رضویان عضو انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند و انجمن مدیران تولید خانه سینما بود. وی روز پنجم اردیبهشت ماه در بیمارستان امام خمینی درگذشت.

سعید-رضویان

​سید سعید رضویان تهیه کننده سینما و تلویزیون متولد سال ۱۳۴۳ در همدان بود که در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ درگذشت. او از از تهیه کنندگان سینمای کشورمان و عضو انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند اهل ایران بود. از همسر و فرزندان و زندگی خصوصی ایشان خبری منتشر نشده است

امیر شهاب رضویان کارگردان معروف، از بستگان این هنرمند کشورمان است. مرحوم رضویان از اهلی هنر و هنرمندان همدانی بودند و در مدت فعالیت هنری خود چندین فیلم و سریال را تهیه کنندگی کرده و مستند سازی نیز از دیگر آثار هنری او در سینما محسوب می شود.

سوابق هنری سید سعید رضویان

مرحوم سید سعید رضویان فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۶۸ در موسسه گل آقا به عنوان مدیر فنی آغاز کرد و با زنده یاد کیومرث صابری فومنی از انتشار اولین شماره نشریه طنز گل آقا همکاری داشت، وی درسال ۱۳۷۱ در تاسیس شرکت فیلمسازی و  پژوهش های سینمایی هیلاج مشارکت داشت و فیلم های سینمایی تهران ساعت هفت صبح ۱۳۸۱، مینای شهر خاموش ۱۳۸۵، تابستان عزیز ۱۳۸۸، سفر زمان ۱۳۹۲، مکان ۱۳۹۵ و ده ها فیلم مستند و کوتاه را تهیه کرد.

او در سال ۱۳۸۶ فیلم دریای پارس به عنوان تدوینگر فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند.

وی علاوه‌بر تدوینگر به‌عنوان بازیگر و مجری طرح نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر سیدسعید رضویان در حرفه‌ی بازیگر، فیلم تهران ساعت ۷ صبح و مجری طرح، فیلم مینای شهر خاموش است.

علت درگذشت سید سعید رضویان

زنده یاد رضویان عضو انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند و انجمن مدیران تولید خانه سینما بود که روز ۵ اردیبهشت ماه در بیمارستان امام خمینی درگذشت.

گفتنی است که مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری این هنرمند با اخلاق و بی حاشیه کشورمان روز چهارشنبه ۷ اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح در محل سالن های مجتمع عروجیان، بهشت زهرای تهران برگزار می شود

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: