رتبه بندی معلمان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح  رتبه‌ بندی معلمان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی معلمان  یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی معلمان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت. 

صادق ستاری‌فرد امروز(16 فروردین) در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به آخرین خبرها از اجرای طرح رتبه‌بندی معلم‌ها، اظهار کرد: آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلم ها در دست تدوین است و ظرف یکی دو روز آینده در اختیار هیئت وزیران قرار خواهد گرفت تا در اولین فرصت و کوتاهترین زمان زمینه اجرایی شدن این قانون فراهم شود.

ستاری‌فرد با بیان اینکه اعتبار بسیار خوبی برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلم‌ها در قانون بودجه پیش‌بینی شده، یادآور شد: امسال حدود 38 هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه بندی معلم‌ها پیش‌بینی شده و وزارت آموزش و پرورش به طور جدی به دنبال اجرای این قانون است.

استقبال بسیار خوب دانش‌آموزان از حضوری شدن مدارس

 معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به حضوری شدن مدارس از روز گذشته(14 فروردین)، و با بیان اینکه دیروز و امروز شاهد استقبال دانش‌آموزان از حضوری شدن مدارس بودیم، افزود: شور و نشاط در فضای اجتماعی و فرهنگی کشور ایجاد شده و حضور دانش آموزان خون تازه ای در نظام تعلیم و تربیت جاری کرده است.

وی با قدردانی از همراهی رسانه ها و اعتماد خانواده‌ها به نهاد مدرسه در فرآیند حضوری شدن مدارس، ادامه داد: دانش‌آموزان استقبال بسیار خوبی از حضوری شدن مدارس داشته‌اند.

ستاری‌فرد ادامه داد: استقبال دانش‌آموزان برای ما ارزشمند است و امیدواریم با حضور دانش‌آموزان در مدارس زمینه تعلیم و تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان فراهم شود.

ستاری‌فرد از تربیت تمام ساحتی به عنوان سیاست اول آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول بنیادین یاد کرد و افزود: تربیت تمام ساحتی دانش آموزان الزاماتی دارد که از جمله آن می توان به داشتن معلم، محتوا، زیرساخت و فضای تمام ساحتی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در تربیت تمام ساحتی معلم صرفا انتقال‌دهنده علوم نیست بلکه همه معلمین باید مربی باشند، گفت: در تربیت تمام ساحتی مدرسه کانون تربیتی و کانون پیشرفت محله است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و آموزش و پرورش در ادامه اشاره ای هم به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین" داشت و افزود: رهگذر و نقطه آغازین تحقق شعار سال مدرسه است، چراکه مدرسه در تحقق شعار سال هم پیشرو است و هم پیشران.

وی با اشاره به سیاست آموزش و پرورش برای اجرای شعار "یک مهارت برای هر دانش‌آموز" ، تاکید کرد: مدرسه می تواند کانون کارآفرینی و اشتغال باشد و در توسعه و بسط ارزش کار و کارآفرینی در جامعه تاثیرگذار باشد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در ادامه اشاره‌ای هم به عیدی 18.5 میلیارد تومانی وزارت اموزش و پرورش به دانش آموزان کرمانشاه در پایان سال گذشته داشت و گفت: در هفته پایانی سال 18.5 میلیارد تومان برای ایجاد فضاهای ورزشی درون مدرسه ای به استان اختصاص پیدا کرد که تاکنون 15 میلیارد تومان آن تخصیص یافته و امیدواریم مابقی آن که امروز آن را به 20 میلیارد تومان افزایش دادیم، نیز تخصیص یابد.

ستاری‌فرد با اشاره به برنامه جدی وزارت آموزش و پرورش برای میزبانی مسابقات  کشورهای حوزه مقاومت در رشته های ورزشی دانش آموزی در سال جاری، گفت: استان کرمانشاه ظرفیت میزبانی برگزاری این مسابقات را دارد.

وی اشاره ای هم به برنامه های مدیرکل جدید آموزش و پرورش کرمانشاه داشت و ابراز امیدواری کرد، اجرای این برنامه‌ها زمینه ساز تحول در آموزش و پرورش استان شود.

محمد وحیدی با اشاره به تصویب و ابلاغ قانون رتبه بندی حقوق معلمان٬ اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را برای تصویب تصویب لایحه رتبه بندی معلمان انجام داد و امید است وزارت آموزش و پرورش هرچه سریع‌تر نسبت به تدوین آئین نامه اجرایی آن اقدام نماید تا فرهنگیان عزیز بتوانند از امتیاز رتبه بندی برخوردار شوند.

وی در ادامه با درخواست تسریع در صدور احکام معلمان جدیدالاستخدام و تبدیل وضعیت شده٬ افزود: تسریع در صدور احکام معلمان جدیدالاستخدام و صدور احکام تبدیل وضعیت شده کمک بزرگی به تعلیم و تربیت کشور و تدوین سند سالانه در وزارت آموزش و پرورش است که باعث ارتقاء سطح کیفی سواد آموزی دانش آموزان و همچنین پیمودن صحیح راه در کوتاه مدت می‌شود.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌ها برای بازگشایی مدارس٬ گفت: بررسی و ارزیابی از روند بازگشایی مدارس و آموزش حضوری در تمامی مقاطع تحصیلی یکی از موضوعاتی است که امروز باید مورد توجه وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد.

وحیدی در پایان به سفر قریب الوقوع رییس جمهور به خراسان شمالی اشاره و افزود: انتظار می‌رود در سفر هیات دولت به استان خراسان شمالی پروژه‌های نیمه ساخت آموزش و پرورش استان مورد توجه ویژه قرار بگیرد و اعتبارات مناسبی برای تسریع در اتمام پروژه‌های استان در نظر گرفته بشود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: