یزدی مهر، مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: در جلسه اضطرار آلودگی هوا دستگاه های مختلف نظرات کارشناسی خود را ارائه خواهند کرد و احتمال تعطیلی در استان تهران وجود خواهد داشت.  

طبق گزارش باشگاه خبرنگاران،، وی گفت: براساس اعلام سازمان هواشناسی وضعیت نارنجی در تهران به وجود آمده و ما از شهروندان تهرانی و مخصوصا گروه های حساس می خواهیم تا امروز و فردا از منزل خارج نشوند. 

به دلیل شرایط نامساعد هوا جلسه فوری اضطرار آلودگی هوا به ریاست استاندار تهران و دستگاه های مختلف برگزار خواهد شد.

احتمال مجازی شدن آموزش مدارس تهران و استان‌های درگیر با گرد و خاک در روز شنبه  

شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا وزارت بهداشت گفت: مناطق غربی و شمال غربی کشور از جمله استان‌های تهران، البرز، خوزستان، کردستان، لرستان، کرمانشاه و بخشی از استان گیلان با  پدیده گرد و خاک مواجه هستند. 

پبشنهاد وزارت بهداشت این است که مدارس در مناطق درگیر با پدیده گرد و خاک فردا مجازی برگزار و فعالیت ورزشی برای همه تعطیل شود زیرا گرد و خاک فردا هم ادامه خواهد داشت البته شدت آن کمتر خواهد بود.

توصیه این است که افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی و سالمندان و کودکان از منزل خارج نشوند و افراد دیگر هم از حضور در محیط باز تا حد امکان خودداری کنند.

با نظر استانداری و اداره کل محیط زیست تهران و سایر استان‌ها جلسه کمیته اضطرار تشکیل خواهد شد.

 معاون عمرانی استانداری تهران:

در جلسه عصر امروز آخرین وضعیت آلودگی هوا بررسی و در مورد تعطیلی مدارس و ادارات تصمیم‎گیری می‌شود.

هم اکنون وضعیت خطرناک برای همه گروه‎های سنی است و در این شرایط احتمال تعطیلی مدارس و ادارات وجود دارد.

در شرایط فعلی هرگونه تردد برای تمامی گروه‎های سنی به ویژه کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری قلبی و ریوی خطرناک است و از شهروندان می خواهیم در این شرایط از تردد در فضای باز خودداری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: