استاد محمدرضا کریمی از پیشکسوتان خوشنام خرم‌آباد لرستان، و از آخرین شاگردان مکتب تنبک‌نوازی مرحوم استاد «حسین تهرانی» که ۵ دهه در عرصه موسیقی لرستان فعالیت داشت و در کنسرت‌های متعدد داخلی و خارجی، موسیقی و فرهنگ لرستان را به مخاطبین عرضه کرد، در ۶۹ سالگی درگذشت.

مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم محمدرضا کریمی امروز پنج‌شنبه در استان لرستان، شهرستان خرم‌آباد برگزار خواهد شد و در قطعه هنرمندان قبرستان صالحین روی در نقاب خاک خواهد کشید.

«محمدرضا کریمی مدرس و نوازنده تنبک، متولد ۱۳۳۲، یکم خرداد ۱۳۵۲ به استخدام اداره کل فرهنگ و هنر درآمد. او عضو گروه موسیقی اداره کل فرهنگ و هنر فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و مدرس تنبک بود.

drgdhsht_59

صدای تنبک او در نوارهای کاست موسیقی «سوار»، سفیدکوه»، «یافته»، «کوچ»، «آرزو»، «آئینه اشک»،، «سفره دل»، «نسیم دل»، و «همدنگ»، ماندگار شد. او در جشنواره‌ها و رویدادهای برجسته موسیقی جوایز متعددی دریافت.

این هنرمند در سال ۱۳۵۰ نت‌خوانی و تنبک‌نوازی را به صورت حرفه‌ای نزد مرحوم استاد حسین تهرانی فرا گرفت. نخستین کار او با عنوان «چشمان قشنگ» با صدای زنده‌یاد «رضا سقایی» خواننده اسطوره‌ای لرستان به صورت صفحه در تهران ضبط شد.

استاد فرج علیپور، مرحوم حشمت‌اله رشیدی، محمد میرزاوند، ایرج رحمانپور، بهمن اسکینی، غلام سبزعلی، علی‌حسین شمسی، فضل‌الله صفاری و… از جمله خوانندگانی بوده‌اند که محمدرضا کریمی با آن‌ها در پروژه‌های مختلف موسیقی همکاری کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: