یارانه معیشتی فروردین روز چهارشنبه 10 فروردین ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز  شد. یارانه معیشتی همانند دوره های قبل پرداخت شد. یارانه معیشتی برای هر نفر 55 هزارتومان پرداخت می شود. آخرین اخبار از یارانه معیشتی در سال جدید را با هم می خوانیم.

صادق ستاری‌فرد معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح بسته امنیت غذایی دانش‌آموزان مناطق محروم و حاشیه شهرها (باغ دانش‌آموزان) خبر داد و اظهار کرد: اجرای پایلوت این طرح احتمالا بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه جزئیات این طرح در آینده نزدیک اعلام می‌شود، ادامه داد: پیش‌بینی کردیم طرح باغ دانش‌آموزان از مهر ماه سال 1401 برای حداقل 4 میلیون دانش‌آموز اجرا شود.

ستاری‌فرد با بیان اینکه در تلاش هستیم این طرح به صورت مشارکتی اجرا شود و امیدواریم سایر دستگاه‌ها به ما کمک کنند، افزود: برای اجرای طرح باغ دانش‌آموزان حدود 1100 میلیارد تومان در قانون بودجه پیش‌بینی شده است.

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور، در این مرحله از واریز به خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان پرداخت می‌شود.

«هفدهمین قسط» از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی در این ماه، از حساب سرپرستان خانواده‌هایی که این وام را دریافت نموده اند، کسر خواهد شد./باشگاه خبرنگاران

شب‌های لیالی قدر فرصت مغتنمی است تا خیرین و نیکوکاران از ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی حمایت کنند و این افراد می‌توانند به صورت حضوری و غیر حضوری در این امر مشارکت داشته باشند.

همزمان با شب‌های احیا ، کمیته امداد و بهزیستی با برنامه ریزی که انجام داده‌اند تلاش کرده‌اند تا این ایام به تعداد حامیان تحت پوشش خود برای حمایت از ایتام بیافزایند. بر همین اساس خیرین و نیکوکاران برای حمایت از ایتام تحت پوشش امداد می‌توانند به سایت کمیته امداد و در بخش طرح اکرام و محسنین وارد شده و در این طرح شرکت کنند.

طرح اکرام ایتام و محسنین طرح هایی هستند از سوی کمیته امداد با هدف ترویج و احیاء فرهنگ احسان و نیکوکاری و اکرام ایتام و نشر سنت‌های حسنه اسلامی ایجاد شده اند. طرح اکرام ایتام و طرح محسنین، از جمله طرح‌هایی هستند که کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می‌کند.

طرح «اکرام ایتام» مختص کودکانی است که پدر خود را از دست داده‌اند، در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص و ... اقدام می‌کنند. افراد حقیقی یا حقوقی که در این طرح «حامی» نامیده می‌شوند با مراجعه به کمیته امداد امام (ره) یا درگاه‌های الکترونیک و تکمیل فرم اعلام همکاری، آمادگی خود را جهت تحت حمایت گرفتن یک یا چند کودک یتیم اعلام می‌کنند. در طی مدت حمایت، مبالغ واریزی حامی مستقیم به حساب فرزندان معنوی تحت حمایت واریز می‌شود.

طرح «محسنین» مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند و یا آن که پدرشان در قید حیات است، اما به دلیل بیماری قادر به تامین معاش خانواده نیست. تشخیص نیازمند بودن این خانواده ها توسط کارشناسان کمیته امداد انجام می‌شود.

همچنین بنا بر اعلام  حبیب آسوده معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد هموطنان، خیرین و نیکوکاران می‌توانند با حضور در این پایگاه‌ها و همچنین ادارات امداد در سراسر کشور نسبت به انتخاب یتیم و همچنین واریز مبلغ به حساب این افراد اقدام کنند.

بر همین اساس نیز سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد گفت: به مناسبت شهادت ابوالایتام حضرت علی (ع) و با مساعدت بنیاد مستضعفان، مبلغ 500 هزار تومان به عنوان کمک معیشت به حساب ایتام تحت حمایت کمیته امداد واریز شد.

وی با بیان اینکه 145 هزار و 357 کودک یتیم نیازمند تحت حمایت کمیته امداد هستند، گفت: تمام این ایتام، کمک معیشت 500 هزار تومانی را دریافت کردند.

ئیس کمیته امداد با تقدیر از کمک‌های بنیاد مستضعفان به مددجویان این نهاد، خاطرنشان کرد: برای پرداخت این مبلغ به ایتام کمیته امداد، با دستور رئیس بنیاد مستضعفان، بیش از 726 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.

همچنین سیدمحمد جواد حسینی، مشاور رئیس در امور توسعه و نظارت بر برنامه‌های بهزیستی کشور از اجرای پویش «در محضر ولی‌نعمتان» همزمان با شب‌های قدر در مراکز تحت نظارت سراسر کشور در قالب برگزاری دورهمی و نشست‌های صمیمانه و برگزاری مراسم افطار با استفاده از ظرفیت گروه‌های مردمی و جهادی خبر داد و گفت: اولین نشست‌ صمیمانه از این پویش با حضور ریاست سازمان پنجشنبه شب 25 فروردین‌ماه در شهرستان بروجرد با هدف استفاده از ظرفیت گروه‌های مردمی و جهادی در خدمت‌رسانی به جامعه هدف بهزیستی برگزار شد.

خیرین و نیکوکاران برای حمایت از ایتام تحت پوشش بهزیستی نیز می‌توانند با مراجعه به سایت این سازمان و همچنین به صورت حضوری در ادارات بهزیستی اقدام به حمایت از ایتام کنند.

ساعت ۲۴ جمعه ۲۶ فروردین برای چهار دهک اول یارانه بگیر، به ازای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان یارانه نقدی واریز شد. به گفته امیدحاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نحوه تخصیص این یارانه را به اقشاری که به نوعی سود سهام عدالت دریافت نکرده اند واریز می‌کنند.

همچنین طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها، این یارانه به ۱۱ میلیون خانوار یعنی حدود ۳۲ میلیون نفر واریز شده است.

پیش از این دو دوره یارانه مناسبتی از جمله یارانه به مناسبت ۲۲ بهمن و نوروز بر همین معیار به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز شده بود که همین موضوع منجر به نارضایتی عده‌ای از یارانه بگیران شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص افزایش ۲۰ درصدی «مستمری» معیشتی مددجویان در سال جاری، اعلام کرد که میزان افزایش مستمری مراکز شبانه‌روزی منوط به مصوبه هیات وزیران است که سازمان طی هفته آینده پیشنهادات خود را در این راستا آماده و به هیات وزیران اعلام خواهد کرد.

مبالغ مستمری معیشتی مددجویان تحت پوشش برای خانواده یک نفره ماهانه به ۴۲۰ هزارتومان، خانواده دو نفره به ۶۰۰ هزار تومان، سه نفره به ۸۴۰ هزار تومان، چهار نفره به یک میلیون و ۸۰ هزار تومان و پنج نفره به یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: