سقف قیمتی مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن فردا اعمال می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات متعدد با تشکل های تولیدی و تولیدکنندگان، سقف قیمتی چهار قلم کالا یعنی روغن، لبنیات، مرغ و تخم مرغ مشخص شده و از فردا سقفت قیمت‌ها اعمال خواهد شد.

وی گفت: در روزهای آینده نیاز به آرامش در بازار داریم، در این راستا واحدهای تولیدی از آمادگی خوبی برخوردارند و هیچ کمبودی در کالاها وجود ندارد.

فاطمی امین اضافه کرد: تنها شاید نیاز باشد در روزهای نخست عرضه بیشتری انجام شود، اما مردم نیز نباید رفتارهای هیجانی از خود بروز دهند.

وی بیان داشت: اصناف، فروشندگان و شرکت های پخش نیز باید از آمادگی لازم برخوردار باشند.

 وزیر صمت گفت: سقف قیمت‌ها از فردا اطلاع‌رسانی می‌شود، اما مطابق با مصوبات تنظیم بازار اگر لازم باشد افزایش قیمتی برای یک محصول انجام شود حتماً باید با هماهنگی اتفاق بیفتد.

وی تاکید کرد: همه تولیدکنندگان باید با این مساله همراهی کنند، قیمت ها باید مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد و تولیدکنندگان نیز تایید سازمان حمایت را داشته باشند.

 فاطمی‌امین ادامه داد: مقررات خوبی در جهت بازدارندگی از تخلفات گران‌فروشی، کم‌فروشی و احتکار تدوین شده و با نظارت سه وزارتخانه صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری، همچنین با همراهی اصناف و مردم امیدواریم کمترین چالش را در این زمینه داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: