۳٫۶۷ دلار معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت طلا

طباطبائی، کارشناس بازارهای مالی معتقد است دولت با اقدامات کنترلی در حال سرکوب قیمت دلار است اما این روند نهایتا تا دو الی سه ماه دیگر می‌تواند ادامه یابد.

او به تجارت‌نیوز می‌گوید: دولت قیمت دلار را در ماه‌های پیش رو با سرکوب قیمتی کنترل می‌کند. مشروط بر اینکه اتفاق خارق‌العاده‌ مثبت یا منفی در بحث مذاکرات وین رخ ندهد و همین شرایط مبهم ادامه یابد.

این کارشناس بازارهای مالی تاکید می‌کند: اما زمانی که بانک مرکزی دیگر منابع مالی کافی را در اختیار نداشته باشد، دلار به طرف سطوح بالاتر حرکت می‌کند.

طباطبائی در مورد قیمت طلا و سکه هم می‌گوید: قیمت جهانی طلا احتمالا تا اوایل سال ۲۰۲۳ که مصادف با اوایل دی سال جاری است، دیگر ریزش سنگینی را تجربه نکند. پیش‌بینی می‌شود طلا در میان‌مدت، به خاطر تعدیل نسبی سیاست‌های انقباضی آمریکا، صعود مجددی را تجربه کند. اما در درازمدت روند طلای جهانی احتمالا نزولی خواهد بود.

او بیان می‌کند: اگر اتفاق عجیبی در بازار ارز کشور رخ ندهد و سیاست کنترل قیمتی ادامه یابد، احتمالا در میان‌مدت طلای داخلی نیز از نوسانات اونس پیروی می‌کند. به گونه‌ای که پس از ریزشی اندک، به صورت موقت در چند ماه آینده روند صعودی به خود بگیرد. اما در صورتی که اخبار منفی از مذاکرات، قیمت دلار را صعودی کند، سناریو ممکن است به صورت کامل عوض شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: