کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه تعطبل است. این خبر را معاون استاندار تهران اعلام کرد و گفت:  کلیه مدارس در همه مقاطع، دانشگاه‌ها و ادارات سراسر پایتخت در روز سه شنبه تعطیل است.

عابد ملکی اعلام رد تصمیم تعطیلی تهران به دلیل آلودگی هوای تهران است. به گفته این مقام مسئول،‌ با توجه به شرایط بسیار ناسالم (شاخص ۲۳۸) برای تمامی گروه‌های سنی، همه مقاطع مدارس، ادارات و دانشگاه‌ها برای روز سه شنبه (۲۷ اردیبهشت) تعطیل است.

معاون عمرانی استاندار تهران در پاسخ به سوال مهر که برخی از مدارس در روز سه‌شنبه امتحان پایان ترم دارند، تکلیف این امتحانات چیست؟، گفت: امتحانات پایان ترم و به طور کلی تمام فعالیت‌های مدارس در روز سه‌شنبه تعطیل است.

نمایشگاه کتاب تعطیل شد!

همزمان با تعطیلی مدارس و ادارات تهران، نمایشگاه کتاب هم تعطیل شد.

روابط عمومی سی و سومین نمایشگاه کتاب اعلام کرد: بخش فیزیکی نمایشگاه کتاب امروز ۲۷ اردیبهشت ماه تعطیل است و تنها شاهد فعالیت بخش مجازی این رخداد هستیم.

مجید صحاف مسئول روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اعلام کرد: در همین راستا و هم زمان با اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوا استانداری تهران مبنی بر تعطیلی پایتخت در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه به سبب آلودگی هوا؛ نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در بخش فیزیکی -مصلی حضرت امام خمینی(ره) تعطیل خواهد بود و فعالیت این نمایشگاه در بخش مجازی ادامه دارد.

جز تهران، کدام شهرها تعطیل‌اند؟

اما تنها مدارس و ادارات تهران تعطیل نیست. مدارس برخی از شهرها و ادارات آنها هم تعطیل هستند. از جمله این شهرها می‌توان به کردستان،‌ استان لرستان، ایلام، خورستان، همدان و زنجان اشاره کرد. علت این تعطیلی توده گرد و غباری است که وارد کشور شده است.

علیرضا منتشلو، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان اعلام کرد امروز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت، تمام مدارس شهرستان‌های مریوان، بانه، سقز، سنندج، سروآباد و کامیاران در تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح تعطیل است.

در استان لرستان تمام ادارات استان بجز مراکز درمانی و خدمات رسان و نیرو‌های نظامی و انتظامی تعطیل است. مدارس استان تعطیل نیست و تمام فعالیت‌ها در تمام مقاطع به صورت مجازی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه هم اعلام کرده که تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و ادارات و بانک‌های غرب کرمانشاه(قصرشیرین، گیلانغرب، دالاهو، اسلام آبادغرب، ثلاث باباجانی و سرپل‌ذها)‌ تعطیل شد.

کلیه مدارس استان ایلام هم در تمام مقاطع تهصیلی تعطیل است اما ادارات با دو ساعت تاخیر کار خود را آغاز می‌کنند.

تمامی مقاطع تحصیلی و ادارات استان خوزستان هم تعطیل اعلام شده است. در همدان اما تنها مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس دوره ابتدایی در نوبت صبح تعطیل است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: