قیمت تیبا EX  مدل ۱۴۰۰ به ۱۹۵ میلیون تومان در بازار خودروی کشور رسید.

مشخصات فنی تیبا EX

تیبا هاچ‌بک یا همان تیبا ۲، محصول سال ۱۳۹۲ است؛ یعنی همان سالی که پرایدهای یورو۴ به بازار آمدند. این هاچ‌بک ایرانی برخلاف مدل صندوقدارش تنها دو تیپ SX و EX داشت که تیپ SX  آن در سال ۱۳۹۶ کنار گذاشته شد.

تیبا هاچ‌بک نسبت به سایپا ۱۱۱، پیشرانه قدرتمندتر، ضرایب متفاوت جعبه‌دنده و ترمزهای قوی‌تری دارد و در مجموع نیز محصول خوش‌فرم‌تری است. همچنین بکارگیری فولاد با ضخامت بالا، درهای تقویت شده و ستون‌های دوجداره باعث شد تا تیبا هاچ‌بک، اندکی ایمن‌تر از ۱۱۱ باشد. عدم تامین گسترده قطعات یدکی، موضوعی است که هنوز خیال برخی مشتریان تیبا هاچ‌بک، از بابتش راحت نیست.

سایپا همچنین از بهار ۹۹ عرضه تیبا پلاس را شروع کرد؛ خودرویی که هم امکاناتش بیشتر از تیبا EX  بود و هم ظاهرش اندکی با آن فرق میکرد. در قسمت آپشن‌ها، تیبا پلاس به سنسور عقب و مولتی مدیا (با مانیتور و دوربین عقب) مجهز شد.

در قسمت ظاهری نیز اضافه شدن باربند، شیشه های دودی عقب، سپر دو رنگ جلو و عقب، رینگ جدید، جلوپنجره با قاب استیل، آینه های جانبی طرح کوییک، حذف زه روی درب‌ها، روکش چرم صندلی و نهایتا زیرپایی و کفپوش صندوق سه بعدی از مهم‌ترین تغییرات تیبا پلاس هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: