طرح نهضت ملی مسکن برای تکمیل کردن طرح قبلی (طرح مسکن مهر) است که درطی چند مرحله اجرا شد. از زمان شروع نهضت ملی مسکن باعث نشده که قیمت مسکن و اجاره بها کاهش پیدا کند. به عقیده کارشناسان طرح نهضت ملی مسکن در تعادل قیمت مسکن تاثیر پررنگی دارد. هدف نهضت ملی مسکن کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن، است. در ادامه به آخرین خبر از طرح نهضت ملی مسکن می پردازیم.

آقای خلیل محبت خواه گفت: ۳۱ اردیبهشت زمان پایان مهلت ویرایش ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن است و این مهلت ویرایش برای متقاضیان تهرانی تمدید نخواهد شد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در یک هفته باقی مانده متقاضیان تهرانی که اقدام به انتخاب نادرست شهر‌های خود به ویژه در اطراف تهران از جمله بومهن، رودهن و دماوند کرده‌اند باید گزینه انصراف را انتخاب و شهر‌های جدید تهران از جمله هشتگرد، پرند و ایوانکی را انتخاب کنند.

شهروندان تهرانی می‌توانند در صورت نبود امکان ویرایش و یا هرگونه مشکل در این خصوص به معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و یا میز خدمت این اداره مراجعه کنند.

حدود ۷۰۰ هزار نفر متقاضی نهضت ملی مسکن در استان تهران ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۱۵۰ هزار تهرانی شهر مورد نظر خود را نادرست انتخاب کرده‌اند.

محمد هادی ایمانیه در «آیین تقدیر از معلمان نمونه استان فارس» با اشاره به نامگذاری روز شهادت شهید مطهری به عنوان روز معلم اظهار داشت: نامگذاری روزها، معنای ویژه‌ای دارد و شهید استاد مطهری معلمی بود که امام خمینی(ره) در وصف ایشان فرمود که همه مطالب ایشان قابل اعتماد است. 

ایمانیه ضمن تاکید بر معرفی الگوهای موفق از همه حرفه‌ها به خصوص معلمی، اظهار کرد: نخستین معلم بشریت، خداوند متعال و دومین معلم پیامبر گرامی اسلام(ص) است؛ بنابراین مهم‌ترین اثر یک معلم انتقال اخلاق است.

استاندار فارس با اشاره به این موضوع که سخنرانی بدون عمل هنرمندی نیست، گفت: خداوند در بخشی از قرآن کریم به انسان‌ها هشدار می‌دهد که چرا سخنی می‌گویند که اهل عمل به آن نیستند.

نماینده عالی دولت در فارس اضافه کرد: افتخار اول و آخرم معلمی است؛ جوانان از همه حرکات ما الگو می گیرند؛ بنابراین باید احترام به مقام شامخ معلم را به دانش آموزان و جوانان آموزش دهیم چراکه این موضوع در کلام اهل بیت(ع) سفارش شده است و امام حسین (ع) فرمودند هر کس که کلامی به من یاد بدهد همواره مدیون و بنده او هستم.

ایمانیه کمبود الگو را مهم‌ترین معضل بشریت اعلام کرد و بیان داشت: تمام تلاش خود را در معرفی الگوهای برتر کشورمان باید بکار بگیریم و لازمه «الگوسازی» از خودگذشتگی از خود و خانواده است تا بتوانیم نقش الگویی خود را ایفا کنیم؛ بنابراین افراد منفعت طلب هرگز در هیچ مقطع از تاریخ الگوی بشریت نبوده‌اند.

وی ضمن تشکر از مدیریت آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: همه مسئولین کشور و استان باید خود را مدیون معلمین بدانند؛ بنابراین با ایجاد توافق نامه بین آموزش و پرورش با تمامی سازمان‌های استان، شاهد تسهیل در امور معلمان باشیم.

استاندار فارس در ادامه با اشاره به اینکه یکی از افتخارات و اقدامات مهم دولت سیزدهم «طرح جهش ملی مسکن» است بر استفاده از این طرح برای فرهنگیان و معلمان تاکید کرد و گفت: معلم و دبیری نباشد که بدون خانه باشد و در این طرح خانه‌دار نشود و تا تحقق این موضوع در کنار فرهنگیان خواهیم بود.

نماینده عالی دولت در فارس «طرح رتبه بندی معلمان» را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: متاسفانه دشمنان این مرز و بوم در هر کار شیرینی، ذائقه ها را تلخ می کنند؛ اکنون که رتبه بندی معلمان بعد از ۱۰ سال به نتیجه رسیده است برخی از افراد با کج سلیقگی این شیرینی را تلخ می‌کنند. 

ایمانیه اضافه کرد: در ارتقا جایگاه رفاهی معلم، گامی جلوتر آمده‌ایم و برای پیشرفت روز افزون باز هم تلاش خواهیم کرد.

وام برای طرح نهضت ملی مسکن

​طرح مسکن ملی برای تکمیل کردن طرح قبلی (طرح مسکن مهر) است که درطی چند مرحله اجرا شد. از زمان شروع طرح مسکن ملی باعث نشده که قیمت مسکن و اجاره بها کاهش پیدا کند. به عقیده کارشناسان طرح مسکن ملی در تعادل قیمت مسکن تاثیر پررنگی دارد. هدف مسکن ملی کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن، است. در ادامه به آخرین خبر از طرح مسکن ملی می پردازیم مدیرعامل بانک‌مسکن گفت: در طرح نهضت ملی مسکن ۷ هزار و ۵۲۳ میلیاردتومان از محل آورده متقاضیان و ۲ هزار و ۷۷۶ میلیاردتومان از محل تسهیلات به حساب سازندگان پرداخت شد.

مسکن ملی

میزان وام برای طرح نهضت ملی مسکن

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در خصوص تازه‌ترین وضعیت افتتاح حساب و واریز وجوه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در آن بانک و پرداخت تسهیلات به سازندگان آماری را ارایه کرد.مدیرعامل بانک مسکن گفت: تاکنون حدود ۳۳۲ هزار و ۴۰۸ نفر در بانک مسکن برای طرح نهضت ملی مسکن حساب افتتاح کردند که از این میزان ۲۰۸ هزار و ۹۵۳ نفر آورده خود را به حساب طرح نهضت ملی مسکن واریز کردند.

شایان ادامه داد: جمع آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن  ۱۳ هزار و ۳۸۷ میلیارد تومان است. از جمع آورده متقاضیان تاکنون ۷ هزار و ۵۲۳ میلیاردتومان به حساب سازندگان واریز شده و ۵ هزار و ۸۶۴ میلیاردتومان نیز نزد بانک است تا بنا به درخواست دستگاه‌های متولی به سازندگان پرداخت شود.

وی ادامه داد: از محل تسهیلات نیز تاکنون ۲ هزار و ۷۷۶ میلیاردتومان به حساب سازندگان پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مسکن توضیح داد: تعداد ۹ هزار و ۳۸۴ پروژه به تعداد ۱۶۲ هزار و ۲۱۸ واحد به بانک معرفی شد. از این تعداد تاکنون یکهزار و ۵۱۸ پروژه به تعداد ۴۴ هزار و ۶۰۸ واحد قراردادشان منعقد شده است.

وی مبلغ تسهیلات منعقد شده را ۱۳ هزار و ۱۵۹  میلیاردتومان عنوان کرد.

قیمت نهضت مسکن ملی افزایش پیدا کرد؟

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آخرین قیمت واحدهای نهضت مسکن ملی خبر داد و اعلام کرد که احتمال دارد قیمت آن در‌ آینده تغییر کند.

نهضت مسکن ملی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: