قیمت خودرو امروز محصولات ایران خودرو اعلام شد. قیمت خودرو امروز دچار نوسانات زیادی شد. در جدول زیر قیمت خودرو امروز ایران خودرو را بخوانید  همچنین قیمت خودرو امروز نیز در برخی از خودروها تفاوت فاحشی را داشت که درادامه گزارش قیمت خودرو امروز را بررسی می کنیم.

در معاملات امروز قیمت پژو ۲۰۶ که خیال توقف ندارد باز هم با افزایش یک میلیون تومانی به ۳۱۰ میلیون تومان رسید. در مدل ۱۴۰۰ هم با یک میلیون تومان افزایش به ۲۹۸ میلیون تومان رسید. ۲۰۶ تیپ ۵ فول مدل  ۱۳۹۹ امروز همانند دیروز با ۲ میلیون افزایش ۳۵۴ میلیون تومان معامله شد.

پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما مدل ۱۴۰۱ بدون افزایش بود، ۴۱۵ میلیون تومان معامله شد. مدل ۱۴۰۰ این خودرو هم بدون تغییر در همان کانال ۴۰۰ میلیون تومانی ماند. نسخه اتوماتیک و مدل ۱۴۰۰ بدون تغییر ۵۸۰ میلیون تومان معامله شد.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۱، با دو میلیون افزایش ۳۸۲ میلیون تومان معامله می شود. این خودرو در مدل ۱۴۰۱ و با موتور XU۷ بدون افزایش ۳۱۲ میلیون تومان معامله شد.

پژو ۲۰۰۸ مدل ۱۳۹۹، با ۲۰ میلیون افزایش دیگر ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان معامله شد.

رانا پلاس هم در مدل ۱۴۰۱ بدون افزایش بود و ۲۹۹ میلیون تومان معامله شد و مدل ۱۴۰۰ این خودرو با ۲ میلیون افزایش ۲۸۹ میلیون تومان معامله شد.

سمند LX ساده هم در مدل ۱۴۰۰ با ۲ میلیون افزایش ۲۸۰ میلیون تومان معامله شد و در مدل ۱۴۰۱ هم با همین میزان افزایش ۲۹۱  میلیون تومان معامله شد. 

سورن پلاس هم با افزایش ۲ میلیون تومانی، ۳۵۵ میلیون تومان معامله شد.

دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ بدون افزایش، ۳۹۰ میلیون تومان معامله شد. مدل ۱۴۰۰ هم  گران نشد و ۳۷۷ میلیون تومانی ماند. در نسخه توربو اتوماتیک هم گران نشد و با قیمت ۵۰۰ میلیون تومان معامله شد.

پراید ۱۱۱ که که هفته گذشته وارد کانال ۲۰۰ میلیونی شده بود و سپس تا ۲۰۳ میلیون هم پیش رفت امروز تغییری در قیمت نداشت. نسخه ۱۳۱ هم بدون تغییر ۱۸۳ میلیون معامله شد.

تیبا هاچبک در مدل ۱۴۰۱ بدون تغییر قیمت ۲۱۲ میلیون تومان و در مدل ۱۴۰۰ هم بدون تغییر ۲۰۴ میلیون تومان معامله شد و نسخه صندوقدار این خودرو هم گران نشد و در مدل ۱۴۰۱ در بازار ۱۹۹ میلیون تومان معامله شد.

شاهین در مدل ۱۴۰۰ بدون تغییر ۳۷۲ میلیون تومان معامله شد. قیمت مدل ۱۴۰۱ با کاهش سه میلیونی ۳۹۵ میلیون قیمت خورد.

حالا با توجه به همه این افزایش های توقف ناپذیر باید دید حالا که توقف فروش خودروسازان تا باز شدن سامانه یکپارچه که ارزیابی ها بیانگر طولانی بودن این روند هستند، چه میزان شدت می یابد و سوال اصلی این است که وزارت صمت حالا که وضعیت بازار آشفته تر از قبل شده است، چرا با تصمیمات خلق الساعه بر التهاب بازار می افزاید.

همانطور که همه می دانیم تفاوت بسیار فاحشی بین قیمت روز خودرو کارخانه و قیمت های ارائه شده در بازار وجود دارد. مثلاً قیمت خودرو صفر مانند پژو پارس سال در آخرین ماه از سال قبل توسط کارخانه ۱۶۹.۲۳۳.۰۰۰ به فروش می رسید.

در حال حاضر در فروردین امسال با کمی تغییر به قیمت ۱۶۹.۹۰۶.۰۰۰ رسیده است، اما قیمت های بازار با قیمت های کارخانه تفاوت بسیار زیادی دارند که نشان از بازار بی ثبات این روزها دارد. اگر نگاهی به بازار داشته باشیم خواهیم دید که همین خودرو مدل ۱۴۰۰ در بازار آزاد بین ۲۹۵ تا ۴۴۰ میلیون قیمت دارد. در این بین خودروهای شرکت ایران خودرو به دلیل تقاضای بالاتر معمولاً دستخوش تغییرات قیمتی بیشتری هم خواهند شد.

آنچه بر قیمت خودرو روز این شرکت تأثیر زیادی دارد، نسبت عرضه به تقاضاست. پس اگر با وعده های مکرر داده شده نسبت عرضه به تقاضا متعادل شود، می توانیم شاهد ریزش قیمت های بازار آزاد خودرو باشیم. در ادامه به معرفی قیمت محصولات خودروسازی اشاره خواهیم کرد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

با توجه به تصمیمات ضد و نقیض در رابطه با واردات خودرو در کشور، چه زمانی مناسب خرید خودرو است؟

فیروز نادری، کارشناس خودرو در مورد خرید خودرو در وضعیت کنونی گفت: شاید بهتر باشد مردم خرید مصرفی خود را در بازار انجام دهند. قیمت خودرو احتمالا بدون نوسان نخواهد بود. اگر واردات منتفی شود احتمالا افزایش قیمت وجود دارد.

بازار خرید و فروش خودرو امروز رسماً فعالیت خود را در سال 1401 آغاز کرده است البته از روز گذشته نمایشگاه ها باز بود اما خبری از اعلام قیمت انواع محصولات در بازار نبود. در حال حاضر مشاهده قیمت گذاری انواع خودروها در بازار نشان می دهد قیمت خودروهای مدل 1401 نسبت به سال گذشته رشد 10 تا 20 میلیون تومانی را تجربه کرده اند.

مشاهده قیمت ها در بازار حکایت از آن دارد که پژوپارس مدل 1401 با قیمت 297 میلیو تومان به فروش می رسد این در حالی است که مدل 1400 این خودرو قیمت 275 میلیون تومانی دارد.

علاوه بر این  پژو206 تیپ 2 نیز امروز 276 میلیون تومان قیمت گذاری شده در حالی که مدل 1400 این محصول 265 میلیون تومان قیمت دارد. خودروی پژو 207 دنده ای هم مدل 1401 با قیمت 384 میلیون تومان فروخته می شود . اما مدل 1400 این خودرو 370 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در محصولات سایپا نیز کوییک آر مدل 1401 با قیمت 207 میلیون تومان و مدل 1400 با قیمت 197 میلیون تومان به فروش می رسد. علاوه بر این تیبا 2 نیز مدل 1401 با 183 میلیون تومان و  پراید 111 با قیمت 187 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

در خودروهای وارداتی نیز بلاتکلیفی آزادسازی واردات خودرو عاملی شده تا رکود در معاملاتبه وجود آید و خبری از خرید و فروش نباشد. بررسی ها نشان می دهد تغییرات قیمتی خودروهای وارداتی نسبت به داخلی نا چیز است و خبری از رونق معاملات در این خودروها نیست.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: