قیمت سکه | قیمت سکه در سال 1400 بشدت بالا رفت. قیمت سکه گاها متاثر از افزایش قیمت دلار گران می شود. قیمت سکه در هفته اول سال جدید اندکی نزولی شد. جدیدترین اخبار درباره قیمت سکه را با هم در سایت مه شو می خوانیم.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز ۲۰ اردیبهشت  ۱۴۰۱به ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین قیمت نیم سکه ۷ میلیون ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون ۴۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون  و ۶۵۰ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۵۹/۳۶ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۳۱۴ هزار و۹۲۱ تومان است.

قیمت سکه

قیمت انواع سکه در بازار طلا تحت تاثیر نوسان قیمت دلار در نیمه کانال ۲۸ هزار تومان در بازار آزاد، افزایش قیمت را تجربه می‌کند. به‌طوریکه قیمت سکه امامی و ربع سکه به ترتیب، ۳۰ و ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

ر شرایطی که بازار اونس جهانی در اولین روز معاملاتی خود با اندکی کاهش با نرخ ۱۸۷۱ دلار و ۷۸ سنت ثبت شده، اما بازار طلا و سکه به‌دنبال نوسانات افزایشی قیمت دلار در نیمه کانال ۲۸ هزار تومان، افزایش قیمت انواع سکه را تجربه کرد.  

به این ترتیب سکه امامی در این ساعت از معاملات، ۱۳میلیون و ۳۶۲ هزارتومان قیمت خورده است. این سکه روز گذشته با قیمت ۱۳میلیون و ۳۲۹ هزارتومان معامله می‌شد که افزایش قیمتی در حدود ۳۰ هزار تومان را نشان می‌دهد. 

نیم سکه نیز با قیمت ۷میلیون و ۴۱۰ هزارتومان معامله می‌شود. آخرین قیمت معاملاتی نیم سکه در روز گذشته، ۷میلیون و ۳۹۵ هزارتومان بود که افزایشی نزدیک به ۱۵ هزار تومان روبرو بوده است.

همچنین ربع سکه ۴ میلیون و ۴۰۲ هزارتومان قیمت خورده است که نسبت به قیمت روز معاملاتی گذشته معادل ۴ میلیون و ۳۵۲ هزار تومان، افزایش قیمت ۵۰ هزار تومانی داشته است.

هر سکه یک گرمی نیز با قیمت ۲ میلیون و ۶۵۵ هزارتومان معامله می‌شود که نسبت به قیمت آن در روز گذشته معادل ۲ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان افزایش قیمت اندکی داشته است. 

حباب سکه چقدر است؟

به این ترتیب هر سکه امامی ۷۸۸ هزارتومان، نیم سکه، یک میلیون و ۱۲۱ هزارتومان، ربع سکه، یک میلیون ۲۵۷ هزار تومان و هر سکه یک گرمی، یک میلیون و ۱۰۶ هزار تومان حباب دارد.

اساس اعلام بانک مرکزی قیمت هر دلار آمریکا امروز _شنبه هفدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱_ بدون تغییر ۴۲ هزار ریال و قیمت دلار در بازار آزاد ۲۸۰ هزار ۵۶۰ ریال است؛ همچنین نرخ رسمی هر یورو ۴۴ هزار و ۴۰۷ ریال و نرخ آن در بازار آزاد ۲۹۹ هزار و ۸۵۰ ریال و نرخ رسمی هر پوند انگلیس به قیمت ۵۱ هزار و ۸۵۸ ریال و نرخ آن در بازار آزاد ۳۵۱ هزار و ۷۱۰ ریال است.

علاوه بر این فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۶۱۶ ریال، کرون سوئد چهار هزار و ۲۳۳ ریال، کرون نروژ چهار هزار و ۴۴۱ ریال، کرون دانمارک پنج هزار و ۹۷۰ ریال، روپیه هند ۵۴۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۶ هزار و ۷۶۸ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۲ هزار و ۵۴۶ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۲ هزار و ۲۲۰ ریال، دلار هنگ‌کنگ پنج‌هزار و ۳۵۱ ریال و هر ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۵ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار و ۵۸۴ ریال است.

از طرف دیگر دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۹۹۵ ریال، راند آفریقای جنوبی دو هزار و ۶۲۷ ریال، لیر ترکیه دو هزار و ۸۰۹ ریال، روبل روسیه ۶۱۵ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق دو هزار و ۸۷۹ ریال، لیر سوریه ۱۷ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۷۸۸ ریال، ریال عربستان سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۳۳۸ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۸ هزار و ۷۱۵ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا یک هزار و ۱۶۷ ریال، کیات میانمار (برمه) ۲۳ ریال، یکصد روپیه نپال ۳۴ هزار و ۱۰۳ ریال قیمت خورد.

همچنین نرخ یکصد درام ارمنستان هشت هزار و ۹۶۹ ریال، دینار لیبی هشت هزار و ۷۷۲ ریال، یوان چین شش هزار و ۳۰۱ ریال، یکصد بات تایلند ۱۲۲ هزار و ۴۱۸ ریال، رینگیت مالزی ۹ هزار و ۶۱۲ ریال، یک‌هزار وون کره‌جنوبی ۳۳ هزار و ۱۰۸ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۹ هزار و ۵۶۳ ریال، لاری گرجستان ۱۳ هزار و ۹۰۹ ریال، یک‌هزار روپیه اندونزی دو هزار ۹۰۱ ریال، افغانی افغانستان ۴۸۸ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۲ هزار ۴۵۱ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار ۷۲۱ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۰ هزار ۱۲۵ ریال، سومونی تاجیکستان سه هزار و ۳۷۱ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۸۹ ریال قیمت‌گذاری شد.

ختصاص جایگاه دوم افزایش قیمت به بازار طلا در همین ابتدای سال ۱۴۰۱ نشان از ایجاد موج گرانی این محصول در بازار را دارد. نوسان قیمت دلار از ابتدای سال تا کنون باعث شده طلای داخلی روندی صعودی را در پیش بگیرد

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: